Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

ADÜ Rektörü’ne kurulan KUMPAS “tamamen” çöktü!..

ADÜ Rektörü’ne kurulan KUMPAS “tamamen” çöktü!..
05 Ekim 2020 - 19:11

Özışık’ların Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’i hedef alan “KASET KUMPASINDA” flaş bir gelişme yaşandı. Özışıklar’ın Rektör dediği kişinin akademisyen bile olmadığı ortaya çıktı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’i hedef alan ve Aydın’da iki yerel gazeteci ile Mehmet Özışık’ın içinde olduğu “KASET OPERASYONU”nu, video kasetteki ikinci kişinin de görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu itiraf etmesiyle çöktü.

VİDEOYU YÖK’E DENİZ ÇİFTİ GÖNDERMİŞ

AVAZTÜRK’ün yargı kaynaklarından edindiği bilgiye göre; Mehmet Özışık ile birlikte hareket ettikleri belirlenen Deniz çifti, Özışık tarafından canlı yayında Rektör Aldemir’e tehdit ve şantaj aracı olarak kullanılan videoyu YÖK’e gönderdiğini kabul etmiş ancak Özışık ile tanışmadıklarını dile getirmiş. Oysa Mehmet Özışık’ın, video ile ilgili Deniz çiftinden ayrıntılı bilgi aldığı ve görüştükleri, yine kendisi tarafından yayınlanan videodaki konuşmasında net bir şekilde anlaşılırken, Deniz çiftinin de Özışık’ın yayınladığı videoları ilk dağıtan isimler olduğu görülüyor.

Deniz çifti ile Mehmet Özışık arasındaki irtibat, 30 Eylül 2020 tarihinde youtube kanalından yayınladığı konuşmasından da anlaşılıyor. Özışık o konuşmasında, “videodan YÖK’ün de haberinin olduğunu ama hiçbir işlem yapmadığını” dile getiriyor. Özışık, aynı konuşma içerisinde, “Rektör’ün de videodaki kişinin kendisi olduğunu kabul ettiğini ama özel hayatı olduğunu söylediğini” belirterek izleyiciler ve kamuoyu nezdinde akıl almaz bir algı operasyonuna imza atıyor. Oysa Rektör Aldemir, başından bu yana görüntülerdeki kişinin kendisi olmadığını, olayla ilgili soruşturma açtığını belirttiği biliniyor.

İKİNCİ KİŞİNİN İFADESİ KUMPASI TAMAMEN ÇÖKERTTİ: İKİNCİ KİŞİ AKADEMİSYEN BİLE DEĞİL

Mehmet Özışık, Suat Deniz ve eşi Aylin Ekin Deniz ile ilgili soruşturma devam ederken, soruşturmaya konu ŞANTAJ ve KUMPASI çökerten bir gelişme de YÖK’te yaşandı. Özışık kardeşler tarafından ADÜ Rektörü Aldemir olarak lanse edilen ahlaksız videodaki ikinci kişinin de YÖK’teki soruşturma kapsamında ifade verdiği ve görüntülerdeki ikinci kişinin kendisi olduğunu kabul ettiği öğrenildi.

YALAN, İFTİRA, KUMPAS ÇÖKTÜ

Bilindiği gibi önce Mehmet Özışık, görüntülerdeki kişilerden birinin Rektör Osman Selçuk Aldemir olduğunu iddia etmiş ve Aldemir’e tehdit hakaret ve şantajlar sıralamıştı. AVAZTÜRK’ün haberleri sonrasında Mehmet Özışık’a sahip çıkan Süleyman Özışık ise kaleme aldığı köşe yazısında, Rektör Aldemir yerine görüntülerde iki akademisyen olduğunu öne sürmüştü. AVAZTÜRK’ün YÖK kaynaklarından edindiği ve ikinci kişinin akademisyen bile olmadığı ve görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu kabul ettiği bilgisi, Özışık kardeşlerin yalanını ve rektör Aldemir’e kurulan ŞANTAJ ve TEHDİT KUMPASINI da çökertmiş oldu.

Kaynak: AVAZTÜRK

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.