Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

“Doğa katliamında sınır tanımadılar”

“Doğa katliamında sınır tanımadılar”
01 Mayıs 2020 - 16:39

Salgından bile yararlanıyorlar. Aydın’da Efeler ilçesi Yılmazköy Mahallesi’nde kurulu bulunan Jeotermal Enerji Santrali kuyusunda yaşanan patlama bir kez daha para kazanma hırsının insan sağlığının ne denli önüne geçtiğini gözler önüne serdi.
Yurttaşların Korona Virüs salgını sebebiyle evlerinden çıkamaması insan sağlığını hiçe sayan JES şirketlerini ne yazık ki önleyemiyor.
Ruhsatsız olduğu öne sürülen kuyunun patlamasıyla yaklaşık 160-170 dereceyi bulan sıcak su ve gazlar gökyüzüne yükselip, sonra da akışkan bir yağmur olarak çevreye yayıldı. “Çürük yumurta kokusu” diye tanımladığımız hidrojen sülfür gazı çevreye yayılırken, halka verilen denetim ve güvenli üretim sözleri havada
kaldı. JES şirketleri yıllardır kasalarını doldurmanın ötesinde bir sorumluluğu üstlenmezken, yaşadığımız korkunç salgın bile doğa tahribatını önleyecek adımların atılmasını sağlamadı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun ısrarlı çağrıları ve uyarıları da ne yazık ki önlem alması gereken kurumlar nezdinde karşılık bulmadı.
İnciriyle, zeytiniyle, verimli tarım arazileriyle meşhur Aydınımızda, jeotermal enerji santrali şirketlerinin “halka rağmen” anlayışına karşı mücadelemiz sürecektir.

Şu sorularımıza yanıt istiyoruz.
Neden Aydınlıların sağlığını hiçe sayarak yasadışı çalışmalarınıza devam ediyorsunuz? Yaşanan bu kaza size ders olacak mı?
Hiç sanmıyoruz. Siz Aydınımızın havasını, suyunu, toprağını katletmeye ve halkın sağlığına zarar vermeye devam edeceksiniz.
Bizler de Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak, sizlerin bu doğa katliamınıza, insan sağlığını hiçe saymanıza karşı mücadele etmeyedevam edeceğiz.

Hasan Yavuz
CHP Efeler Gençlik Kolları Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu
Yönetim Kurulu Üyesi

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.