Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Mustafa Savaş: Gençlik ve Spor Bayramı’nız kutlu olsun

Mustafa Savaş: Gençlik ve Spor Bayramı’nız kutlu olsun
18 Mayıs 2022 - 20:53

AK Parti Aydın Milletvekili, TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş’ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  nedeniyle bir mesaj yayınladı, mesaj şöyle:
19 Mayıs 1919’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesi, vatanımızın istiklal ve istikbali için başlattığı kurtuluş mücadelesinin ilk adımıdır. Bu ehemmiyetli tarih, bizi biz yapan değerler etrafında kenetlenen milletimizin, birlik ve beraberlik içinde, istiklal mücadelesinden asla ödün vermeyeceğinin en önemli göstergelerinden biri olmuştur.
Aziz milletimizin her bir ferdinin cansiperane verdiği mücadeleyle kahramanlık destanı yazılmıştır. Bu önemli tarihin gençliğe ithaf edilmesi, yarınlarımızı emanet edecek olduğumuz gençlerimize verilen değeri de gözler önüne sermektedir.
O gün Samsun’da başlatılan bağımsızlık mücadelesine aynı ruh ile sahip çıkıyoruz. Atalarımızdan bizlere miras kalan bu kutsal görev bilinciyle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatan ve millet sevdasını özümsemiş gençlerimiz bu mücadelemizde en kıymetli yol arkadaşlarımızdır. Biliyor ve inanıyoruz ki gençlerimiz bu kutlu emaneti, daha ileriye taşıyacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerimle, aziz milletimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum.

Mustafa SAVAŞ
AK Parti Aydın Milletvekili
TBMM KİT Komisyonu Başkanı

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.