Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Ak Parti İl Başkan Adaylığını açıklayan Karaçancı’dan flaş açıklamalar

Ak Parti İl Başkan Adaylığını açıklayan Karaçancı’dan flaş açıklamalar
10 Ocak 2021 - 12:22

Ak Parti’nin mevcut başkanı Ömer Özmen için “6,5 yılda ne başardı da tekrar başkan olacak?” yorumunda bulunan Tanju Karaçancı, Aydınpost TV’de Erman Çetin’le canlı yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ak Partili Karaçancı, “Ömer Özmen başka partide görev yaparken biz arkadaşlarımızla Ak Parti’nin kuruluşunu tamamladık. Partinin her yerinde imzamız var. 6,5 yıldır Ömer Özmen ne başardı da tekrar başkan olacak anlamıyorum. Ak parti teşkilatları motivasyonunu kaybetti” dedi.

İl yönetiminin Aydın’da partililere kulak vermediğini belirten Karaçancı “Metin Yavuz’un desteklediği bir isim olduğunuz iddia ediliyor, bu doğru mu?” sorusuna “Ben kimsenin gazıyla hareket etmiyorum, kimsenin adamı değilim, ihtiyacım da yok” diye konuştu.

Aydın Ak Parti’de insanların küstürüldüğünü öne süren Tanju Karaçancı, mevcut başkan Ömer Özmen’in Ahmet Davutoğlu döneminde koordinatör milletvekili Ömer Ünal tarafından atandığını, Ömer Ünal’ın bugün Gelecek Partisi’nde yeraldığının tabanda bilindiğini de Erman Çetin’le canlı yayında hatırlattı.

18 Ocak 2021 Pazartesi günü Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak olan İl Başkanlığı seçiminde aday olmak isteyen Tanju Karaçancı canlı yayında şunları söyledi:

“İl Başkanlığına aday olmam için 3 yıldır üzerimde bir baskı var, Ak Parti geleneklerinde genelde 2 yıldır il Başkanlığı, hiçbir il başkanı 3 dönem başkanlık yapmamıştır, çok nadirdir, en uzun süre görev yapan il başkanları içinde Ömer Özmen de olmak istiyor. Parti tabanı şu anda bunu tasvip etmiyor, dünden beri telefonlarımız hiç durmadı, zaten bu konuda bizim bir hazırlığımız vardı. Burada anketler yapıldı zaman-zaman, beklentimiz olduğu için bu süreçleri hep takip ettik, hep bize bilgi akışı geldi, mesela bir Gn. Başkan Yardımcımızın buraya gelip te anketler yaptırdığı, bu anketlerde vatandaşlarımızın İl Başkanlığı konusunda %70 oranında olumsuz tepki verdiği hep bize bilgi akışı olarak geldi. Daha önce çıktığım TV programlarımda ve röportajlarda partiye bağlılığımı hep deklare ettim, 19 senedir hiç çizgisini bozmadan Recep Tayyip Erdoğan diyen, eli gidip oy vermeyen, davasına sonuna kadar bağlı, gerçekten Reisçi, gerçekten dava adamı olanlar bugün gelinen noktadan son derece rahatsız. 6,5 yıldır Sn. Başkanımız görevde ve CHP Teşkilatlarının, Ak Parti Teşkilatlarını topa tutmasına rağmen, Ak Parti Teşkilatları suçlu muamelesi gördü, milletvekillerimiz hakaret gördü ve sanki Aydın’ın il ve ilçelerinde Ak Parti Teşkilatları hiç yokmuş gibi sessiz kalındı, yani karşı taraf bu durumdan hep haklı çıktı. Bürokraside Ak Parti şu anda yok, bürokrasiden Aydın’a bürokrat atanıyor, teşkilatların haberi yok, bürokraside yokuz, siyasette yokuz, teşkilatlanmada yokuz, Ak Parti ilçe başkanlarının CHP’ye muhalefet etmemeleri için İl Başkanlığı tarafından istenmediği, engellendiği konusunda haberler geliyor, cevap vermeyin, kayda almayın, yahu biz siyaset yapıyoruz, kimseyi kaide almama gibi bir lüksümüz olamaz, birçok ilçe başkanı muhalefet etmiyor, ben bunun sebebini İl Başkanlığı’nda ararım, insanlar bunları dile getiriyorlar.

