Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Özer Kayalı olayının perde arkası

Özer Kayalı olayının perde arkası
10 Mart 2022 - 20:38

Özer Kayalı’nın kurşunlanması olayının arkasında birileri mi var, yoksa eskiden kalan bir husumet veya aniden gelişen münferit bir olay mı? Bu yazımızda bunun cevabını arayacağız.
Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’nın tedavisi halen devam ettiği için şu anda kendisine telefonla veya başka şekilde ulaşamıyoruz. Hangi hastanede tedavi altında olduğu da sır gibi gizli tutuluyor, telefonu sürekli kapalı sinyali veriyor.

Özer Kayalı Belediye Başkanlığının son dönemlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile çok keskin bir şekilde görüş ayrılığına düşmüştü. Hatta Ak Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş’a Kuşadası’ndaki bir toplantıda “Kurtarın beni bu kadından” şeklinde şikayette bulunduğu kulislerde ve medyalarda konuşulmuştu.

Facebook’ta bulunan ve onbinlerce takipçisi olan, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in belgeleriyle eleştirildiği ve ilçede yaşanan olumsuzlukların paylaşıldığı “Kuşadası Sosyal Medya Harekatı” isimli sayfanın yine Özer Kayalı tarafından organize ve finanse edildiği de iddialar arasında.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Kuşadası’nda yaşanan diğer bir silahlı saldırı olayında Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan’a da silahlı saldırı gerçekleştirilmiş 4 el ateş edilmiş ve kurşunlar isabet etmemişti. Ne büyük tesadüftür ki Özer Kayalıya da 4 el ateş edildi ve sadece bir tanesi bacağına isabet etti!

Buradan hareketle hiçkimseyi sorgulamak adına değil, haddimiz de değil ama daha önce yaşananları şöyle bir hatırlatmak istedik, Özer Kayalı’ya telefonla ulaşmaya çalışıyoruz, ulaştığımızda kendisinden detayları öğreneceğiz, büyük ihtimalle bir basın toplantısı da yapacaktır veya konuyu araştıran Cumhuriyet Savcılığı olası gerçekleri gün yüzüne çıkaracaktır.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.