Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Ak Parti’nin kurucu “Ali Ağabey”i ihrac edildi!..

Ak Parti’nin kurucu “Ali Ağabey”i ihrac edildi!..
22 Ağustos 2020 - 4:39

Ak Parti Aydın’ın sevilen, sayılan ve güven duyulan isimleri partilerinden ihrac edilmeye başladı, kendiliğinden ayrılanların, başka partiye kaçanların yanında şimdi de güven veren isimler bir bir kopuyor!..

Ak Parti Aydın’ın kurucu isimlerinden, milletvekilliği de yapmış olan ve parti tabanının çok sevdiği Ali Ertürk , Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr.Dr. Şafak Çalışkan’ın gönderilmesinin ardından başhekim atanamaması konusunda AKP’nin Aydın Milletvekillerini eleştirdiği için partisinden ihrac edildi.
Nazilli medyasının gündeme getirdiği iddiayı doğrulayan Ali Ertürk konuyla ilgili olarak  bir açıklama yaptı Ertürk: AK Parti’den ihraç edildiğim doğrudur ancak bu konuda konuşmak istemiyorum” dedi.

Deva Partisine geçip geçmeyeceği ile ilgili soruya da yanıt veren Ertürk, “Ben 2002’de Recep Tayyip Erdoğan’la yola çıktım, ölene kadar da bu yolda devam edeceğim, DEVA Partisine geçmeyeceğim” dedi.

Parti tabanı oldukça rahatsız
3 dönem ilçe başkanlığı ve milletvekilliği de yapan kurucu Nazilli Belediye meclis üyesi Ali Ertürk’ün partisinden kesin ihraç edilmesi ise tabanda büyük rahatsızlık yarattı. Böylece Nazilli Belediye Meclis listesinde de liste değişmiş oldu. 13 üyeyle temsil edilen Cumhur İttifakı, Ertürk’ün ihraç edilmesiyle beraber 12 üyeye düştü.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.