Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

“Varsa bir suçumuz mahkemeye versinler”

“Varsa bir suçumuz mahkemeye versinler”
16 Mayıs 2020 - 21:05

Söke gündemini bir süredir işgal eden imza krizi ile ilgili özeleştiri yapan Belediye Başkanı Levent Tuncel, Söke Belediyesi’nin bu şekilde anılmasından son derece üzgün olduğunu dile getirdi.

Olaya neden olan meclis üyesinin görevinden ve parti üyeliğinden istifa ettirildiğini belirten Levent Tuncel, imza konusu ruhsat alanları ile ilgili geniş kapsamlı bir inceleme başlattıklarını kaydetti.

Başkan Tuncel yaptığı açıklamada, kendisinin Söke ile ilgili görüşmeler yapmak üzere Ankara’da olduğu 6 Kasım 2019 tarihinde bir günlüğüne görevi devrettiği belediye meclis üyesi Ersin Solmaz’ın, başkan vekili sıfatıyla yakınlarına ait inşaatlara verdiği ruhsatlarla ilgili olarak kendisinin bilgilendirilmediğini belirtti.

SÖZ KONUSU RUHSAT ALANLARI YENİDEN ÖLÇÜLÜYOR

Göreve geldiği andan itibaren yanlış iş yapmamaya büyük özen gösterdiğini kaydeden başkan Tuncel, “Bu olayı öğrendiğim andan itibaren atılan bütün imzaları iptal ettirdim. Biri başkan yardımcısı ilgili daire müdürlerinin istifalarını aldım ve birim memurları hakkında idari işlem başlattım. Kontrol ekiplerimiz söz konusu bu alanların yeniden ölçümünü yapıyor. Ben göreve geldiğim günden buyana yanlış iş yapmamaya çalışıyorum. Her şeyi düzgün yapmaya çalışıyorum.” dedi.

Göreve geldiği günden buyana yanlış iş yapmamaya büyük özen gösterdiğini ve hiç bir kimseye veremeyeceği bir hesabı olmadığına vurgu yapan Levent Tuncel, “Ben bugüne kadar kimseye yanlış yapmadığım gibi, kimseye veremeyeceğim hesabım da yoktur. Bundan sonrası için de Allah yazdı ise bozsun. Öyle arkadan iş çevirmesinler, varsa bir suçumuz mahkemeye versinler. ” şeklinde konuştu.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.