Connect with us

Yaşam

Aylardır süren çile nihayet bitti

Yayıncı

on

Mimar Sinan Mahallesi’nin çok yakınında bulunan otoban girişi iki ay sonra nihayet tamamlanarak açıldı.

Aydın’ın Efeler ilçesi İzmir karayolu üzerinde bulunan ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı Mimar Sinan Mahallesi otoban girişi iki ayı aşkın bir zaman sonra nihayet açıldı.

Otobona girişler 11 Temmuz’da bakım gerekçesiyle kapatılmıştı. Yaz sezonu boyunca devam eden ve bir türlü bitirilemeyen otoban girişini kullananlar rahat bir nefes aldı.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Aydınlılar şemsiyeleri hazırlayın!

Yayıncı

on

Olay

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgilere göre Ege Bölgesi’nde 28 Eylül Perşembe gününden itibaren yağışlı hava etkili olacak.

28 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında Ege Bölgesi’nde fırtına ve yağış bekleniyor.

İzmir yağmurlu en yüksek 29 en düşük 18 derece, Aydın yağmurlu en yüksek 28 en düşük 16 derece, Muğla yağmurlu en yüksek 25 en düşük 16 derece, Manisa yağmurlu en yüksek 30 en düşük 19 derece, Uşak yağmurlu en yüksek 26 en düşük 15 derece, Afyonkarahisar yağmurlu en yüksek 24 en düşük 11derece, Kütahya yağmurlu en yüksek 25 en düşük 9 derece olması bekleniyor.

Perşembe gününden itibaren başlaması beklenen yağışların 30 Eylül Cumartesi gününe kadar devam edeceği tahmin ediliyor

Reklam
Okumaya devam et

Magazin

Metin Uca Didim’de gösteri yaptı

Yayıncı

on

Olay

Didim Belediyesi, Kültür ve Sanat etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Gazeteci yazar ve oyuncu Metin Uca’nın yer aldığı “Mozart çaldı da biz mi dinlemedik” adlı Klasi- Komik oyunu gerçekleştirildi.

Didim Belediyesi tarafından yaptırılan Didim’in yeni kültür ve sanat merkezi Didim Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen oyunu, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Mehmet Akif Hamzaçebi, Belediye Başkan Yardımcısı E. Öznur Gündoğdu, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Seyrani Bozkaya ve Didimli vatandaşlar izledi.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği tiyatro oyununda sahneye ilk olarak İsmet Akalın ve Merih Akalın çıktı. Müzikle başlayan Klasi – Komik oyunda Metin Uca, siyasi mizahlı esprileriyle vatandaşları kahkahaya boğdu.

Oyunun sonunda Belediye Başkan Yardımcısı E. Öznur Gündoğdu, sanatçılara çiçek takdim ederek Didim Belediyesi adına teşekkür etti.

