Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Facebook ve Google COVID-19 kararını açıkladı

Facebook ve Google COVID-19 kararını açıkladı
08 Mayıs 2020 - 21:29

Corona virüsü salgını nedeniyle çalışma modeli olarak evden çalışmaya geçen şirketler arasında Facebook ve Google da yer alıyor. İki dev şirket, bu yaz açılmasını planladığı ofislerini 2020 yılının sonuna kadar kapalı tutma kararı aldı.

Salgını kontrol altında tutabilmek amacıyla aldıkları önlemin geçerlilik süresini uzatan Facebook ve Google, kesintisiz hizmet vermeye devam edecek.

Corona virüsü Amazon’u da vurduCorona virüsü Amazon’u da vurdu
Amazon depoları Corona virüsü krizi ile çalkalanıyor. Depolarını kapatmayan İnternet devi, işçileriyle karşı karşıya geldi.

Facebook ve Google çalışanları evden çalışacak
Corona virüsü salgını dünya çapında üç milyondan fazla kişiye bulaştı. Hal böyle olunca geniş insan toplulukları barındıran işyerleri büyük risk taşıyor, Şubat ayından beri iş dünyasında tek tek kapanan ofisler uzaktan çalışma sistemini benimsiyor. Google ofisinin 1 Haziran’da, Facebook ofisinin ise 6 Temmuz’da açılması planlanıyordu.

Google tarafından gelen açıklamaya göre ofise gitmek zorunda olan çalışanların gidebileceği, zorunda olmayan çalışanların uzaktan çalışmaya yıl sonuna kadar devam edeceği duyuruldu. Dev şirketin aldığı bu karar corona virüsü salgınının seyrine göre değişebilir.

E-posta ile çalışanlarına bilgilendirme yapan Facebook için de durum farklı değil. Çalışanlar istekleri doğrultusunda bu yılın sonuna kadar evden çalışmaya devam edebilecek.

Genel merkezleri ABD’de bulunan iki şirketin, ülkede 1.3 milyonun üzerinde pozitif bulunması nedeniyle ofislerini kapatması şaşırtmadı. Şirketlerin ABD dışındaki tüm ofisleri de aynı şekilde uzaktan çalışmaya devam edecek.
Kaynak: shiftdelete.net

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.