Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Uzaktan eğitim devam edecek mi? MEB açıkladı!

Uzaktan eğitim devam edecek mi? MEB açıkladı!
16 Haziran 2020 - 21:42

Corona virüs sebebiyle okullara geçtiğimiz aylarda ara verilmiş ve sonrasında eğitime dijital imkanlarla devam edilmeye başlanmıştı. Salgının hala devam ettiği bugünlerde, öğrencilerin de velilerin de aklında EBA gelecek yıl devam edecek mi ve okullar ne zaman açılacak soruları vardı. Milli Eğitim Bakanı, uzak eğitim gelecek yıl devam edecek dedi ve önümüzdeki eğitim yılı için açıklama yaptı.

Bakan Ziya Selçuk uzaktan eğitim hakkında açıklama yaptı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okullar ne zaman açılacak sorusu için tarihi açıkladı. Önümüzdeki eğitim yılı 31 Ağustos’ta başlayacak. Bakan açıklamasında, bu tarihin MEB’e bağlı devlet okulları için geçerli olduğunu ve özel okulların bu tarihten önce ya da sonra başlayabileceğini söyledi.

EBA gelecek yıl devam edecek mi sorusunu da Ziya Selçuk yanıtladı. Selçuk, uzak eğitimin gelecek yıl da devam edeceğini açıkladı. Bununla birlikte yüz yüze eğitimin de yapılacağını söyledi. Önümüzdeki yıl öğrenciler, hem yüz yüze hem de dijital yollarla eğitim alacak.

okullar ne zaman açılacak
Öte yandan okullar açıldığında, fiziki mesafeyi koruyabilmek adına bazı tedbirler planlandığı da açıklandı. Örnek olarak da; sınıfların ikiye bölünüp, yarısının sabah, yarısının da öğleden sonra derse girebileceğini söylendi. Ancak bu durumun bir kesinliği olmadığını ve ilerleyen süreçte salgının durumuna göre hareket edileceği belirtildi. Açıklamalardan da anlaşıldığı üzere, önümüzdeki eğitim yılının akıbetini salgının durumu belirleyecek.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.