Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Söke’de koronavirüs denetimi

Söke’de koronavirüs denetimi
06 Ağustos 2020 - 11:42

Söke Kaymakamı Soner Zeybek, Belediye Başkan Vekili Mehmet Arif Ceylan ve ilgili daire müdürleri ve personellerinin katıldığı denetimlerde, temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edilerek, uyarılarda bulunuldu.

DENETİMLERE EMNİYET VE JANDARMA EKİPLERİ DE KATILIYOR

Söke’de sabah saatlerinden itibaren başlayan denetimlere, ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı polisler ile jandarma ekipleri de yer alıyor.

İçişleri Bakanlığının genelgesi uyarınca 12 ekiple gerçekleştirilen denetimler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, internet kafe ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerlerde gerçekleştiriliyor.

KAYMAKAM ZEYBEK, “TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMALIYIZ”

Kaymakamı Soner Zeybek denetimler sırasında yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlerde denetimler yapılıyor. Tabi bu denetimlerde önceliğimiz rehberlik. İşyerleri ve vatandaşlarımıza uyulması gereken kurallar anlatılıyor. Tedbirlerin alınıp alınmadığı, kurallara uyulup uyulmadığına dikkat ediyoruz. Pandemi süreci devam ediyor, bu nedenle tedbiri elden bırakmamak lazım. Bilindiği gibi en küçük rahatlamada vaka sayılarının arttığını görüyoruz. Sökeli vatandaşlarımızın kendileri ve çevreleri için kurallara uymalarını tedbiri elden bırakmamalarını istiyoruz” dedi.

(HÜSEYİN IŞIK)

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.