Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Söke Belediyesi’nden önemli aşı uyarısı

Söke Belediyesi’nden önemli aşı uyarısı
03 Eylül 2021 - 14:08

Söke Belediyesi 6 Eylül Pazartesi günü yapılacak olan Melek Mosso konserinde aşı olmayanlardan negatif sonuçlu PCR testi isteyecek.

Söke Belediyesi, kurtuluş konserleri ve etkinliklerine katılacak vatandaşlara uyarıda bulunarak, mağdur olmamaları için gerekli önlemleri almalarını istedi.

Belediyeden yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmiştir. Katılımcı kişilerin aşılama süreçlerini tamamlamış veya hastalığı geçirmiş olup olmadığı Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kontrol edilerek, PCR test raporu almaları gerekip gerekmediği öğrenilebilecektir. Aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerden, belirli alanlara girişte (okul, sinema, tiyatro, konser vb.) 18 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan PCR negatif test sonucu istenecektir” denildi.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.