Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Aydın’ın En Büyük Kamu Yurdu Çok Yakında Hizmete Girecek

Aydın’ın En Büyük Kamu Yurdu Çok Yakında Hizmete Girecek
05 Ağustos 2020 - 16:49

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Merkez Kampüs içerisinde bulunan Aydın’ın en büyük kamu yurdu olma özelliğine sahip Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunun, inşaatı son aşamaya geldi. Rektör Aldemir sosyal medya sayfasında bir video paylaşarak tesislerin tamamlanmak üzere olduğunu müjdeledi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, yurdun 1.800 kişilik olduğunu normal odalarının yanı sıra engelli odalarının da bulunduğunu belirterek; “Öğrencilerimizi kendi evlatlarımızdan ayırmadan onlar için çalışıyoruz. İnşaatı devam eden ve önümüzdeki güz döneminde teslim almayı planladığımız yurt içerisinde, futbol ve basketbol sahası, sosyal tesis de bulunduruyor.” dedi.

Doğal afetlere karşı alınan önlemlerin büyük önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, yurdun deprem yönetmeliğine uygun şekilde inşa edildiğini ve yangına dayanıklı kapılar kullanıldığını ifade etti. Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Öğrencilerimizin güvenliği ve sağlığı bizim için her şeyden önce geliyor. İnşaatı devam eden yurtta, doğal afetlere karşı tedbirler alınıyor. Evlatlarımızın kendilerini evlerinde hissetmelerini istiyoruz.” diye konuştu.

Öğrenci memnuniyetine odaklı olarak tasarlanan yurtta, öğrencilerin sosyal ve kültürel yaşamlarını destekleyici hizmetlerde bulunuyor. Sergi alanı, 432 kişilik konferans salonu, basketbol voleybol ve futbol sahalarını içerisinde bulunduran yurtta ayrıca, çalışma atölyesi salonları, mescit, berber, terzi, market ayakkabı tamircisi olanaklarıyla öğrencilerin yaşamsal ihtiyaçları karşılanacak.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.