Siyaset

Metin Yavuz: Cumhur İttifakı Aydın’da gümbür-gümbür geliyor!

Yayıncı

on

Ak Parti 27. Dönem Milletvekili Metin Yavuz haber sitemize yaptığı açıklamalarla Aydın Gündemine oturdu, Yavuz CHP’de yaşanan istifaları ve yolsuzlukları eleştirerek “Cumhur İttifakı Aydın’da yerel seçim için gümbür-gümbür geliyor, Aydın Halkı artık uyandı” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ

Aydın’ın her noktası çok verimli arazilerle dolu, kamu yatırımları yaparken bu zorluklarla karşılaşıyoruz, gayet te doğaldır, ama bu kamu yatırımları da yapılmak mecburiyetinde. Burada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, hem de Sağlık B akanlığımız ve Tarım Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz, hastane inşaatında bayağı bir ilerleme var, alan çok büyük bir alan 265 bin metrekare. Hakikaten tam teşekküllü bir hastane oluyor.

AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU

Reklam

Son günlerine yaklaşıyor, biliyorsunuz çok önemli bir otoyol, Ege ve Akdeniz’i bağlayan bir yol olacak, 140 km’lik iki taraflı 3’er şeritli yol oluyor, 23 km’de bağlantı yolları var. Toplamda 163 km bir otoyol yapılıyor, bu alan şu anda 2,5 saatte gidilebilirken, bittikten sonra 70 dakikaya inecek. Bu şehrin gelişmesi açısından, hem de araçların yakacağı yakıt açısından ülke ekonomisine çok büyük olacak.

TOGG
Ben biliyorsunuz Renault bayiliği yaptım, ben fabrikaya gittim üretimi gördüm, o zaman Mustafa Varank Sanayi ve Teknoloji Bakanımızdı, Togg Markası Türkiyemiz için Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2002 yılından beri yaptığı en büyük yatırımdır.

Metin Yavuz Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP’den istifa eden Fatih Atay hakkında şunları söyledi:
Bunlardan anladığımız şey Cumhur İttifakı Aydın’da iktidara geliyor demektir, biliyorsunuz buna benzer bir konu ise Nazilli Belediye Başkanının bize bir katılımı oldu, bu katılımda bizati Kürşat Engin Özcan’la beraber çalıştık, şimdi oraya gelme sebebi neydi: o sebep İncirliova’da da aynıydı, bugün Fatih Atay’ın feryat-figan konştuğu konu da aynı aslında, çok da farklı bir konu değil.

Hizmet noktasında Büyükşehir’in ise çok büyük bir bütçesi var, Büyükşehir olmadan önce bu bütçeyi özel idare kullanıyordu, biz hala özel idare zamanında yapılmış olan göleti görüyoruz, köprüyü görüyoruz, yolu görüyoruz, sonra Büyükşehir geliyor burası Aydın Büyükşehir’in hizmetidir diyor. Bu bütçeyi sağlıklı ve adaletli bir biçimde dağıtamazsanız, yalnızca bana oy verdin vermedin zihniyetiyle hareket ederseniz olmaz, insanların bu konularda çok büyük dertleri var.

Reklam

Ak Parti 27. dönem milletvekili Metin Yavuz’a yönelttiğimiz “Büyükşehir Belediye Başkanlığı için önümüzdeki yerel seçimde görev verilirse kabul eder misiniz?” şeklindeki soruya ise “Neden olmasın” şeklinde cevap vererek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Aydın Ak Parti kadrolarında bu işi üstlenebilecek kadrolarımız, milletvekillerimiz, değerli dava arkadaşlarımız var, ben de onlardan bir tanesiyim şeklinde konuştu.

Metin Yavuz Söke’de DSİ’nin bitirerek hizmete verdiği ve asrın sorunu haline gelen Söke Çayı için kendi üzerlerine düşen görevleri yaptıklarını, bundan sonrasının ise Söke Belediyesi’nin işi olduğunun altını çizerek, çevre düzenlemesini, bakımını yapmıyorlarsa, yapılan işi kötü göstermeye çalışıyorlarsa kendileri bilir, Sökelilerin kendi şehirlerine sahip çıkmaları gerekir, bu işi yapanın heykelini dikeriz diyen Sökelilerin bunu görmezden gelemeyeceğini ve önümüzdeki seçimde sandıkta gereken cevabı vereceğini söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar

Exit mobile version