Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Bu videodaki kadın sizce bir oyuncu mu?

Bu videodaki kadın sizce bir oyuncu mu?
09 Ağustos 2020 - 16:35

Aşağıdaki video yoksa birileri tarafından kurgulanmış bir senaryo mu? Aydın’da bu yıl yaşanan susuzluğun en fazla etkilendiği ilçe dünyanın turizm merkezi konumundaki, Türkiye’nin en önemli Kruvaziyer limanının bulunduğu Kuşadası.

Videoda Kuşadası’nda yaşadığını iddia eden bir kadın, 1 haftadır suyunun akmadığını ifade ederken şunları söylüyor: “Açıyorum hiçbiryerden su gelmiyor, tuvaletlerimiz dolu, öyle kaldı, Avrupa’dan misafirlerim var Soğucak’ta, (Soğucak Kuşadası’nın bir mahallesi) 15 gündür sususuz, bu nasıl birşey?”

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve trol gazetecileri ile bazı yetkililer ise “Aydın’da susuzluk yok, yalan haberlere inanmayın” diyor. Biz gözümüzle gördüğümüze, kulağımızla duyduğumuza mı inanacağız, size mi?

Evet; haberi yapan, iddia eden, veya bu videodaki kadın bunu ispatla mükelleftir ama bunun tam tersi de mümkündür, o zaman bulun bu kadını, kendiniz onunla bir röportaj yapın, nereli, suyu niye akmıyormuş, bir öğrenin, biz de gerçekleri öğrenelim..

Öyle sağa-sola çamur atmakla bu işler olmuyor!..

Hele “Efe” lakaplı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Özlem Çerçioğlu’na hiç yakışmıyor, o zaman çıkarın o “Topuklu Efe” lakabını lugatınızdan ve kullanmayın bir daha…

Efe’nin açılımı nedir?
Ne demektir, okuyucularımıza bir hatırlatalım:

Mertliktir, yiğitliktir, dürüstlüktür, yardımseverliktir, kahramanlıktır, adamlıktır, daha birçok şeydir ama en önemli kıstasları birkaç kelimeyle tam da böyledir!..

ÜMİT YEŞİLDAĞ

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.