Connect with us

Gündem

Hüseyin Aksu’dan önemli basın açıklaması

Yayıncı

on

BASIN DUYURUSU
2024 Yerel Seçimlerinde, Yeniden Refah Partisinden Aydın Büyükşehir adayı olduğum yönünde haberler Basında yer almıştır. Bu doğru değildir. Yeniden Refah Partisinin İl Başkanı ve Ekibi Bana nezaket ziyaretinde bulundular. Bu ziyaret sırasında, Büyükşehir Belediyesine Partilerinden Aday olmam konusunda teklif getirdiler. Ancak bu teklifi çeşitli nedenlerle kabul edemeyeceğimi kendilerine bildirdim. Bu ziyaretleri sırasında; Merhum Sayın Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde tarafıma verilen Başbakanlık Başdanışmanlığı görevi kapsamında yaptığımız DEVLET BİLGİ REFORMU çalışmalarını anlattım ve bu çalışmaların nasıl devam ettirdiğimi ve güncellediğimi anlattım.

Sayın Yeniden Refah Partisi (YRP) İl Başkanı ve heyetine de açıkladığım gibi; Açık ve net biçimde, Değerli Basın aracılığı ile Kamuoyunda da açıklıyorum:

1- Siyasetten uzağım. Türkiye’de artık siyasi alan tamamen çekişme ve kamplaşmanın alanı haline gelmiştir. Aklı ve liyakati dışlamıştır. Siyasi alanda benim üslubuma uygun şekilde hizmet yapmak neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

2- 2024 Belediye seçimlerinde hiçbir partiden hiçbir siyasi Makam için aday değilim. Aydın ve Ülkem İçin hazırladığım önemli projeleri destekleyecek adayları gözden geçirerek, Özellikle başlatmış olduğum ve siyasi sabotajlar sonucunda halen yapımı bekleyen “Sağlık Turizmi Projeleri”nin önünü açarak, Aydın’a en az iki milyar dolar ek turizm geliri ve en az 50 bin kişiye iş olanağı sağlayacak olan projelerime sahip çıkacak adaylara aktif destek verebilirim.

Reklam

3- Bilindiği gibi, 1993 yılında siyasete girerken hedefim sadece Ülkem ve Aydın için yapılamayan önemli proje ve uygulamaları bizzat gerçekleştirmekti. Siyasete girmeden önce, Ülkem ve Aydın için binlerce eser bırakmıştım. Siyaset öncesi dönemde, Ülkemin kalkınması için yapılması gerekenleri akademik ve pratik projeler haline getirmiştim. Bunları siyasetçilere ve bürokrasiye anlatamadığım veya ilgilenmedikleri için Siyasete girdim. Siyasi yaşamımda, ülkemizdeki kamplaşmayı öne çıkaran, takım tutar gibi partilere fanatik duygularla aklını kiraya veren anlayışa karşı mücadele ettim. Benim için önemli olan, vatandaşlarımız arasında etnik veya siyasi ayrım yapmadan doğruları yapmak ve eserler bırakarak, İnsanlarımıza huzurlu bir gelecek hazırlamaktı. Bunun için Siyaset döneminde büyük bir mücadele verdim. Maddi ve manevi yönden çok ağır faturalar ödedim. Ancak, bozuk sistemin beni yok etmesine izin vermedim. Siyasi kirlilerin itibarımı, mal varlığımı ve hürriyetimi ortadan kaldırmak için yaptıkları tüm saldırılara direnerek savdığım gibi, binlerce yeni eser bıraktım.

4- Siyaset öncesinde ve sonrasında sadece Aydın Kentine değil ulusal düzeyde çok önemli projeleri ülkeme kazandırdım. Bunlar arasında; Toplu Konut İdaresi, UYAP Ulusal Yargı Bilgi sistemi, TAKBİS Tapu ve kadastro Bilgi sistemi, T.C. Kimlik Numarası uygulaması gibi ülkemin önemli atılımları da yer aldı.