ADNAN MENDERES’İN MEMLEKETİ SOL OLAMAZ!..

Biz sahipsiz değiliz, biz Türkiye’nin 82 ilinde teşkilatlanmış Türkiye’de en uzun süre iktidarda kalmış olan partiyiz, yokmuş gibi davranamayız. Burada bizim içimiz sızlıyor, içimiz yanıyor, nedir bu gelinen süreç, biz 2004 yılında Aydın’da yaşayan her 2 kişiden 1’inin oyunu alarak geldik buralara, 2009’da bir kaçırdık, bir daha alamadık, yani tabanının Demokrat Parti olduğu, yani her sözümüzde diyoruz ya Adnan Menderes’in memleketi, ya Adnan Menderes’in memleketini sağ kesim bloktan, muhafazakar bloktan, sol bloğa kendimiz taşıdık, bunun bir sorumlusu ve sebebi var, bunun hesabının birileri tarafından verilmesi gerekiyor, teşkilatlarımız bomboş, Aydın İl başkanlığına gelen insanlar “Bizimle ilgilenilmiyor, bizim yüzümüze bakılmıyor” şeklinde. Biz insanların umut kapısıyız, burası İŞKUR deyip insanları defetme lüksümüz olamaz. Partinin sahibi Recep Tayyip Erdoğan’dır, kimseyi ötekileştirme diye bir şeyimiz olamaz, ben partililerimize şunu vadediyorum 2009 yılında kaybettiğimiz Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni tekrar kazanacağız. Özlem Hanım geçtiğimiz seçimi 53’le aldı, şimdi çıkıyor 70’le alacağız diyebiliyor, buna çıkıp kimse “Yahu sen ne diyorsun” demiyor. Ben muallakta şeyler konuşmuyorum, Aydın’ın temeli, tabanı Demokrat Partidir, sağ bir ildir, şu anda sağ bir il solun eline geçmiştir, CHP’li Muharem İnce’nin dediği gibi: “Çıkmış yenmiş, çıkmış yenmiş, yenmiş de yenmiş, yenmiş de yenmiş” bizim mevcut üzerinden değil de, Ak Parti’de yetişmiş cengaver insanlar var, bu işin mutfağında yetişmiş bomba gibi insanlar var, genç, dinamik, şevk sahibi, heyecanlı, birşeyler yaparım diye umutları var, bu insanların umutlarını yok etmemek lazım. Biz kazanmak için buradayız, kaybetmek için değil, insanları kaybetmek çok kolay, insanları ötekileştirmek çok kolay, biz birleştirmek için aday olmak istiyoruz.

DELEGELER DIŞINDA SALONA KİMSE SOKULMAYACAKMIŞ!..
Ak Parti İl Teşkilatı’ndan dün gece aldığım bir duyuma göre kongre salonuna delege listesi haricinde hiç kimsenin sokulmayacağı konusunda, benim yönetimimde delege olmayan arkadaşlarım var, Ak Partili olup ta delege yapılmamış arkadaşlarım var, bu arkadaşlarımın seçimin gidişatını engelleyeceği iddiasıyla kongre salonuna sokulmayacağı ifade ediliyor, bir şekilde önümüzün kesilmesini gündeme getirmişler, bu bence çok yanlış olur, biz o kongre salonuna gireriz, biz bu partinin gerçek sahipleriyiz, onu da buradan belirtmek istiyorum.”

Verilen karar ne olursa olsun, RTE’ye oy veren, ihanet etmeyen, destekleyen, bugün yanlış giden bazı şeylere karşı Tanju Karaçancı’nın yanında yer alacakları, tabanın, partinin öz evladı Karaçancı’yı tercih edeceği ise kulislerde konuşuluyor.

