Aydın Olay, Efeler Haberleri, Güncel Son Dakika, Gündem

Yaylaköy’de neler oluyor?

Yaylaköy’de neler oluyor?
13 Eylül 2020 - 18:44
Kuşadası Sosyal Medya Harekatı isimli Facebook sayfasındaki paylaşımda, orman köylüsünün yasal olarak toplama hakkı olan ÇAM KOZALAK’larının köy muhtarı E.Y. tarafından gizli bir şekilde toplatılarak köyde bulunan bir çiftlikte tutulduğunu Yaylaköylüler videolarla ortaya çıkardı. Yakalanan işçilerin “Biz muhtar E.Y. adına topluyoruz” demesi üzerine köylüler ile yevmiyeciler arasında gerginlik yaşandı.

Yaklaşık 3 gün boyunca 70 çuval kozalak topladıklarını ve köy muhtarı adına bu işi yaptıklarını söyleyen işçilerin ise ne bir ihale, ne de bir sözleşme yaptıkları ortaya çıktı. Yaşanan bu durum sonrası köylüler köy muhtarı E.Y’ı Cumhurbaşkanlığına şikayet etti.

Bu muhtar geldiğinden beri kozalak toplayamıyoruz Oysa önce ki muhtarımız kozalak toplama işini ihale veya ilan ederdi diyen Yaylaköylüler, geçen yıl yine aynı şekilde Çam Kozalaklarının toplandığını özellikle Ekim-Kasım ayında toplanması gereken kozalakların Eylül ayında toplanarak kimsenin fark etmeyeceğini, yapılan bu işin yasal bir suç olduğunu, yetkili makamları göreve davet ettiklerini söylediler.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.