Connect with us

Siyaset

Gökhan Ökten daraltılmış İlçe Danışma Kurullarında Moral verdi

Yayıncı

on

31 Mart Yerel seçimlerinde beklenmedik bir şekilde birçok ilçe belediyesini CHP’ye kaptıran Ak Parti Aydın’da İlçe Danışma Kurulu Toplantılarına başladı.

Ak Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten vites yükseltti. Koçarlı ve İncirliova Teşkilatlarında İlçe Danışma Toplantıları gerçekleştirildi. Bu arada seçimlerin kaybedildiği teşkilatlarda morallerin bir hayli bozuk olduğu gözlense de Ökten yapmış olduğu konuşmalarda moral aşılamaya ve güç katmaya çalıştı.

İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Alp Kayır’ın da eşlik ettiği toplantıların ilk ayağı Koçarlı Belediyesi ve İncirliova Belediyesi oldu, Ökten’in tüm ilçeleri ziyaret ederek hem bu toplantıları gerçekleştirmesi, hem de yerel seçimin sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunduğu öğrenildi.

Ökten konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamalarda “İl Kadın Kollarımız Başkanımız Sn. Ebru Alp Kayır, Önceki Dönem Koçarlı Belediye Başkanımız Sn. Nedim Kaplan,İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ve teşkilatlarımız ile birlikte Daraltılmış İlçe Danışma Kurulu Toplantımızı gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Reklam

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

CHP’li Evrim Karakoz: Aydınlı çiftçilerimizin sesini duyun ve zamları geri çekin!

Yayıncı

on

Olay

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Aydın’da sulama paralarına yapılan fahiş artışları TBMM gündemine taşıyarak zamların geri çekilmesi için Tarım ve Orman Bakanı’na ve DSİ yetkililerine çağrı yaptı.

DSİ’ye bağlı Koçarlı Adnan Menderes Sulama Birliği dekar başına 40 lira olan sulama paralarını 290 liraya çıkarmıştı. Çine ilçesine bağlı Karakollar Mahallesi ve Yolboyu Mahallesi muhtarları ve çiftçiler sulama paralarına yapılan yüzde 625 oranındaki zamma tepki göstermişlerdi.

Konuyu TBMM Genel Kurul gündemine taşıyan Evrim Karakoz, ayrıca verdiği önergeyle zamların geri çekilip çekilmeyeceğini Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya sordu.

CHP’li Karakoz TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Reklam

“AYDINLI ÜRETİCİLERİMİZ SU PARALARINA İSYAN EDİYOR”

“AKP iktidarı kötü ekonomi ve tarım politikaları nedeniyle perişan ettiği üreticilerimizi şimdi de susuzlukla tehdit ediyor. Özellikle, Aydın’da Çine ilçemize bağlı Karakollar ve Yolboyu mahallelerimizdeki üreticilerimiz Devlet Su İşlerine bağlı Koçarlı Sulama Birliğinin 40 liradan 290 liraya çıkardığı sulama paralarına isyan ediyor.”

“ATADAN DEDEDEN KALMA KAYNAKLARDAN KULLANILAN SULAR”

“Burada üreticilerimiz atadan, dededen kalma artezyenden ya da kendi imkânlarıyla açtıkları kuyulardan çektikleri suyu kullanıyor yani hiç hizmet verilmeden çiftçimizden para alınıyor, yetmiyor, bir de yüzde 625 oranında zam yapılıyor.”

Reklam

“ÇİFTÇİLERİMİZİN SESİNİ DUYUN, ZAMLARI GERİ ÇEKİN”

“Tarım ve Orman Bakanına çağrımızdır: Aydınlı çiftçilerimizin sesini duyun ve sulama paralarına yapılan fahiş zamları geri çekin. Aksi hâlde, tarih sizi üretici düşmanı bir iktidar olarak yazacak.”