Destekleyici Sosyal Medya Yorumları

Berna Kübra Ünal: Helal olsun Tanju Bey
Halil Çat: Hiç kimse demokrasinin üstünde olamaz, cesaretin için tebrikler kardeşim
Selman İlker: Tanju Bey doğru gözlemde
Suat Ünal: 2023’e çok vakit var, iyi bir kadro, iyi bir çalışmaya ihtiyaç var, Allah yar ve yardımcınız olsun.
Muharrem Pınar: Ötelerin ötesini görmek gerek bu vizyon, bilgili, donanımlı Tanju Karaçancı’da fazlasıyla var. Sn. Cumhurbaşkanım derdi dava olmayanlar verilen görevi yapmaya çalışır diye söylemi var. Büyük mana taşır.
Zafer Aydın: CHP almış başını gitmiş, çıkın karşıma %70’le tekrar geleceğim diyen Özlem Çerçioğlu var, siz oturmuş Ömer diyorsunuz, arkadaş seni kimse tanımıyor.
İsmail Akalın: Arkadaşlar Sn. Karaçancı’ya saygı duyun, burada yanlış söylemlerde bulunmayıp Ak Partililik böyle olmaz çok ayıp bu bir yarıştır.
Ziyaettin Kaya: Sn. Ömer Özmen’i, Ömer Önal atadı. (Ömer Önal eski Bölge Koordinatörü, istifa ederek Gelecek Partisi’ne geçti)
Mustafa Hatipoğlu: İşçi bulma kurumu değil diyen iniş takımlarına dikkat et diyen başkanla yürünmez. Aydın’a yakışan Aydın’ı seçimlerde yüzünü güldürecek tek aday.
Engin Yıldırım: Harfiyen bütün yorumlarınıza katılıyorum başkanım, doğru tespit, yanındayız helal olsun sana.
Mehmet Ali Koç: Aydın’da güzel şeyler yapacağına inanıyorum, kendisine başarılar diliyorum.
Ramazan Ok: Başkanım gelin artık, Aydın’ı Aydın yapın.
Erdoğan Toz: 17 yıllık partiliyim son iki dönem Kuşadası ilçe başkanlığına adayım, Ömer başkan kapımızı dahi çalmadı. Kendini seçmene ve tabana kapamış.
Hatice Hayal: Helal olsun size sonuna kadar katılıyoruz. Ego ego
Efgan Çetin: Sn. Tanju Karaçancı Aydın’a katkısı olacak bir kardeşimiz gördüğüm kadarıyla. Aydın’a İl Başkanlığı görevini üstlenecek vizyonu olan bir beyefendi. Başarılar. Aydın için hayırlı olsun inşallah.
Enver Sürer: Tanju Bey çok doğru söylüyor, teşkilatlarda hiç heyecan yok, yeni nesil eski günleri bilmiyor, bunları anlatacak kimse yok, masada oturup halkı bekleyen değil, halkın ayağına giden başkan olmalı.
Ramazan Ok: Şu Aydın’ı Ak Parti alsa çok güzel olacak, Aydın resmen bitik, gençler işsiz.
Ekpres Aydın: Ak parti tabanı patlayacak bomba gibi téşkilatlar da görev yapan arkadaşlar da görev yapamaz duruma getirildi Ak parti Aydında değişim gerekli, Tanju karaçancı gibi il başkanlıgı için ismi geçen üç beş isim daha var, onlar neden çıkıp konuşmuyor, bence çıkıp onlarda konuşsunlar Tanju beyi medeni cesaretinden dolayı kutluyorum

Olumsuz Sosyal Medya Yorumları:

Vedat Karaca: Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkezin iradesine karşı gelen her kim varsa Ak Parti’ye hizmet ediyorum edeceğim demesin kardeşim.
Burak Kaya: Sorar mısınız İl Başkan adayı olarak Didim’e, Söke’ye, Kuşadası ilçe teşkilatlarını ziyarete gitmiş midir?
Ahmet Kılıçarslan: Şu an siyasi bir meftayı izliyoruz,  Ömer Özmen nerede cevap vereceğini bilir Erman Bey
Tahsin Karakeçili: Tanju Karaçancı yıllardır biryerlere aday olmaktan başka partiye ne katkısı var ki?

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.