Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Söke’de aşı olmayanlar kahvehanelere alınmayacakmış!

Söke’de aşı olmayanlar kahvehanelere alınmayacakmış!
06 Ağustos 2021 - 8:33

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyon Başkanı Murat Ağaoğlu’nun, 2 doz aşısını yaptırmayan vatandaşların kendilerine bağlı işletmelere giremeyeceğini açıklamasının ardından karara ilk uyan odalardan biri Söke Kahveciler Odası oldu.

Oda başkanı Ali Öztürk konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Alınan karar dikkat çekmek için ve vatandaşlarımızın bir an önce aşılarını olmasını sağlamak için” dedi.

“TEKRAR KAPANMAK İSTEMİYORUZ”

Pandemi tedbirlerinden dolayı aylarca kapalı kaldıklarını belirten başkan Öztürk, “Federasyon tarafından yapılacak olan yaptırım çok yerinde ve güzel bir karar çünkü biz esnaflar artık kapanmak istemiyoruz. Bir daha kapanırsak açılamayız gücümüz yetmez, o yüzden Söke’de de 2 doz aşısını yaptırmayan vatandaşlar işletmelerimize giremeyecek. Tüm vatandaşlarımızın sağduyulu olmasını istiyoruz. Hem kendi sağlıkları için hem de bizim gibi küçük esnaflar için aşılarını olsunlar kimseyi riske atmasınlar. Korona belasından bir an önce kurtulmak istiyoruz. Vaka sayıları tekrar yükselişe geçti. Korktuğumuz başımıza gelmesin herkes aşısını olsun” şeklinde konuştu.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.