Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

İmamoğlu isyan etti: Ayıptır, yazıktır, günahtır!

İmamoğlu isyan etti: Ayıptır, yazıktır, günahtır!
19 Mayıs 2020 - 11:12

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, TELE 1 TV canlı yayınına bağlanarak, Sedef Kabaş’ın sunduğu “Halk İçin Halk Adına” programına katıldı.

“SABIRLI OLMAK ZORUNDAYIZ”

Hakaretlere, hedef gösterilmeye, belediye adımlarının engellenmesine karşı nasıl sakin kalabildiği sorusuna İmamoğlu, “Sabırlı olmak zorundayız. Bütün bu güzel anlar ya da başarıya ulaşan süreçler, bence sabırla oluşmuştur. Elbette sabır, çalışkanlıkla süslenirse başarı mümkün. Benim şu anda yaptığım şey, sürecin farkında olma. Bu bilinçle hareket ediyorum ve tümüyle yüzümü 16 milyon insana dönüyorum” dedi.

“16 MİLYONUN KİMİ CEZALANADIRACAĞI HAKKINDA EPEYCE HİSSİYATIM VAR”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “İstanbul’u kaybedersek, Türkiye’yi kaybederiz” sözlerinin hatırlatılması üzerine İmamoğlu, şu yanıtı verdi:

* Ben şöyle düşünüyorum: Kim kazandı? Kim kaybetti? Ya da siyasette kişisel, bireysel duygular üzerinden kazanımların, kaybedişlerin ne önemi vardır? Ben, bunu anlamam. ‘Bu bir zaferdir’, ‘Seçimi kazandım’ gibi tarifleri hiçbir zaman yapmadım. Hiçbir seçim döneminde yapmadım.

* Ortaya koyduğumuz şey, bir görevi devralmak. Yani millete ait olan bir makamı devraldık ve onun gereğini yapıyoruz. Dolayısıyla bir kere böyle bir tarifi doğru bulmayan bir kişiyim. Bu tarif, asla ve asla milli birlik ruhuna uygun değil. Şu anda ben görevimi yapıyorum.

* Farklı belediyelerimizin de farklı miktarlarda bloke edilmiş parası var. Tekrar Altını çiziyorum; ayıptır, yazıktır, günahtır. Siyasi ihtiras üzerinden verilmiş bir karar.

* Sayın Cumhurbaşkanı’nın o zamanki sözleri, hala aynı şeyi mi düşünüyor veya işte bugün o…

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.