Topuklu Efe Metin Oktay’ı andı!

Topuklu Efe Metin Oktay’ı andı!

T.C. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve fanatik Galatasaraylılığıyla bilinen Sn. Özlem Çerçioğlu kişisel Facebook sayfasından bir zamanların futbol ilahı Metin Oktay’ı ölümünün yıldönümünde anma mesajı yayınladı.
Çerçioğlu yaptığı paylaşımda “Türk futbolunun ve Galatasaray’ın efsanevi ismi ”Taçsız Kral” Metin Oktay’ı vefatının 29. yıl dönümünde saygı ve rahmet ile anıyorum” ifadelerini kullandı.

METİN OKTAY KİMDİR?

Golcülüğü, yaşadığı gol krallıkları sayesinde “Taçsız Kral” lakabıyla da anılan Metin Oktay.Futbol kariyerine 1952 yılında, İzmir’in yerel takımlarından Damlacıkspor’da başladı.

1953-1954 yılları arasında Yün Mensucat’ın altyapısında oynamasının ardından 1954-55 sezonu öncesinde İzmirspor’a transfer olarak profesyonel kariyerine başladı.

Buradaki tek sezonunda İzmir Profesyonel Ligi şampiyonluğu ve gol krallığı yaşadı. 1955’te Galatasaray ile anlaştı. 1956-56 ve 1957-58 sezonlarında İstanbul Profesyonel Ligi şampiyonlukları yaşarken; ligde attığı gollerle üç sezon üst üste gol kralı oldu.

T.C. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Çerçioğlu’nun mesajı ise aşağıdaki gibidir, kendisine hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz ve buradan alamadığımız randevu için tekrar RANDEVU RİCA EDİYORUZ!..

Aydınımız için görüşeceğimiz çok önemli sosyal projeler ve konular bulunmaktadır.. Öte yandan Sn. Çerçioğlu’ndan sosyal projelerimizi anlatmak ve röportaj yapmak, tanışmak adına randevu alana kadar medyalarımızda bu haberde kullandığımız “en güzel” fotoğrafını kullanmaya devam edeceğiz…