Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Recep Taner: HDP’nin desteğine ihtiyacımız yok!

Recep Taner: HDP’nin desteğine ihtiyacımız yok!
29 Temmuz 2022 - 8:36

HDP güdümlü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanlığına aday olması için destek veren kendi partilileri dahil kimse yok. CHP yandaşı gazeteciler olarak bilinen başta Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil bile Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olmasını istemiyor.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu tabiri caizse sadece Ak Parti destekliyor, Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde seçimi kendilerinin kazanacağından emin görünüyor.

BULDAN: AKŞENER’İN ADAYLIĞINA SICAK BAKMIYORUM

HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan’ın önceki gün Armağan Çağlayan’ın programında yapmış olduğu açıklama ise gündeme bomba günü düşmüştü. Buldan “Ben Akşener’in elbette siyasetine karışacak bir insan değilim. Herkes kendi siyasetini yapar ancak durduğu çizginin ve yönetim anlaşının Cumhurbaşkanlığına uygun olmadığını düşünüyorum” açıklamasını yapmıştı.

RECEP TANER: DESTEKLERİNE ZATEN İHTİYACIMIZ YOK

İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada “Dolayısıyla aday olmadığı yerde, birilerinin desteğine de ihtiyacımız yok. Onlardan gelecek olan destek de gelmesin. Sayın Akşener Cumhurbaşkanı adayı olmayacağını, kendisinin sonrasında parlamenter sistem geldikten sonra başbakan adayı olacağını söyledi. Dolayısıyla HDP’nin bize destek vermesini zaten beklemiyoruz onlardan herhangi bir destek de istemiyoruz”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise daha önce Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu gibi isimleri destekleyebileceklerini belirtmişti, bu konuyla ilgili de görüşü sorulan Recep Taner: “Pervin Buldan, Millet İttifakının Meral Akşener veya İYİ Parti’nin irtibatlı olduğu Mansur Yavaş gibi adaylar olduğu takdirde Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceğini açıkladı. Bu o manaya gelir. Eğer ki İYİ Parti’nin Genel Başkanı, İYİ Parti’nin destek vereceği bir adaya Pervin Buldan destek vermeyeceğini söylüyorsa ve 2 adaylı bir seçim olduğuna göre, adaylar arasında tercih yapılacağına göre Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceğini açıklamış oluyor” dedi.

 

 

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.