Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Tanju Karaçancı; Ali Esmer’in konuğu oldu!..

Tanju Karaçancı; Ali Esmer’in konuğu oldu!..
20 Haziran 2020 - 17:28

Ak Parti Aydın siyasetinin önemli isimlerinden ve Söke’de 2003-2008 yıllarında Ak Parti İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürüten, Ak Parti tabanının bir türlüğü vazgeçemediği Tanju Karaçancı, Radyo Tempo TV ve TempoFM’in yönetim kurulu başkanı moderatör Ali Esmer’in canlı yayın konuğu oldu!..

Ali Esmer’in sorularını yanıtlayan Tanju Karaçancı önümüzdeki günlerde yapılacak olan İlçe Kongreleri sonrasında muhtemel olan İl Başkanlığı değişimi için önceden olduğu gibi yine hazır ve bu göreve talip olabileceğini söyledi.

Tanju Karaçancı Ali Esmer’in sorduğu “Şu andaki Milletvekilleri güçlü bir İl Başkanı istemiyor mu?” şeklindeki sorusuna ise şöyle cevap verdi: Daha önce de bahsettiğim gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın bundan önceki atama döneminde Ankara’ya davet edilmiştik, bununla ilgili bir çalışmamız vardı, beraber olduğumuz takım arkadaşlarımız tabii ki var, bunlar beklentilere cevap verebilecek yeterli bilgi birikimine sahip kişiler. Gerek şehircilik konusunda, gerekse yerel yönetimler konusunda sanayici arkadaşlarımızdan bir ekibimiz var, iş camiasından, bu ekipte olması gerekli ağırlıklı olması gerektiğine inananlardanım, Bürokrasiden gelen arkadaşlarımız var, bu bir takım oyunu, takımı güzel kurarsanız hedefe ulaşırsınız.

Milletvekillerimizin güçlü bir İl başkanı istememesi, her ne kadar böyle bir izlenim varsa da, bana göre Sn. Milletvekillerimizin böyle bir kanaati yok. Çünkü zayıf bir teşkilat yapısı milletvekillerinin sırtına yüklenmiş bir yüktür, Ankara’ya hepimiz gitmişizdir, meclisi hepimiz görmüşüzdür, aşırı derecede yığılma olur. Çok başarılı olan İl Teşkilat Başkanlarının olduğu illerde de yük daha azdır, derdine derman bulamayan insanlar Ankara’ya gider, ben İl Başkanı olursam bunları mecrasında, burada çözebileceğime inanıyorum, burada çözerim Vekillerimizin yükünü de hafifletirim”

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.