Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

AK Parti Efeler Gençlik Kolları CHP’li Belediyenin yok saydığı camii’yi kimsesiz bırakmadı

AK Parti Efeler Gençlik Kolları CHP’li Belediyenin yok saydığı camii’yi kimsesiz bırakmadı
24 Temmuz 2022 - 6:31

AK Parti Efeler Gençlik Kolları Ayasofya Camii’nin ibadete açılmasının sene i devriyesinde sabah namazı programı gerçekleştirdi.
Programa AK Parti Efeler Gençlik Kolları İlçe Başkanı Ozan Ancın, AK Parti Efeler Belediye Meclis Üyesi Abdülhamid Burak Aykut, Tügva Aydın İl Temsilcisi Yunus Kaya ve çok sayıda gencin katılımı ile gerçekleşti.
Efeler Gençlik Kollari Başkanı Ozan Ancın;”Fatih Sultan Mehmed Han’ın 29 Mayıs 1453 tarihinde İstanbul’u fethetmesi ile kılıç hakkı olarak Ayasofya Camii ibadete açılmıştır. Ayasofya Camii’nde ezanların okunması, müminlerin secdeye gitmesi İstanbul’un Türk Milleti’nin bir mülkü olduğunun kanıtıdır. Maalesef bir dönem yurdumuzun işgal altında kalması ve yeni kurulan bir devletin konjonktürel sebeplerden dolayı Ayasofya Camii amacı dışında kullanılmış olsa da sonrasında hala müze olarak kullanılmaya inat edilmesi milletimize ve Ayasofya Camii’ne bir zulüm olurdu. 86 yıllık bu zulüm Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın gayretleri ile sona ermiştir. Bizlerde Ayasofya Camii’nin tekrar ibadete açılmasının 2. Yılını sevinçle ve gururla karşılıyoruz. Bugün sabah namazımızı teşkilat mensuplarımız ile Tekstil Camii’nde eda ederek Fatih Sultan Mehmed Han’a, müjdelenmiş ordusuna ve Türk Milleti’nin mirasına sahip çıkan Liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a dualar ettik ve Rabbimize şükrettik. İstanbul’da Ayasofya Camii’ne yapılan zulmün yeryüzündeki hiçbir mabede yapılmasına izin vermedik, vermeyeceğiz de.
Bugünkü sabah namazı programımızda şunu da farkettik. Şehirimizdeki elektrik kesintisinde Tekstil Parkın Cami haricindeki tüm bina ve elektrik direklerine jeneratörden elektrik sağlanırken Caminin lambaları yanmıyordu. Bunun için Aydın BB yetkilerini göreve davet ediyoruz. Camilerimize sahip çıkmak inancı olan herkesin en önemli görevlerinden biridir.
Bu vesileyle siz değerli basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor iyi çalışmalar diliyorum” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.