Connect with us

Gündem

Hüseyin Aksu’dan önemli basın açıklaması

Yayıncı

on

BASIN DUYURUSU
2024 Yerel Seçimlerinde, Yeniden Refah Partisinden Aydın Büyükşehir adayı olduğum yönünde haberler Basında yer almıştır. Bu doğru değildir. Yeniden Refah Partisinin İl Başkanı ve Ekibi Bana nezaket ziyaretinde bulundular. Bu ziyaret sırasında, Büyükşehir Belediyesine Partilerinden Aday olmam konusunda teklif getirdiler. Ancak bu teklifi çeşitli nedenlerle kabul edemeyeceğimi kendilerine bildirdim. Bu ziyaretleri sırasında; Merhum Sayın Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde tarafıma verilen Başbakanlık Başdanışmanlığı görevi kapsamında yaptığımız DEVLET BİLGİ REFORMU çalışmalarını anlattım ve bu çalışmaların nasıl devam ettirdiğimi ve güncellediğimi anlattım.

Sayın Yeniden Refah Partisi (YRP) İl Başkanı ve heyetine de açıkladığım gibi; Açık ve net biçimde, Değerli Basın aracılığı ile Kamuoyunda da açıklıyorum:

1- Siyasetten uzağım. Türkiye’de artık siyasi alan tamamen çekişme ve kamplaşmanın alanı haline gelmiştir. Aklı ve liyakati dışlamıştır. Siyasi alanda benim üslubuma uygun şekilde hizmet yapmak neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

2- 2024 Belediye seçimlerinde hiçbir partiden hiçbir siyasi Makam için aday değilim. Aydın ve Ülkem İçin hazırladığım önemli projeleri destekleyecek adayları gözden geçirerek, Özellikle başlatmış olduğum ve siyasi sabotajlar sonucunda halen yapımı bekleyen “Sağlık Turizmi Projeleri”nin önünü açarak, Aydın’a en az iki milyar dolar ek turizm geliri ve en az 50 bin kişiye iş olanağı sağlayacak olan projelerime sahip çıkacak adaylara aktif destek verebilirim.

Reklam

3- Bilindiği gibi, 1993 yılında siyasete girerken hedefim sadece Ülkem ve Aydın için yapılamayan önemli proje ve uygulamaları bizzat gerçekleştirmekti. Siyasete girmeden önce, Ülkem ve Aydın için binlerce eser bırakmıştım. Siyaset öncesi dönemde, Ülkemin kalkınması için yapılması gerekenleri akademik ve pratik projeler haline getirmiştim. Bunları siyasetçilere ve bürokrasiye anlatamadığım veya ilgilenmedikleri için Siyasete girdim. Siyasi yaşamımda, ülkemizdeki kamplaşmayı öne çıkaran, takım tutar gibi partilere fanatik duygularla aklını kiraya veren anlayışa karşı mücadele ettim. Benim için önemli olan, vatandaşlarımız arasında etnik veya siyasi ayrım yapmadan doğruları yapmak ve eserler bırakarak, İnsanlarımıza huzurlu bir gelecek hazırlamaktı. Bunun için Siyaset döneminde büyük bir mücadele verdim. Maddi ve manevi yönden çok ağır faturalar ödedim. Ancak, bozuk sistemin beni yok etmesine izin vermedim. Siyasi kirlilerin itibarımı, mal varlığımı ve hürriyetimi ortadan kaldırmak için yaptıkları tüm saldırılara direnerek savdığım gibi, binlerce yeni eser bıraktım.

4- Siyaset öncesinde ve sonrasında sadece Aydın Kentine değil ulusal düzeyde çok önemli projeleri ülkeme kazandırdım. Bunlar arasında; Toplu Konut İdaresi, UYAP Ulusal Yargı Bilgi sistemi, TAKBİS Tapu ve kadastro Bilgi sistemi, T.C. Kimlik Numarası uygulaması gibi ülkemin önemli atılımları da yer aldı.

