Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Didim’in mavi bayraklı plajları belli oldu

Didim’in mavi bayraklı plajları belli oldu
25 Mayıs 2020 - 18:28

Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2019 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Aydının turistik ilçesi Didim’de ise 1 marina ve 1 yatın yanı sıra 10 plaj mavi bayrağın sahibi oldu.
Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2019 yılı Mavi Bayrak ödüller

ini açıkladı. Didim’de ise 1 marina ve 1 yatın yanı sıra 10 plaj mavi bayrağın sahibi oldu.Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen Mavi Bayrak Programı, kapsamında 2019 yılında mavi bayrak almaya hak kazananların listesi belirlendi.Bu yıl Türkiye’de 463 plaj, 22 marina ve 15 yatta Mavi Bayrak dalgalanacak.Didim’de ise Marina dalında DMarin Didim marina ve yat dalında ise Dmarin Didim’de bağlı olan Packagers adlı yata verildi.

Plaj dalında ise mavi bayrak kazanan yerler şu şekilde; “Holiday Resort Hotel, Sahte Cennet , Venosa Beach Resort, Palm Wings Beach Resort Spa, Oteller Önü Halk Plajı, Altınkum Halk Plajı, 3. Koy Halk Plajı, Aquasis De Luxe Resort Poseidon Beach, Büyük Anadolu Didim Resort ve Tavşanburnu Tabiat Parkı Halk plajı”Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay turizm kenti olan ilçede mavi bayraklı plajların varlığının turizmin ilerlemesi ve gelişmesi açısından önemli olduğunu belirterek, bu tür öğelerin ilçenin gelişmesi ve ilerlemesine de katkı sağladığını belirtti.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.