Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Son Dakika!.. Sezon ortasında Maril Resort Otel mühürlendi

Son Dakika!.. Sezon ortasında Maril Resort Otel mühürlendi
08 Temmuz 2021 - 15:22

Böyle rezillik görülmedi, sezon ortasında Didim’de bulunan Maril Resort Otel mühürlendi,  otelde tatil yapan yerli ve yabancı turistler polis ve zabıta ekipleri tarafından dışarıya çıkarıldıktan sonra mühürlendi… Kafalara ise “Şimdiye kadar akılları neredeydi” sorusu takıldı… An itibariyle gerginlik sürüyor!..

Didim’de yıllardır tartışmaların odağında bulunan Marıl Resort Hotel, işletme ruhsatı olmadığı için belediye tarafından mühürlendi
Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan beş yıldızlı Marıl Resort Hotel işletme belgesi olmadığı için belediye tarafından mühürlendi. Söz konusu otel, daha önce de kaçak yapı dolayısıyla mühürlenmişti.

Geçtiğimiz yıl Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin de katıldığı görkemli bir törenle açılan otelin işletme belgesi olmadan faaliyet gösterdiği ortaya çıktı. İşletme belgesinin (ruhsat) olmamasından dolayı Didim Belediyesi’nce yapılan tebligat, otel sahibinin Aydın 1. İdare mahkemesine yürütmeyi durdurma kararı aldırmasından sonra ertelenmişti. Didim Belediyesi’nin yürütmeyi durdurma kararının itiraz etmesinin ardından Aydın 1. İdare mahkemesi kararı kapsamında otelin boşatılması ve faaliyetini durdurması amacıyla alınan karar, tebliğ edildi. Tebligat süresinin dolmasının ardından otelde mühürleme işlemi yapıldı.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, işlemlerin mahkeme kararlarına ve yönetmeliklere göre yapıldığını açıkladı. Atabay, kanunsuz yapılara ve işletmelere göz yummayacaklarını da sözlerine ekledi.
An itibariyle Didim’de gerginlik devam ediyor!..

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.