Aydın’ın Teksas’ı Orta Mahalle’de konut fiyatları yerinde sayıyor

Aydın’ın Teksas’ı Orta Mahalle’de konut fiyatları yerinde sayıyor

Aydın’ın hemen her bölgesinde artışa geçen konut fiyatları Kentsel dönüşümün devam ettiği Aydın’ın öğrenci yoğun bölgeleri olan Cuma Mahallesi, Orta Mahalle ve Doğugazi Bulvarı civarında yerinde sayıyor. Çarpık yürüyen kentsel dönüşümün yarattığı çevre kirliliği, altyapı sorunları, köstebek yuvası gibi yollar, otopark sorunu, bölgenin demografik yapısı nedeniyle bitmeyen asayiş hırsızlık olayları  konut fiyatlarının yerinde saymasına hatta düşmesine sebep oluyor.

YENİ HİZMETE GİREN KYK ÖĞRENCİ YURTLARI
Geçtiğimiz aylarda hizmete giren Adnan Menderes Üniversitesi kampüsü içinde bulunan 22000 öğrenci kapasiteli öğrenci yurtları nedeniyle boşalan evlerin genellikle 1+1 olması nedeniyle aileler tarafından tercih edilmemesi de etkili oldu. Boşalan evlerin otel gibi kullanılan konaklama tesislerine dönüştürülmesi nedeniyle asayiş olaylarını tetikleyen yeni bir unsur daha ortaya çıktı.

İNTERNET KESİNTİLERİ KANIKSANDI, DOĞALGAZ KAZILARI BİTMİYOR

Ayda birkaç kez yaşanan internet kesintileri ve daracık sokaklarda Enerya’nın yaptığı doğalgaz hattı döşeme çalışmaları da bitmek bilmiyor. Ayda en az 1-2 kez internet fiber hatlarında bakım çalışmasının yapıldığı belirtilen bölgede yaşanan internet bağlantısı kopma sorunları ise artık kanıksandı.