Reklam

Okumaya devam et

Gündem

Doğa otel restaurant törenle hizmete girdi

Yayıncı

on

Olay

Efeler Belediyesi’nin ilçeye daha çok turist çekmek için İmamköy Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Doğa Otel ve Restaurant hizmete açıldı.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, temel belediyecilik hizmetlerinde ulaştığı rekor sayıların yanı sıra kentte hayata geçirdiği sosyal projelerle de vatandaşlardan takdir topladı. Efeler halkına çok sayıda yaşam alanı kazandıran Başkan Atay, başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Efeler’de turizm sektörünün canlanması, Kuşadası ve Didim gibi bölgelere giden yabancı turistleri ilçeye yönlendirmek ve alternatif bir tatil olanağı sunmak için yapımı tamamlanan Doğa Otel ve Restaurant, İmamköy Mesire Alanı’nda düzenlenen görkemli törenle hizmete sunuldu.
Açılışa; siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Efeler Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“İNSANLARLA OMUZ OMUZA YÜRÜMENİN GURURUNU YAŞIYORUM”
Seçim dönemi verdiği vaatleri yerine getirmek için çok çalıştıklarını söyleyen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Öncelikle bu eserleri oluşturan bütün emekçilere, ekibime çok teşekkür ederim. Buranın eski halini çoğu arkadaşımızın bildiğini tahmin ediyorum. O halinden sanatsal bir eser yapıldı. Bunu yapmak hiç kolay olmadı. Çok zorluklar çektik. O zorlukların üstesinden gelmek için çok ama çok çaba sarf ettik ve başardık. Bugün birlikte olduğumuz bu coşkulu insanlarla omuz omuza yürümenin çok büyük gururunu yaşıyorum” diye konuştu.
“BAZI TERCİHLER YAPTIM”
Konuşmasının devamında göreve geldiği ilk günden itibaren Efeler için nasıl bir yol haritası çizdiklerini anlatan Başkan Atay, “İnsanlar iktidara gelince bazı tercihler yaparlar, ben de belediye başkanı olunca bazı tercihler yaptım. O tercihlerin en başında çocuklarımızın eğitimde fırsat eşitliğine ulaşmasını istedim. Önce EFESEM’i açtım ve orada çocuklarımızın çok düşük ücretlerle eğitim almasını sağladım. Her çocuk koleje gidemiyor, her çocuk özel ders alamıyor ama ekonomik durumu iyi olmayan çocuklarımızın da Cumhuriyet’in nimetlerinden yararlanma hakkı olduğunu düşünüyoruz” diyerek belediyenin çocuklar ve gençler için faaliyete soktuğu hizmetlerden bahsetti.
HER AÇILIŞTA BİR AÇILIŞ MÜJDESİ
Efeler Belediye Başkanı Atay, açılış konuşmalarında yeni müjdeler verme geleneğini sürdürdü. Başkan Atay belediyenin kadınlar için pozitif ayrımcılık kapsamında sunduğu hizmetleri anlatırken ASTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde 800 öğrenci kapasiteli gündüz bakımevi açacaklarını şu sözlerle müjdeledi;
“Ülkemizde en büyük fedakârlığı kadınlar yapıyor. Kadınlar mutlu olmalı bunun için de özgür olmalı. Ben göreve geldiğimde belediyenin gündüz bakımevi hiç yoktu. Şimdi Efeler Belediyesi’nin 5 Gündüz Bakımevi var. Kadınlar, çocuklarını güvenle belediyemizin eğitim yuvalarına emanet edebiliyorlar. Okul öncesi eğitim dünyanın her yerinde çok önemli bizim için de çok önemli olmalı. 6’ncı gündüz bakımevimizin de temelini ASTİM Organize Sanayi Bölgesi’ndeki belediyemize ait arsada atacağız. 800 çocuğumuzun orada eğitim görmesini amaçlıyoruz.”
“İLKLERİ GERÇEKLEŞTİRMEDE ÇOK USTA OLDUK”
Başkan Atay açılış konuşmasının sonunda şu ifadelere yer verdi; ”Belediyeler için çok alışık olmayan bir iş daha yaptık ve fabrika kurduk. Güvenliğinden mühendisine kadar her biriminde sadece kadınlar görev yapıyor. Kendi tarım arazilerimizde üretip kendi fabrikamızda ürünleri işliyoruz. Bu bir belediye için bir ilk fakat biz Efeler Belediyesi olarak ilkleri gerçekleştirmede çok usta olduk. Efeler Doğa Otel ve Restaurant da bir ilk. Dışarıdan gelecek olan turistlerin bizlere döviz bırakmaları gerekiyor. Zenginleşmemiz buna bağlı. Üreteceğiz, zenginleşeceğiz ve hakça paylaşacağız. Kadın arkadaşlarım bu oteli sizin için açtım. Erkeklerin gideceği çok yer var. Kadınlar, her türlü etkinliklerini burada yapabilirler. Burası Efeler halkının. Hepimiz bütün tesislerimizde 310 binde 1 hisseye sahibiz. Eşit haklara sahibiz. Doğa Otel ve Restaurant hepimize hayırlı uğurlu olsun.”
Konuşmanın tamamlanmasının ardından Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, misafirler ile birlikte kırmızı kurdeleyi kesti. Açılışta sahne alan Efeler Belediyesi Kent Orkestrası ekipleri de misafirlerin doğayla olan keyifli anlarına şarkılarla renk kattı.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar