Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Ak Parti Efeler İlçe Kongresi büyük coşkuyla gerçekleştirildi

Ak Parti Efeler İlçe Kongresi büyük coşkuyla gerçekleştirildi
05 Eylül 2020 - 16:08

Aydın AK Parti Efeler İlçe Teşkilatının 3. Olağan Kongresi koronavirüs önlemleri alınarak Gar Park’ta büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşti. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut İlçe Başkanı Hüsnü Elbir güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. Efeler İlçe Teşkilatı’nın yaptığı kongre organizasyonu Efeler’in büyüklüğüne yakışır şekilde kusursuz ve her bakımdan mükemmeldi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sürecinde önlem amaçlı kongreler ertelenmişti. AK Parti Efeler İlçe Başkanlığı Gar Park’ta düzenlediği kongrede koronavirüs önlemleri alarak olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongreye gelen kişilerin ateş ölçümü, ardından maske ve dezenfektan verildi. Saygı duruşu ve istiklal marşı ardından Divan başkanlığı oluşturuldu. Protokol konuşmaları ardından seçime gidildi.

Delegelerin oy kullandığı seçimde Mevcut başkan Hüsnü Elbir, tek listede topladığı oylarla tekrar AK Parti Efeler ilçe başkanlığına seçildi. 3. Olağan kongresine katılan AK Parti Aydın İll Koordinatörü ve Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Milletvekilleri Mustafa Savaş, Rıza Posacı, Metin Yavuz, İlçe Belediye Başkanları Nedim Kaplan, Nuri Güler, Ufuk Altıntaş ve AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, Başkan Elbir’e tebriklerini iletti.

ELBİR: BİZ YATMAYA DEĞİL, ÇALIŞMAYA GELDİK

Olağan Kongrede tekrar Efeler İlçe Başkanlığı’na seçilen Hüsnü Elbir; “Seçim 2023’te var, 2024’te var, biz İlçe Başkanı olarak yatmaya gelmedik, çalışmaya geldik, biz girilmedik ev, çalınmadık kapı bırakmayacağız, heryere gireceğiz ve Ak Parti’nin bütün fikirlerini anlatacağız. Hiç kimsenin bundan kuşkusu olmasın, seçim bittiği gün başlar. Genel merkezimin oluru üzerine göreve gelmiştim. Yapılan olağan seçim sonrası tekrar ilçe başkanlığına seçildim. Göreve geldiğimiz günden itibaren gerek üyelerimiz gerekse Efeler’de bulunan esnaflarımızı sürekli ziyaret ederek dertlerini dinledik. Ziyaretlerimiz sırasında Efeler halkının AK Partiye ilgisinin arttığına defalarca şahit olduk. Bu duygu ve düşünceleri 2023 hedeflerimize giderken daha da arttırmak için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullanarak katılımcılara ve delegelere teşekkür etti.

HÜSNÜ ELBİR’E BÜYÜK DESTEK

AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir’in tek liste olarak gittiği 3. olağan kongre yoğun katılımla son bulurken Kongreye Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Rıza Posacı, Metin Yavuz, Belediye Başkanları Nedim Kaplan, Nuri Güler, Ufuk Altıntaş, ve AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, İl ve İlçe Parti Yönetim Kurulu Üyeleri, STK Temsilcileri katılarak Başkan Elbir’i destekledi.

MUSTAFA SAVAŞ’TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

“Bu bayrak yarışında, sen-ben değil de biz dersek, o zaman bizler var oluruz ve ben bugüne kadar Efeler Teşkilatı’mızda görev almış, emek vermiş, ter akıtmış, mücadele etmiş, tüm Teşkilat mensuplarımıza buradan Allah razı olsun diyorum, teşekkür ediyorum. Evet bayrağı teslim alan Hüsnü kardeşimiz ve yönetim kurulu üyelerine yeni dönemde başarılar diliyorum, yolunuz bahtınız açık olsun. Aydın’da çözülmesi gereken önemli konular var. Biz, bize oy veren-vermeyen herkesin milletvekiliyiz. Büyükşehir Belediye Başkanı da, oy veren-vermeyen herkesin belediye başkanı. Bu nedenle birlik içinde çalışmalıyız. Valinin koordinatörlüğünde bir araya gelelim, hizmetimizi yapalım. Bu çağrımı Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın makamına giderek isteyeceğim. En kısa sürede Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı’nı ziyaret etmek istiyorum. Kazanan Aydın olsun” ifadelerini kullandı.

ELBİR ARTIK SEÇİLMİŞ BAŞKAN

Geçtiğimiz aylarda atamayla AK Parti Efeler İlçe Başkanlığına getirilen ve yapılan olağan genel kurulda delegelerin oyu ile seçilmiş Başkan olarak göreve getirilen Hüsnü Elbir’in yeni yönetiminde ise şu isimler yer aldı:

“Ayşegül Budaklı, Dilek Sarıkaya, Emine Gül, Emrah Yavuz, Fatma Ersoy, Kazım Yalçın, Levent Baysan, Mehmet Çıldırmaz, Mehmet Özgür, Murat Yavuz, Mustafa Ali Uyar, Mustafa Cünit Candaş, Mustafa Kalfa, Mustafa Uludağ, Muzaffer Koca, Nazmi Özdemir, Onur Ok, Orhan Arslan, Osman Gümüşhan, Ramazan Subaşı, Recep Bilal Aksu, Seracettin Demirtaş, Serkan Çetinoğlu, Serkan Edgü, Şencan Polat, Şennur Özdemir, Tamer Tuna, Uğur Karabulut ve Zeki Zedeli. (ÜMİT YEŞİLDAĞ)

 

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.