Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Aydın Ak Parti’den basın açıklaması

Aydın Ak Parti’den basın açıklaması
22 Ağustos 2020 - 11:28

“Gönül Seferberliği” kapsamında AK Parti Aydın İl Başkanlığımızca hazırlanan ve koordine edilen bir program çerçevesinde, ilimiz genelinde AK Parti Aydın milletvekillerimizin saygıdeğer Aydın halkı, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve muhtarlarımız ile buluşmaları sağlanmakta, karşılıklı sohbet ortamında sorunlar, dilek ve şikayetler dinlenmekte, çözümler geliştirilmektedir.

Belirli bir takvimle sınırlı olmayan, her fırsatta uygulanan ve hemşehrilerimiz tarafından gayet olumlu bulunan bu çalışmalar, seçimden seçime ortaya çıkan ve diğer zamanlarda halkın arasında göremediğimiz çevreleri rahatsız etmiş görünüyor.

Bu halk buluşmalarında alamadığı hizmetlerden yakınan hemşehrilerimizin haklı taleplerini karşılamak için, ilgili ilçe belediyesi ya da Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yerine getirilmeyen kimi hizmetlerin, hükümetimiz eliyle ilimize kazandırılması amacıyla AK Parti milletvekillerimizin gösterdikleri gayret ve ilgili bakanlıkların aldığı yatırım kararları, hizmet etmekte hünersiz, tahkir etmekte mahir çevrelerin tetikçiliğini yaparak siyasi ikbal elde etme ve gündem olma hesabı olanların diline dolanmıştır.

Sıcak gündem, Efeler İlçesi Ata Mahallesi muhtarımızın, 19.08.2020 tarihli toplantıda sorunlarını dinleyen AK Parti milletvekillerine 1.Sanayi sitesindeki çarpık yapılaşmadan yakınması ve milletvekilimiz Sayın Mustafa Savaş’ın “Gerek birinci sanayide, gerekse Ilıcabaşı’da kentsel dönüşüm yapılması benim seçim vaatlerim arasında vardı. Ancak görüyorum ki burasıyla ilgili bir arpa boyu yol alınmamış. Sanayi sitesinin şehrin içinde kalmaması gerekiyor. Bunu yapacak olan da Büyükşehir Belediyesi. Biz hükümet olarak bakanlıkla beraber destek vermeye hazırız. Orada kentsel dönüşüm yapılabilir. Sanayici esnafıyla konuşulur, orası başka yere taşınır” ifadesi.

Bir konuda karar almakla, hizmetin tamamlanmış olduğunu zanneden bir mahir, benim de üyesi bulunduğum Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.04.2017 tarihli toplantısında alınan 135 sayılı karara atıfta bulunarak ‘’Sayın Vekil, 2017 yılının Nisan ayında Büyükşehir bu konuyu halletti, gelişme bölgesi yaptı zaten.’’ ifadesiyle, güya savunma yapmış. Evet, 2017 yılında meclis gündemine getirilen, Efeler İlçesi Ata Mahallesi’nde muhtelif parsellerin donatı alanlarıyla birlikte konut bölgesi olarak planlanmasına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planına AK Parti grubu olarak destek verdik. Karar oybirliği ile alındı.

Bu konuda Sayın Vekilimizi tahkir etme gayretkeşliği içindeki zata şunu belirtmek isterim ki Ak Parti olarak bizim hizmetten anladığımız bu değil. Biz, tamamlanmış ve vatandaşımızın kullanımına sunulmuş eserlere hizmet diyoruz.

Örnek isteniyorsa, AK Partili Buharkent Belediye Başkanı Sayın Mehmet EROL, Buharkent Organize Sanayi Bölgesini ayağa kaldırma girişimini aynı tarihlerde başlatmıştı. Ve bugün ikisi üretime başlamış, birinin inşaatı hızla devam eden, 20 adedi proje ve yatırım hazırlığı aşamasında 23 tesisle, doğrudan 5.000, dolaylı olarak 20.000 istihdam sağlayacak eser Buharkent’te yükselmektedir.

Yine hükümetimizin aynı tarihlerde başlattığı savunma sanayii yatırımlarının ürünleri çoktan silahlı kuvvetlerimizin envanterine girmiş ve kullanılmaktadır.

Ve son olarak 2018 yılında Karadeniz’de başlayan sismik arama ve 20 Temmuz 2020’de başlayan sondaj çalışmaları sonunda Fatih Sondaj Gemimizden gelen, “320 milyar metreküp doğalgaz rezervine ulaşıldığı” müjdeli haberini dün Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldık ve millet olarak iftihar ettik.

Hizmet böyle bir şeydir.

Hizmet, ortaya bir eser koymakla yapılır, karar almakla yapılmaz.

Hizmetin nasıl yapılacağını önümüzdeki takvimde saygıdeğer hemşehrilerimizle beraber göreceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, 25 Temmuz 2020’de ilimizi ziyaretinde, Bakanlık olarak Ayter Alanına bir Millet Bahçesi yapılacağı ve Ilıcabaşı Kentsel Dönüşüm Projesinin başlatılacağı müjdesini vermiştir. Sayın bakanımıza, ilimizin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmayan hizmet ihtiyaçlarına gösterdikleri ilgi ve destek için teşekkür ediyoruz.

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Grubu olarak, meclis gündemine gelecek ve saygıdeğer Aydın halkına hizmet amacı taşıyan her konuya, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daima katkı ve destek vereceğimizi bir kez daha ifade etmek isterim.

Hizmeti değil çamur siyasetini benimseyen, en ağır eleştiriyi dahi medeni bir şekilde yapmak yerine, kişileri tahkir edici, aşağılayıcı bir üslupla kişilik haklarına saldırmayı marifet belleyenlere ise sözümüz şudur; bizim şiarımız Allah’ın rızası, milletin duasıdır. Siyaseti de hizmeti de bu düstur çerçevesinde anlıyoruz. Nezaketten, zarafetten ve seviyeden yoksun mugalatalara harcayacak zamanı

Mustafa ARI
Ak Parti Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi
Grup Sözcüsü

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.