Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

1364 motosiklet trafikten men edildi

1364 motosiklet trafikten men edildi
16 Mayıs 2020 - 11:50

Aydın Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü özellikle yaz aylarında gerçekleştirdiği motosiklet denetimlerini bu yıl da sürdürmeye başladı. 132.554 motosikletin kayıtlığı olduğu Aydın’da geçtiğimiz yıl il genelinde meydana gelen trafik kazalarının %48’i gerekli koruma başlığı ve güvenlik ekipmanı kullanmayan motosiklet ve motorlu bisiklet sürücüleri tarafından gerçekleşirken, bu oran 2020 yılının Nisan ayı itibariyle %44’e düşmüş ve motosiklet kazalarında 3 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Araç yoğunluğunun bulunduğu böyle bir trafik ortamında denetimler de sıklaştırılarak yerine getiriliyor. Bir önceki yıl motosikletler üzerinde gerçekleştirilen denetimlerde;

51.557 motosiklet sürücüsü denetime tabi tutularak ve 22.131 sürücü tespit edilen eksiklik ve kural ihlalinden dolayı cezai işleme tabi tutulurken 4.260 motosiklet trafikten men edildi.

Sürücü belgesi, tescil belgesi ve plaka, kask ve koruyucu gözlük kullanımı ile motosiklet üzerinde yasal olmayan teknik değişiklikler yaparak rahatsız edici egzoz sesine neden olan sürücüler üzerinde bu yıl yapılan denetimlerde 4 aylık süre sonunda; 13.506 motosiklet sürücüsü denetlenmiş ve belirtilen eksiklik ve ihlal nedeni ile 6.757 sürücüye gerekli cezai işlem uygulanırken 1.364 motosiklet de trafikten men edildi.

ÜMİT YEŞİLDAĞ

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.