Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Bu dünyada hala düzgün insanlar da var!..

Bu dünyada hala düzgün insanlar da var!..
23 Temmuz 2020 - 20:07

Hesabına yanlışlıkla gönderilen 29 Bin TL’yi sahibine geri havale etti!..

Söke’de ikamet eden evli ve 3 çocuk babası Serkan Yirmibeş hesabına yanlışlıkla yatan 29 bin TL’yi sahibine geri gönderdi.

Söke’de dün yaşanan insanlık ölmemiş dedirten olayda, Tariş’te işçi olarak çalışmasının yanısıra, ailesini geçindirebilmek için ek işler de yapan 45 yaşındaki Serkan Yirmibeş’in banka hesabına, yanlışlıkla 29 bin gönderildi.

HESABINDAKİ PARAYI GÖRÜNCE ŞAŞKINA DÖNDÜ

Hesabında bir anda 29 bin TL gibi bir parayı gören Yirmibeş, büyük şaşkınlık yaşadı ve hemen işlemin yapıldığı banka şubesini aradı.

Yirmibeş, bankanın müşteri temsilcisiyle yaptığı görüşmede paranın hesabına yanlışlıkla yatırıldığını öğrendi.

Hesabına para gönderen kişiyi tanımayan Yirmibeş, bankayla iletişime geçerek 29 bin TL’yi iade etti.

KREDİ BORÇLARINA KESİLMESİN DİYE PARAYI ÇEKTİ VE HAVALESİNİ YAPTI

Parayı İzmir’de yaşayan sahibine havale eden Serkan Yirmibeş,”Ben Söke’de Tariş’te işçi olarak çalışıyorum mesaimin bitmesine az bir zaman kala cep telefonuma özel bir bankadan mesaj geldi. Mesajı açtığımda 29 bin TL’yi görünce şok yaşayarak heyecanlandım. Daha sonra bu 29 bin tl benim değil dedim, iş yerinde işimin bitmesi sonucu yatan 29 bin TL’yi çekerek parayı gönderen şahsın hesabına tekrar havale gerçekleştirdim. Bu arada parayı bir an önce çekmemin sebebi bankaya olan kredi borçlarımdan dolayı. Parayı gönderen arkadaş mağdur olmasın diye parayı çekip kendisine tekrar havale ettim. Bizim mayamızda haram yemek yok. Ben bu parayı çoluğum ve çocuğum ile nasıl yerim böyle bir şey mümkün değil.” dedi.

(HÜSEYİN IŞIK)

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.