Gündem

Hüseyin Aksu’dan önemli basın açıklaması

Yayıncı

on

BASIN DUYURUSU
2024 Yerel Seçimlerinde, Yeniden Refah Partisinden Aydın Büyükşehir adayı olduğum yönünde haberler Basında yer almıştır. Bu doğru değildir. Yeniden Refah Partisinin İl Başkanı ve Ekibi Bana nezaket ziyaretinde bulundular. Bu ziyaret sırasında, Büyükşehir Belediyesine Partilerinden Aday olmam konusunda teklif getirdiler. Ancak bu teklifi çeşitli nedenlerle kabul edemeyeceğimi kendilerine bildirdim. Bu ziyaretleri sırasında; Merhum Sayın Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde tarafıma verilen Başbakanlık Başdanışmanlığı görevi kapsamında yaptığımız DEVLET BİLGİ REFORMU çalışmalarını anlattım ve bu çalışmaların nasıl devam ettirdiğimi ve güncellediğimi anlattım.

Sayın Yeniden Refah Partisi (YRP) İl Başkanı ve heyetine de açıkladığım gibi; Açık ve net biçimde, Değerli Basın aracılığı ile Kamuoyunda da açıklıyorum:

1- Siyasetten uzağım. Türkiye’de artık siyasi alan tamamen çekişme ve kamplaşmanın alanı haline gelmiştir. Aklı ve liyakati dışlamıştır. Siyasi alanda benim üslubuma uygun şekilde hizmet yapmak neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

2- 2024 Belediye seçimlerinde hiçbir partiden hiçbir siyasi Makam için aday değilim. Aydın ve Ülkem İçin hazırladığım önemli projeleri destekleyecek adayları gözden geçirerek, Özellikle başlatmış olduğum ve siyasi sabotajlar sonucunda halen yapımı bekleyen “Sağlık Turizmi Projeleri”nin önünü açarak, Aydın’a en az iki milyar dolar ek turizm geliri ve en az 50 bin kişiye iş olanağı sağlayacak olan projelerime sahip çıkacak adaylara aktif destek verebilirim.

Reklam

3- Bilindiği gibi, 1993 yılında siyasete girerken hedefim sadece Ülkem ve Aydın için yapılamayan önemli proje ve uygulamaları bizzat gerçekleştirmekti. Siyasete girmeden önce, Ülkem ve Aydın için binlerce eser bırakmıştım. Siyaset öncesi dönemde, Ülkemin kalkınması için yapılması gerekenleri akademik ve pratik projeler haline getirmiştim. Bunları siyasetçilere ve bürokrasiye anlatamadığım veya ilgilenmedikleri için Siyasete girdim. Siyasi yaşamımda, ülkemizdeki kamplaşmayı öne çıkaran, takım tutar gibi partilere fanatik duygularla aklını kiraya veren anlayışa karşı mücadele ettim. Benim için önemli olan, vatandaşlarımız arasında etnik veya siyasi ayrım yapmadan doğruları yapmak ve eserler bırakarak, İnsanlarımıza huzurlu bir gelecek hazırlamaktı. Bunun için Siyaset döneminde büyük bir mücadele verdim. Maddi ve manevi yönden çok ağır faturalar ödedim. Ancak, bozuk sistemin beni yok etmesine izin vermedim. Siyasi kirlilerin itibarımı, mal varlığımı ve hürriyetimi ortadan kaldırmak için yaptıkları tüm saldırılara direnerek savdığım gibi, binlerce yeni eser bıraktım.

4- Siyaset öncesinde ve sonrasında sadece Aydın Kentine değil ulusal düzeyde çok önemli projeleri ülkeme kazandırdım. Bunlar arasında; Toplu Konut İdaresi, UYAP Ulusal Yargı Bilgi sistemi, TAKBİS Tapu ve kadastro Bilgi sistemi, T.C. Kimlik Numarası uygulaması gibi ülkemin önemli atılımları da yer aldı.

5- Bundan sonra da, evrensel, ulusal ve yerel Proje ve uygulamaları hayata geçirmek için Siyasetin dışında kalarak Ülkeme hizmet vermeye devam edeceğim. Ancak, kulvarları karışmış ve belirsizleşmiş olan; atla yılanın, aslanla tilkinin yarıştığı Siyaset arenasından hizmet ve ülkem insanı için kalkınma ve refah çıkmayacağını görerek; O arenayı terk ediyorum. Kuralları belli, yarışın ve rekabetin akılla ve çalışkanlıkla sürdürüldüğü siyaset dışı yeni bir pistte koşacağım. Allah’a bin şükür ki sağlığım fiziksel ve mental olarak en üst düzeyde. Sınırsız bir arzu ve enerji ile bu yeni kulvarda koşmaya hazırım. Bu alanda bana destek verecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Yolumuz açık Ülkemiz huzurlu ve mutlu olsun.

Ekim,2023
HÜSEYİN AKSU, İnş.Y.Müh.
Kent Bilimci

Reklam

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Exit mobile version