Connect with us

Siyaset

Metropoll’den Aydın için sürpriz anket!

Yayıncı

on

Yerel seçimler yaklaştıkça anket şirketleri de hareketlenmeye başladı, Ankara Metropoll’ün an itibariyle devam eden ve kulislerden bize ulaşan bilgilere göre telefonla yapılan kamuoyu araştırmasında Aydınlı seçmenlere 4 soru yöneltildi, bu sorular;

1- Mustafa Savaş’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmasını ister misiniz?
2- Rıza Posacı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmasını ister misiniz?
3- CHP’den istifa eden Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’ı Ak Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görmek ister misiniz?
4- Özlem Çerçioğlu’ndan memnun musunuz?

Anket kesin sonuçlarının kısa bir süre sonra kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

27. Dönem Milletvekili Metin Yavuz’un ismi ise henüz adaylık konusunda herhangi bir açıklama yapmadığı için vatandaşlara sorulmadığı tahmin ediliyor.

Reklam
Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

CHP Söke’de İskender Özturanlı aday adayı

Yayıncı

on

Olay

Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe Teşkilatı’nda Söke Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli’nin ardından  bir başvuru daha yapıldı.

Siyasi Partilerde 31 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili aday adaylığı sürecinin başlaması ile birlikte, Söke Belediyesi’nde aday adaylığı başvuruları en çok merak edilen parti Cumhuriyet Halk Partisi oldu.

Söke Belediye Başkanlığı için yıllardır hazırlık yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli geçtiğimiz günlerde beklenen aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Akkentli’nin başvurusunun ardından gözlerin çevrildiği mevcut Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, başvuruların 5 Aralık tarihine uzatılmasıyla sessizliğini korudu.

Reklam

SÜRPRİZ BAŞVURU İSKENDER ÖZTURANLI’DAN GELDİ

Belediye Başkanlığı ve meclis üyeliği aday adaylığı başvurularının 5 Aralık Salı gününe kadar uzatılan Cumhuriyet Halk Partisi’nde Akkentli’nin ardından bir başvuru daha yapıldı.

Söke Belediye Başkan Aday Adaylığı için gazetecilik, öğretim görevliliği ve internet sektöründe çalışan İskender Özturanlı da başvuru yaptı.

Başvuru dosyasını CHP Söke İlçe Teşkilatı’na teslim eden İskender Özturanlı’nın önümüzdeki günlerde düzenleyeceği basın toplantısıyla aday adaylığı açıklamasında bulunacağı öğrenildi.

Reklam

İSKENDER ÖZTURANLI KİMDİR?

İki dönem Adalar Kent Konseyi Başkanlığı görevinde bulunan İskender Özturanlı, 1963 yılında Söke’de doğdu. Hacettepe Üniversitesini bitirdi. Uzun yıllar gazetecilik, öğretim görevliliği ve internet sektöründe çalıştı. Politika, ekonomi politik, sol düşünce, sosyo-ekonomik eşitsizlikler ve kültür politikaları üzerine çalıştı, yazılar yazdı. Dönemsel olarak T24 sitesinde, Yurt gazetesinde Köşe yazarlığı yaptı. Gedik Üniversitesinde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Yazıları zaman zaman Cumhuriyet gazetesinde yayınlanmaktadır.

VELİ DEVRİM YERLİ DE ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNDA BULUNACAK

Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adaylığı başvuru sürecinin başlamasıyla birlikte aday adayı olacak isimler de belirginleşmeye başladı.

Reklam

Söke Olay’ın edindiği bilgilere göre, 2019 yılından bu yana Söke Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan CHP’li Meclis Üyesi Veli Devrim Yerli’nin de önümüzdeki günlerde Söke Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunacağı öğrenildi.

