Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Hazine ve Maliye Bakanlığı: Finansal istikrara yönelik tedbirler sürecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı son dönemde atılan adımlarla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, son dönemde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme …

Hazine ve Maliye Bakanlığı: Finansal istikrara yönelik tedbirler sürecek
28 Haziran 2022 - 11:25

Hazine ve Maliye Bakanlığı son dönemde atılan adımlarla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, son dönemde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından alınan; yurt dışı yerleşiklerle türev işlem gerçekleştiren bankalar ve finansal kuruluşlar dışındaki yurt içi yerleşik kişilere kullandırılacak ticari nakdi kredilere yüzde 500 risk ağırlığı getirilmesi, konut kredilerinde ve konut teminatlı kredilerde kredi değer oranının farklılaştırılması ve TL ticari kredilere getirilen döviz varlığı üzerinden belirlenen koşulların ,9 Haziran’da atılan adımların devamı olduğu vurgulandı.

Bakanlık kredi piyasası gelişmelerine yönelik alınan bu tedbirlerin hem Türkiye ekonomi modeli çerçevesindeki selektif kredi yaklaşımını hem de finansal istikrarı destekler nitelikte olduğunu belirtti. Açıklamada, “Tüm ekonomi kurumlarımızla birlikte ve eşgüdüm halinde birbirini tamamlayıcı ve finansal istikrarın güçlendirilmesine yönelik tedbirler alınmaya devam edilecektir” ifadeleri kullanıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.