Karakoz, TBMM Başkanlığına verdiği önergede Tarım ve Orman Bakanına şu soruları yöneltti:

1- Koçarlı Adnan Menderes Sulama Birliği’nin sulama paralarına yaptığı yüzde 650-y-zde 700’leri bulan zamlardan haberdar mısınız? Sulama paralarına yapılan zamlar Bakanlığınızın ve ilgili kurumlarınızın onayı ile mi yapılmaktadır?

Reklam

2- Koçarlı Adnan Menderes Sulama Birliği’nin sulama paralarına yaptığı zamların üreticilerimizin talebi doğrultusunda geri alınması için herhangi bir girişiminiz olacak mıdır?

3- Vatandaşlarımızın atadan, dededen kalma artezyenlerden ve açtıkları kuyulardan kendi imkanlarıyla çıkardıkları ve tarımsal sulamada kullandıkları sulardan hangi gerekçeyle para alınmaktadır? Üreticinin içinde bulunduğu zor koşullar göz önünde bulundurularak tarımsal sulamada kullanılan sularla ilgili üreticilerimizi destekleyici düzenlemeler yapmayı düşünüyor musunuz?

4- Çiftçilerimizin talebi doğrultusunda Aydın’ın Çine ilçesindeki Topçam Barajı’nın
Tarımsal sulama ihtiyacını karşılamaya yönelik kullanımı için herhangi bir çalışmanız var mıdır?

Reklam
Okumaya devam et

Siyaset

Buğday taban fiyatı en az 15 TL olarak bir an önce açıklanmalı

Yayıncı

on

Olay

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada buğday üreticisinin artan girdi maliyetlerine dikkat çekerek buğday taban fiyatlarının en az 15 lira olarak bir an önce açıklanması çağrısında bulundu.
“ÇİFTÇİ TABAN FİYATI BEKLİYOR”
Aydın’da buğday üretimi yapan çiftçilerle bir araya geldiğini belirten Karakoz, “Maliyetlerden dolayı kime dokunsanız çaresiz, kime dokunsanız dertli. Çiftçilerimiz mağdur ve çiftçilerimiz fiyat beklentisi içinde.” dedi.
CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz konuşmasında şunları söyledi:
“BUĞDAY ÜRETİCİSİNİN GİRDİ MALİYETLERİ ARTTI”
“1 ton buğday üretmek için tohum, gübre, kira, mazot, ilaç, işçilik gibi kalemlerden oluşan girdi maliyetleri geçen sene 7.600 lirayken bu yıl 1 ton buğdayın maliyetinin 10 bin lirayı geçmesi bekleniyor.”
“TABAN FİYAT EN AZ 15 LİRA OLMALI”
“Buradan iktidara çağrı yapıyorum: Tüm girdi maliyetleri ortadayken bir açıklama yapılmalı bir an önce ve 1 kilo buğdayın taban fiyatı en az 15 lira olarak belirlenmeli. TMO’da bir an önce hazırlıklarını yapmalı, çiftçimizin ürettiği tüm buğdayı almalı ve çiftçilerimiz mağdur edilmemeli.”

Okumaya devam et

Gündem

Gökhan Ökten Başkan Aytekin Kaya’yı makamında ziyaret etti

Yayıncı

on

Olay

Ak Parti Aydın İl Başkanı Av. Gökhan Ökten, İl teşkilatı ile birlikte İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’yı makamında ziyaret etti.

Başkan Ökten ve beraberindekilerle birlikte bir süre sohbet eden Başkan Aytekin Kaya ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

İki dönemdir belediye başkanlığı koltuğunda oturan ve İyi Parti’den Ak Parti’ye geçen Aytekin Kaya sayfasında yapmış olduğu paylaşımda “AK Parti Aydın İl Başkanımız Sn. Gökhan Ökten ve AK Parti İncirliova ilçe Başkanımız Sn. Mehmet Yüzbaşıoğlu, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimizi belediyemizde ağırladık.
Kendilerine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
Okumaya devam et

Çok Okunanlar