Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Mustafa Savaş’ın uzattığı dostluk eli havada mı kaldı?

Mustafa Savaş’ın uzattığı dostluk eli havada mı kaldı?
23 Ekim 2020 - 8:59

Ak Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş haftalar önce yapılan Ak Parti Efeler İlçe Kongresi’nde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan randevu alıp, ilin sorunlarıyla ilgili istişare yapmak istediği açıklamasında bulunmuştu. Açıklamanın ardından gözler Çerçioğlu’na çevrilmiş, Çerçioğlu “Topunuz gelin” şeklinde muallak ve şık olmayan, kendisine, yani bir hanımefendiye yakışmayan ifade kullanmıştı.

“TOPUNUZ GELİN, BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR”

Başkan Çerçioğlu; 7 Eylül Aydın’ın Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda Savaş’ın randevu talebiyle ilgili, “Ziyaret etmek isteyenlerin tabi ki başımızın üstünde yeri var bekleriz.Çok memnun olurum” şeklinde açıklama yapmıştı. Ayrıca Başkan Çerçioğlu, diğer AK Parti Milletvekillerini de beklediğini söylemişti.

“Topunuz gelin”  “Başımızın üstünde yeri var” gibi ifadelerin ise Türk toplumu içerisinde zaman-zaman (anlayana) belden aşağı esprilerde kullanıldığı biliniyor!..

Randevunun Ekim ayında gerçekleştirilmek istendiğini düşünürsek, bu saatten sonra buluşmanın gerçekleşmesi ihtimalinin çok zor olduğu görülüyor.

(BAŞÇAVUŞUN BEYGİRİ)

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.