Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Nazilli’de konuşan Çerçioğlu Ak Parti’ye yüklendi!..

Nazilli’de konuşan Çerçioğlu Ak Parti’ye yüklendi!..
30 Eylül 2020 - 19:52

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Nazilli’de düzenlenen istişare toplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Çerçioğlu, vatandaşların ekonomik sıkıntı içinde olduğunu söyledi.

Nazilli çıkartması yapan CHP Aydın kurmaylarının toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Aydın Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli Belediye Başkanı Yardımcısı Mert Öreroğlu ve Sivil Toplum Örgütü başkanları katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Çerçioğlu Ak Partililere yüklendi.

Çerçioğlu vatandaşın ekonomik sıkıntı içinde olduğuna dikkat çekerek, “Buradaki toplantımızın temel amacı onu bunu eleştirmek değil, çözüm aramak. Biz buraya dertleşmeye geldik. Herkes evine bir somun ekmeği, bir tas çorbayı nasıl götüreceğim derdinde. Biz iktidarda değiliz, bu görev onların. AKP Aydın Milletvekilleri işi gücü bırakmış, çiftçinin sorununu, esnafın sorununu bırakmış. Varsa yoksa Özlem Çerçioğlu. Özlem Çerçioğlu kadar başınıza taş düşsün kardeşim. Sen git çiftçinin, esnafın sorunuyla uğraş. Sizin gelip de derdinizi soran var mı? Sizler oda başkanlarısınız. Akil insanlarsınız. Sizinle ilgilenen var mı? Derdinizi soran var mı? Pandemi sürecinde birçok oda başkanımızdan listeleri aldık. 25-30 yaşındaki gençlerimiz işsiz kaldı. Bu insanlarımıza destek olduk. Bunları anlatmak istemiyorum. Biz böyle bir terbiye aldık. Biz yardımlarımızı göstere göstere yapmayız. Bu yüzden sosyal yardımları anlatmıyorum” dedi.

Başkan Çerçioğlu pandemi sürecinde CHP’li belediyelerin sosyal yardımlarını hatırlatarak, “Kentlerde sıkıntı yaşanmıyorsa CHP’li belediyelerin yapmış olduğu maddi manevi desteklerdendir. Yapmaya da devam edeceğim. Ben sizlere güveniyorum, iktidarın yapması gereken şey sorunları çözüme kavuşturmak. Yapacağız, edeceğim demek değil” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.