Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Efeler’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu

Efeler’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu
24 Nisan 2020 - 13:48

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 23 Nisan, bu yıl meydanlarda, okullarda değil evlerde kutlandı. Efeler Belediyesi’nin anons araçları gün boyunca çalınan şarkılar ve marşlarla çocukların bayram coşkusuna ortak oldu.
Koronavirüs salgını nedeniyle çocuklar bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evde geçirmek zorunda kaldı. Balkonların Türk bayrakları ile süslendiği bayramda, Efeler Belediyesi anons araçları gün boyu kentin mahallerini gezdi. Çocuk şarkıları ve marşlar çalarak çocukları selamladı. Çocuklarsa balkonlarda aileleri ile birlikte 23 Nisan coşkusuna ortak oldu.

MARŞLAR, ŞARKILAR SÖYLENDİ
Akşam saat 21.00’i gösterdiğinde ise Efeler’in tüm mahallelerinde hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşı’nı okuyan Efeler halkı coşkularını marşlar ve şarkılar söyleyerek sürdürdü.
Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay, “Çocuklarımızın bayramlarının sönük geçmesini istemedik, Efeler Belediyesi olarak koronavirüs tedbirleri altında onlar için bir şey yapıp yüzlerindeki gülümsemede bizim de payımız olsun dedik. Tüm yavrularımızın ömürlerinin hep böyle coşkuyla, sevinçle ve yurt sevgisiyle sürmesini, nice bayram heyecanını kalplerinde hissetmelerini dilerim” diye konuştu.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.