Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Twitter’da sohbet artık daha kolay!

Twitter’da sohbet artık daha kolay!
08 Mayıs 2020 - 21:34

Corona virüs pandemisi nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde yine birçok konunun tartışıldığı, konuşulduğu tek platform Twitter olmaya devam ediyor. Bu süreçte Twitter’dan sevindiren güncelleme geldi. Çok fazla tweet arasında kaybedilen konuşmalar ve karmaşık iletişim yapısı değişiyor. Yeni Twitter yanıtlar özellikleri geliyor!

Faceboook’un gelecek yeni özelliği ortaya çıktıFaceboook’un gelecek yeni özelliği ortaya çıktı
İsabetli sızıntılarıyla tanınan Jane Manchun Wong Facebook’un yeni özelliğini paylaştı. Facebook uyarlanabilir renk özelliği sunacak!

Twitter yanıtlar özellikleri güncelleniyor!
Corona virüs pandemisi nedeniyle kullanım oranında büyük artış gösteren platformlardan biri de Twitter oldu. Birçok konuyu Twitter’dan takip ettiğimiz şu günlerde, yaşadığımız en büyük sorun ise tweet yanıtlarının karmaşık yapısı.

Twitter bugün kime cevap verdiğinizi ve konuşmanın nasıl aktığını anlamanızı kolaylaştırmak için satırlar ve girintiler kullanacak yanıtlar için yeni bir düzen getirdiğini duyurdu. Şirket ayrıca, sohbetler içerisindeki yanıtları daha kolay takip etmek için beğeniler, retweet ve yanıt simgeleri dahil olmak üzere etkileşim eylemlerini yeni bir sekmeye yerleştirmeyi de test edecek.

Bu özellikler Twitter’ın prototip uygulaması olan twttr‘de bir yıldan uzun bir süredir test ediliyor. Uygulama, Ocak 2019‘da Tüketici Elektroniği Fuarı‘nda Twitter’ın genel ağının dışındaki alanda yeni fikirler denemesinin bir yolu olarak tanıtılmıştı.

Twttr üzerinde bir süre test edilen özellikler Twitter’da kullanıma sunulmaya devam ediyor. Yeni yanıtlama ve konuşmalar özellikleri de testlerini tamamladı ve kısa süre içerisinde Twitter’da kullanılabilir olacak. Özelliklerin öncelikle iOS ve Web için sunulması beklenirken, uzun bir ara geçmeden de Android cihazlara dağıtılması bekleniyor.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.