Okumaya devam et

Siyaset

Metin Yavuz resmen aday adayı

Yayıncı

on

Olay

Tarih Heredot’un “Gök Yüzünün Altındaki En Güzel Yeryüzü” dediği, Evliya Çelebi’nin “Dağlarından Yağ, Ovalarından Bal Akan Şehir” dediğ 23 tane antik şehri olan, tarihi ve kültürel varlıklar zengini olan, çalışkan insanları olan, verimli toprakları olan, yeşil enerji kaynaklars(Rüzgar, Güneş, Jeotermal, Biogaz vb.) açısından zengin olan, tarımsal potansiyele bakıldığında dünyanın en önde gelen şehirlerinden olan, turizm açısından Dünya’da önemli bir şehir olan, 8 OSB’si ile hayvancılık açısından, tarımsal sanayi açısından çok önemli bir il olan Aydın, her ne kadar Merkezi hükümetten birçok yatırım almış olsa da Yerel Yönetim açısından son 15 yıldır Fetret Dönemini yaşamaktadır.

Doğal kaynaklar açısından, verimli araziler açısından, çalışkan insanlar açısından zengin bir şehir olan Aydın’da 2009 yılında yerel yönetim, “Hiç kimse yatağa aç girmeyecek” sloganı ile 15 yıldır siyaset yürütmeye çalışmakta, yüzeysel faaliyetlerle (lokum dağıtarak, halı dağıtarak, pide dağıtarak, portakal ve bamya vb. dağıtarak) yıllarını geçirmiştir. Geriye dönüp baktığınızda kalıcı eser olarak ne yapıldı 15 yılda denildiğinde; büyük bir Hiç göreceksiniz. 2014 yılında verilen vaatlerin gerçekleşme oranlarına bakmanızı öneririm. GÖRECEKSİNİZ ECEK ACAK dan öte değildir. Günlerdir yapılamayanları ben sosyal medyamda paylaşıyorum. Bilmiyorum takip edebildiniz mi? Aslında yerel medyaya ve gazeteciler cemiyetlerine de büyük iş düşüyor. Kim ne vaat verdi ve ne kadarını yaptı kamuoyunun gündemine getirilmesi gerekmektedir.

Siz basın mensuplan, bu şehirde yaşıyorsunuz. 

– Sabah ve akşam trafikte kalıyor musunuz?
– Aileniz ile büyük bir parka haftasonu gidebiliyor musunuz?
– Çocuklarınız ile yeşilliklerle dolu bir parkta bisiklet binebiliyor musunuz?
– Aileniz ile Aydın’da termal bir otele gidip iyi vakit geçirebiliyor musunuz?
– Otogar’dan Aydın Bulvarı’na başka şehirlerde olduğu gibi tramway ile gidebiliyor musunuz?
– Akşam çocuklarınız ile birlikte sokak köpeklerinden korkmadan sokaklarda yürüyebiliyor musunuz? Aracınızı park etmek için kaç tur atıyorsunuz?
– Otogar’dan otobüsle yolculuk etmek istediğinizde kötü kokuyu hissediyor musunuz?
– Aydın Tarım Fuarı’na her yıl gidiyorsunuz değil mi?
– Tariş’in pamuk depolarında Uluslararası Fuar’a gitmekten memnun musunuz?
– İlçe belediyeleri ile çekişme ve mücadele halinde olan Büyükşehir’in ilçeleri görmezden gelmesinden mutlu musunuz?
– Sizlerden alınan vergilerle oluşturulan bütçeden verimsiz birçok alana(danışmanların verdiği verimsiz eğitimlere vb.) harcanan paradan mutlu musunuz?
– Büyükşehir, 15 yılda sizlerin hangi iş ve işlemlerini kolaylaştırmıştır?

Reklam

Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Hepimiz müreffeh şehirlerde yaşamak istiyoruz. 
– Eskişehir’deki gibi gondolla nehirde ailemizle gezmek istiyoruz.
– Denizli’deki gibi şehir trafiğine girmeden altgeçitlerden geçmek istiyoruz.
– Bursa’daki gibi teleferikle kendi dağlarımıza tepelerimize çıkmak istiyoruz.
– Afyon’daki gibi gastronomik değerlerimiz Aydın’da ön plana çıkarılsın istiyoruz.
– Edirne’deki gibi yöresel ürünler çarşısından Aydın’ın ürünlerini satın almak istiyoruz.
– Nevşehir’deki gibi tur otobüsleri ile turistler bizim yöresel lezzetlerimizi tatmaya gelsinler istiyoruz.
– Afyon’daki gibi termal otellerimiz ve jeotermal ile ısıtılan seralarımız olsun istiyoruz.

