Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

“Küresel ekonomik büyüme tahminlerinde Türkiye yükselen yıldız”

“Küresel ekonomik büyüme tahminlerinde Türkiye yükselen yıldız”
27 Temmuz 2022 - 19:13

Küresel Ekonomik Büyüme Tahminlerinde IMF, Avrupa Bölgesini %2,8’den %2,6’ya, Çin’i %4,4’ten %3,3’e, ABD’yi % 3,7’den %2,3’e düşürürken Türkiye ekonomisine ilişkin büyüme tahminlerini 2022 yılı için yüzde 2,7’den yüzde 4’e, 2023 için ise yüzde 3’ten 3,5’e yükseltti.

*MUHALEFETİN BAŞARILARA SESSİZLİĞİ MANİDARDIR*

Bu değerler ile Türkiye ekonomisi uluslararası kuruluşların tahminlerinin oldukça üzerinde performans gösterirken, yeni ekonomi politikasıyla dünyanın en güçlü 10 ekonomisi olma hedefini tüm dünya konuşurken, muhalefetin tüm bunlara sessizliği manidardır.

*İKTİDARA MUHALİF OLMAK İLE MİLLETİN VE DEVLETİN BÜYÜMESİNE MUHALİF OLMAK FARKLI ŞEYLERDİR*

Gönül ister ki, dünyanın içerisinde bulunduğu bu zorlu dönemde, üretim merkezli yaklaşımımızda bir ve beraber olunsun. İktidara muhalif olmak ile milletin ve devletin büyümesine muhalif olmanın farklı şeyler olduğunu ne zaman anlayacakları merak konusudur.

Doğru olmadığı kanıtlarla ortaya konan birçok olayda dahi yalanlar üzerinden algı oluşturarak, yapılan her icraati sorgusuz sualsiz kötü bir olaymış gibi sunarak siyaset yolları aramak muhalefetin olmazsa olmazları arasına girmiştir.

Ekonomiyi doğrudan etkileyen pandemi ile üç yıl geçirilmişken, kuzeyimizde devam eden bir savaş mevcutken, güneyimizdeki problemleri herkes biliyorken tüm bunlara rağmen ihracat, üretim, yatırım ve istihdam temellerinde büyüyen ekonomimizle kalkınmayı toplumun her kademesine yaymak için durmadan çalışıyoruz.

Bugün hamdolsun, içeriden ve dışarıdan karamsarlık pompalayanlara rağmen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, bir yanda SİHA’sını, İHA’sını, aşısını, arabasını, tankını kendisi yapan ve dünyaya satan bir Türkiye var. Diğer yanda tüm bu başarılara karşı muhalefet eden bir 6’lı masa var. Aziz milletimizin takdirine bırakıyorum.

Metin Yavuz
AK Parti Aydın Milletvekili
TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkan Vekili

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.