Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Söke Belediyesi’nde 3 kişi istifa etti!

Söke Belediyesi’nde 3 kişi istifa etti!
16 Mayıs 2020 - 10:01

SÖKE BELEDİYESİ’NDE ÖNCEKİ GÜN GÜNDEME GELEN İMZA KRİZİNİN ARDINDAN BUGÜN 2’Sİ BELEDİYE BÜROKRATI, BİRİ DE MECLİS ÜYESİ 3 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Söke Belediyesi’de CHP’li meclis üyesi Ersin Solmaz’ın başkan vekilliği yaptığı 06.11.2019 tarihinde, kendisine ve yakınlarına ait inşaatlara usulsüz yapı kullanım ruhsatı verdiği şeklindeki iddiaların ardından, 3 istifa haberi geldi.

Öğle saatlerinde belediye başkan yardımcısı ve aynı zamanda Fen İşleri Müdürü olan Serkan Abacı ile Yapı Kontrol Müdür Vekili Ömer Tamay’ın görevlerinden istifa ettiği haberi duyuldu.

Bu haberin ardından olağanüstü toplanan CHP Söke İlçe yönetimi meclis üyesi Ersin Solmaz’ı disipline sevk etti.

SOLMAZ, HEM PARTİDEN HEM DE MECLİS ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

CHP İlçe yönetiminin disiplin kararından kısa bir süre sonra ise, bu kez iddiaların odağındaki Ersin Solmaz’dan istifa açıklaması geldi.

İstifa kararı alan Solmaz, hem parti üyeliğinden, hem de meclis üyeliğinden istifasına ilişkin dilekçeyi teslim etti.

BEKLENEN AÇIKLAMA TUNCEL’DEN GELDİ

Bütün bu gelişmelerin ardından Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’den beklenen açıklama geldi.

Tuncel, son 3 gündür Söke kamuoyunu meşgul ve rahatsız eden konuyla ilgili açıklama yaptı.

Başkan Levent Tuncel açıklamasında; “Kasım ayında üç günlük Ankara ziyaretim sırasında üçüncü gün bir gün süreyle Belediye Başkanlığını vekaleten yürüten Belediye Meclis üyesinin atmış olduğu imzaya bağlı olarak yapılan tüm işlemler iptal edilmiş olup, kendisinin de istifası alınmıştır. Diğer taraftan konuyla ilgili inceleme başlatılmış olup, ilgili daire müdürlerinin istifası alınmış, idari soruşturma tarafımca başlatılmıştır. Hemşerilerimiz şuna inanabilir; Söke Belediyesi olarak şeffaf ve adil bir yönetim icra ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.