Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Ne yolu; yol, ne sokağı; sokak, ne de kaldırımı; kaldırım!..

Ne yolu; yol, ne sokağı; sokak, ne de kaldırımı; kaldırım!..
08 Ekim 2020 - 9:52

Aydın Orta Mahalle, Soğukkuyu Cuma Mahallesi, Egemenlik Bulvarı çevresi ve Doğugazi Bulvarı ADÜ civarında sokak aralarındaki ve hatta caddelerdeki araç yoğunluğu nedeniyle vatandaşlar zaten çok dar olan kaldırımların bile araçlarla işgal edilmesi sebebiyle yürümekte, biryerden biryere gitmekte zorluk çekiyor..

Sağlı-sollu parkeden araçlardan dolayı sokaklarda ve caddelerde yayalar yürüyemez halde, fast food yani evlere paket servis yapan kurumsal firmaların motosikletli sürücüleri ise sokak aralarında adeta yarış edercesine sipariş yetiştirmeye çalıştığı için yaya vatandaşlar için büyük tehlike yaratıyor!

Motorlu araçların yayalara yol vermesi gerekirken, hem dar, hem kalabalık, hem de araçlarla dolu yollarda yayalar sürekli araçlara ezilmemek için yol verirken, hergün medyalara yansımayan irili ufaklı kazalar oluyor, bu kazalarda genellikle yayalar zarar görürken, sürücüler için zaten hava hoş!..

CADDELER, SOKAKLAR ARAÇTAN GEÇİLMİYOR

Sanki bu araç sürücüleri hiç yaya gezmiyor, heryere araçla gidiyor ve kendilerinin ailesi, çoluğu çocuğu yokmuş gibi hareket etmeleri vatandaşı çileden çıkartmaya yetiyor!..

Hele bölgede sürekli devriye gezen dizel Ford marka eskici kamyonetleri, çöp toplayan motosikletliler ile yaya çöp toplayıcılar ve vakitli-vakitsiz çöp toplayan belediye kamyonlarından gına geldi!..

Efeler Belediyesinin çöp kamyonunun geldiğini yaydığı pis kokudan 100 metreden bile hisseden vatandaşlar, çöp konteynerlerinin de farklı olmadığı görüşünde…

Binaların altına otopark olarak yapılan alanlar ise düğün salonu, lokma dökümü, çocuk parkı, sünnet, mevlit, apartman toplantısı, oto yıkamacı, tamirat-tadilat atölyesi, eğlence merkezi vs. vs. olarak kullanılıyor!..

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.