5- Bundan sonra da, evrensel, ulusal ve yerel Proje ve uygulamaları hayata geçirmek için Siyasetin dışında kalarak Ülkeme hizmet vermeye devam edeceğim. Ancak, kulvarları karışmış ve belirsizleşmiş olan; atla yılanın, aslanla tilkinin yarıştığı Siyaset arenasından hizmet ve ülkem insanı için kalkınma ve refah çıkmayacağını görerek; O arenayı terk ediyorum. Kuralları belli, yarışın ve rekabetin akılla ve çalışkanlıkla sürdürüldüğü siyaset dışı yeni bir pistte koşacağım. Allah’a bin şükür ki sağlığım fiziksel ve mental olarak en üst düzeyde. Sınırsız bir arzu ve enerji ile bu yeni kulvarda koşmaya hazırım. Bu alanda bana destek verecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Yolumuz açık Ülkemiz huzurlu ve mutlu olsun.

Ekim,2023
HÜSEYİN AKSU, İnş.Y.Müh.
Kent Bilimci

Reklam
Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Aydınlı genç işadamlarından Çerçioğlu’na ziyaret

Yayıncı

on

Olay

Aydın Genç İş İnsanları Derneği’nin yeni seçilen yönetim kurulu, yönetim kurulu başkanı Taşkın Cerit önderliğinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Cerit, Çerçioğlu’nu Aydın’da gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve hizmetlerden dolayı kutladı. Çerçioğlu, göreve seçilen Cerit ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Okumaya devam et

Gündem

Aydın Büyükşehir Belediyesi: Bütçemiz o kadar değil!..

Yayıncı

on

Olay

Aydın Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, bir basın açıklaması yayımladı. Açıklamada şunlara yer verildi:

Bazı basın-yayın organlarında AK Parti Büyükşehir Belediye başkan adayının Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığımızın bütçesine yönelik gerçeği yansıtmayan açıklamaları yer almış ve bu açıklamanın yapılması zaruriyeti doğmuştur.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bütün birimlerinin bütçeleri büyük bir titizlikle hazırlanmakta, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nce onaylanmaktadır. Bütçe gerçekleşmeleri de yine belediye meclis üyelerinden oluşan denetim komisyonunca yıllık olarak şeffaf bir şekilde incelenip rapora bağlanmaktadır.

Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı bütçesi, AK Parti Büyükşehir Belediye başkan adayının iddia ettiği rakam değil, bunun 15’te 1’idir. Bu bütçenin yarısı personel giderlerine, yüzde 20’si araç kiralama giderlerine, yüzde 15’i makine ve teçhizatlarının bakım, onarım ve alımına ayrılmış; kalan miktar resmi ilan ve sair giderlere harcanmaktadır.

Reklam

Yanlış bilgi barındıran bu açıklamalara itibar edilmemesini kamuoyunun doğru bilgilenmesi adına saygıyla sunarız.

Okumaya devam et

Gündem

Savaş’tan 10 bin konut müjdesi!

Yayıncı

on

Olay

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Savaş, büyükşehir belediyesi olarak 17 ilçede ilk etapta 10 bin sosyal konut yapacağının müjdesini verdi.
Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Savaş, projelerine bir yenisini daha ekledi. Vatandaş odaklı projeleriyle Aydınlıların takdirini toplayan Savaş, 17 ilçede yapmayı planladığı sosyal konut projesini açıkladı. Büyükşehir belediyesi olarak 10 bin sosyal konut inşa edeceğinin sözünü veren Savaş, “10.000 Sosyal Konut İnşa Ediyoruz! Aydınımızın 17 ilçesinde Büyükşehir Belediyemiz tarafından 1. etapta inşa edeceğimiz 10.000 sosyal konutu siz değerli hemşerilerimize sunuyoruz. Farklı tiplerde tasarlanmış, depreme dayanıklı sosyal konut projemiz için Nisan ayından itibaren tüm ilçelerimizde talep toplamaya başlayacağız. Projemiz sayesinde ev sahibi olmayan vatandaşlarımız uygun ödeme koşullarıyla konut sahibi olacak. Hazırlıklarımızı tamamladık, sizin için çalışıyoruz. Biz hazırız, Aydın hazır.” dedi.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar