Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Kuşadası’nda skandal!.. CV’ler çöpten çıktı

Kuşadası’nda skandal!.. CV’ler çöpten çıktı
19 Ağustos 2020 - 15:00

Kuşadası Sosyal Medya Harekatı Facebook Paylaşım sitesi’nde paylaşılan şok görüntülerde iş arayan vatandaşların büyük bir heves ve heyecanla doldurdukları iş başvuru formları (CV) olarak da biliniyor, çöplerden çıktı.

Paylaşılan videoyu indirmeden direkt olarak ilgili sayfadan alarak yayınlıyoruz ve vesilede “İnsan odaklı belediyecilik yapıyoruz, insana ençok değer veren belediye biziz, Aydın’da kimse yatağa aç girmeyecek” tarzından açıklamalarla algı operasyonu yapan ama gerçekte böyle skandallara imza atan Kuşadası Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni Aydın Olay ekibi olarak bizler de kınıyoruz ve kendilerine şunu soruyoruz. Sizin CV’niz bir çöp tenekesinden çıksa ne düşünürdünüz?

İNSANLARIN UMUTLARI ÇÖPLERDEN ÇIKTI!..

Paylaşım ise aşağıdaki gibi:

İşte skandal görüntüler.. İşte halka verilen değer..
Sizlerle türkmen mahallesinde sevinç sokakta çöpe atılan iş başvuruları ile ilgili evrakların bilgilerini daha önce paylaşmıştık.!
İşte o görüntülerin devamı bu video da.
Düşünsenize Kuşadası Belediyesi’ne iş başvurusu yapıyorsunuz.
Dönüş bekliyorsunuz ama Cv’niz bir vatandaşın görmesi ile çöpe atılmış olarak ortaya çıkıyor.!
Üstelik çalışalarında dahil olmak üzere, işe girmeyi bekleyenin bilgileri de.
Ve bunlar sıradan bir şekilde çöpe atılarak imha bile edilmiyor. Çoğunluğu kadınlardan oluşan Cv’ler vatandaşın müdahalesi ile Bakanlığa şikayet olarak gönderiliyor.! Dahası daha da vahim.! CHP üyelerinin tek tek bilgileri, adresleri, Tc numaralarına kadar çıkarılmış dökümanları da çöpten çıkıyor.! Buda yetmiyor. Mesai saatleri dışında Belediye araçları personelin özel aracıymış gibi evine git gel olarak kullanılıyor.!
Ne diyelim. İnsanların umutlarını çöpe atmak onlar için bu kadar basit, bu kadar iş bilmezlik, bu kadar değersizken belediye’ye iş başvurusu yapmanın sizler için de hiç bir önemi olmamalı, acı ama gerçek. İzleyin, izletin bu görüntüleri!..

https://www.facebook.com/kusadasisosyalmedyaharekati/videos/4251268791581776/

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.