Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Aydın’a geldi

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Aydın’a geldi
08 Şubat 2021 - 13:42

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Aydın’a gelerek çeşitli temaslarda bulundu, özel bir uçakla Çıldır Havaalanı’na gelen ve oradan da karayoluyla Aydın’a intikal eden Tarım Bakanı Pakdemirli’yi Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Ak Parti Milletvekilleri Rıza Posacı, Bekir Kuvvet Erim, Mustafa Savaş, Metin Yavuz, Ak Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ve diğer yetkililer karşıladı.

İlk olarak Aydın Valiliğine geçen Pakdemirli ve diğer yetkililer Aydın Valiliği tören mangası tarafından karşılandı, Valilik makamına geçen Pakdemirli, Vali Aksoy bir süre sohbet ettikten  ve sorunları dinledikten sonra Ak Parti Aydın İl Binasına geçerek partililere yönelik bir konuşma yaptı.

Daha sonra, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Milletvekilleri, Aydın Valisi, DSİ Genel Müdürü, İl Başkanı Ömer Özmen ve DSİ Bölge Müdürü ile birlikte Çine Adnan Menderes Barajı ve Gökbel Barajı‘nda incelemelerde bulundular.

Program kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla demokrasi şehidi Başbakan merhum Adnan Menderes’in hatıralarının yaşatılacağı, Çine Çayı’nın kenarına inşa edilen Adnan Menderes Müzesi’nde devam eden çalışmaları yerinde gören Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve yanındaki heyet bitme aşamasına gelen müzeyi gezerek devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ziyaretin ardından Söke’ye geçen Bakan Pakdemirli, burada düzenlenecek olan tarım sektörü toplantısından sonra kendisine tahsis edilen araçla  Aydın’dan ayrılarak Çıldır Havaalanında kendisini bekleyen özel uçakla Ankara’ya dönecek.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.