Ancak, beceriksiz yerel yönetimler yüzünden Aydın’da yaşam kalitemiz her geçen gün düşmekte, algı ve billboard belediyeciliği ahammül sınırlarımızı zorlamaktadır.

27. Dönem’de çok büyük yatırımları Aydın’a çektiğimizi söyleyebilirim. Ancak bu büyük yatırımların yerel yönetim ile koordineli bir şekilde devam etmesi için mutlaka yerel iktidar olmamız gerekmektedir.
Bunun en net örneğini Şehir Hastanesi yolunda gördük.
– Devletimiz milyarlarca dolar yatırım yapıp 1100 yataklı şehir hastanesi yapıyor ama Büyükşehir bir yolu yapmıyor.
– Devletimiz üniversite yapıyor, Büyükşehir yolunu yapmıyor.
– Devletimiz büyük kamu yatırımları yapıyor ama Büyükşehir bir arıtma yapmıyor.
– Devletimiz barajlar yapıyor, büyükşehir isale hattını yapmıyor.
Bu örnekleri de çoğaltabiliriz.
Bıçak kemiğe dayanmış, Fetret Devri’ni sona erdirmek için Cumhur ittifakı olarak var gücümüz ile çalışmalara başlanmıştır.
Yetkin, liyakatli ve donanımlı kadrolarımız ile Büyükşehirin Aydın’da yarattığı bu tahribatı gidermeye geliyoruz.

Reklam
Okumaya devam et

Gündem

Recep Taner: Özürünüz kabahatinizden beter!..

Yayıncı

on

Olay

İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, KYK Yurdundaki asansör faciasında hayatını kaybeden Zeren Ertaş’ın ölümüyle ilgili olarak basın bildirisi yayınladı

Kamuoyuna Duyurumuzdur!
Özrünüz kabahatinizden beter!
Sözüm ona çözdüğünüzü iddia ettiğiniz barınma problemleri,
Görüyoruz ki yurt olmaktan ziyade ölüm kamplarına dönüşmeye başladı.
Sağlıksız şartlarda sunduğunuz ve asla sofranıza koymaya layık görmediğiniz yemeklere mecbur bıraktığınız gençlerimizi şimdi de yandaş taşeron firmalarınıza yaptırdığınız binaları yurt diye dayatarak, ağır ekonomik şartlar altında ezilen ve ev kiralayamayacak durumda olan çocuklarımıza ölümü gösterip sıtmaya mı razı ediyorsunuz?
Aylardır asansör ile ilgili şikayetlerini dile getiren ve dün akşam yaşanan kaza sonrası hakkını arayan kardeşlerimize yurt görevlinizin ‘’ o zaman merdiven kullanın ‘’ demesi ne kadar abesle iştigalse,
Bir ilin en büyük mülki amirinin de ‘’ 15 kişilik asansöre 16 kişi binmişler, 15 kişi hafif yaralı, 1 kişi öldü’’ demesi o kadar abesle iştigaldir.
Çocuklarımız, kardeşlerimiz arkadaşlarımız birer sayıdan ibaret değildir.
Devletlerin temel görevi vatandaşının refah ortamında ve güvenli bir şekilde yaşamasını sağlamaksa, bu temel görev devleti temsilen hükümet görevlilerinindir.
Kolluk kuvvetlerinizi hakkını arayan ve bu ülkenin geleceği olan kardeşlerimizi derdest etmeye hazır vaziyette görevlendirmek yerine, su götürmez bir şekilde ihmallerin söz konusu olduğu kyk yurduna, sorumluların acilen bulunması için görevlendirin.
Bizler,
Sorumluların bulunması dışında hiçbir amaç gütmeden, ZEREN’in Kardeşleri, arkadaşları, ağbileri, ablaları olarak konunun takipçisi olacağımıza ve unutturmayacağımıza söz veriyoruz.
Recep TANER
İYİ Parti Aydın İl Başkanı

Okumaya devam et

Çok Okunanlar