5- Bundan sonra da, evrensel, ulusal ve yerel Proje ve uygulamaları hayata geçirmek için Siyasetin dışında kalarak Ülkeme hizmet vermeye devam edeceğim. Ancak, kulvarları karışmış ve belirsizleşmiş olan; atla yılanın, aslanla tilkinin yarıştığı Siyaset arenasından hizmet ve ülkem insanı için kalkınma ve refah çıkmayacağını görerek; O arenayı terk ediyorum. Kuralları belli, yarışın ve rekabetin akılla ve çalışkanlıkla sürdürüldüğü siyaset dışı yeni bir pistte koşacağım. Allah’a bin şükür ki sağlığım fiziksel ve mental olarak en üst düzeyde. Sınırsız bir arzu ve enerji ile bu yeni kulvarda koşmaya hazırım. Bu alanda bana destek verecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Yolumuz açık Ülkemiz huzurlu ve mutlu olsun.

Ekim,2023
HÜSEYİN AKSU, İnş.Y.Müh.
Kent Bilimci

Reklam
Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

15 yıldır ne iddia bitti, ne mahkeme, ama sıfıra sıfır elde var sıfır!..

Yayıncı

on

Olay

Aydın Büyükşehir Belediyesi çatısı altında olduğu iddia edilen ve içeriğinde yolsuzluk konularının olduğu bir video internete düştü… Videodaki konuşmaların BŞB personeli olduğu da iddia ediliyor…

Aydın Büyükşehir Belediyesi çatısı altında olduğu iddia edilen ve içeriğinde yolsuzluk konularının olduğu bir video internete düştü… Videodaki konuşmaların BŞB personeli olduğu da iddia ediliyor…

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 15 yıldır yönettiği belediye için iddialar ve sansasyonel haberler bitmiyor…

Bu kez de YouTube’da “Aydın Bşb. Lalesi” ismindeki bir kanalda konuşmaların Büyükşehir Belediyesi çatısı altında ve çalışanları arasında olduğu iddia edilen bir video yayınlandı…

İddialar her zamanki gibi endişe verici ve dehşete düşüren türden ve Başkan Çerçioğlu’nun bu iddialara yanıt vermesi, hatta konunun gazeteciler tarafından sorulması bile zor, zira reklamla beslenen yerel medyanın mamaları kesiliverir…

Reklam

Eğer doğruysa, yetimin, öksüzün, fakir halkın hakkını yiyenlere de haram zıkkım olsun!…


EDİTÖRÜN YORUMU:

O Aydın BŞB’yi öperler haberiniz olsun!..
Milletin aç gezdiği bugünlerde, üstelik açlık edebiyatı uzmanı CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yolsuzluk haberleri 15 yıldır Aydın ve yaygın basından hemen hiç eksik olmadı.

Fakat konjünktür şu anda o kadar gergin ve ortam öyle sıcak ki, zaten canı burnunda dolaşan Aydın Halkı size açık ve net söyleyeyim, bir-iki tane daha yeni ve hiç açılmamış “Yolsuzluk” haberi iddia şeklinde de olsa ortaya çıkarsa, o Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni…

Öperler!..

Reklam

Benden uyarması…
Sonra demedi demeyin!..

Daha ne yazayım!..

Okumaya devam et

Gündem

Başkan Alıcık’tan Kurban ve Babalar Günü mesajları

Yayıncı

on

Olay

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık Kurban Bayramı ve Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Alıcık Kurban Bayramı Mesajında; Milli ve dini bayramlar; barışın, paylaşmanın, hatırlamanın, her anlamda birliğin, dirliğin, kardeşliğin, tasada ve sevinçte yekpare olmanın bahtiyarlığıdır. Çok şükür Mübarek Kurban Bayramına ulaşmanın; kurban ibadetinin insani, vicdani ve İslami mükafatlarına layık olabilmenin yeni bir fırsat dönemine kavuşmanın huzuru içindeyiz. Kurban, bir Müslüman’ın tüm varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun manevi delil ve kefaretidir.
Bunun yanında Kurban ibadeti; Allah’a yaklaşmak, yakınlaşmak ve rızasını kazanmak için üstlenilen manevi vecibenin sahip olunan imkânlar nispetinde ifası ve idamesidir.”İfadelerini Kullandı. Sözlerine devam eden Başkan Alıcık
”Nitekim Kurban Bayramı dayanışma ve yardımlaşmanın simgesidir.
Toplum hayatımızın düzen ve denge halinde, huzur ve güven dahilinde sürdürülebilir bir nitelik kazanabilmesi adına bayramın ahlaki ve manevi mesajına; ihsan, ikram ve cömertlik çağrısına riayet ve sadakat gösterilmesi halisane dileğimdir. Küslerin barışıp kucaklaşması, dargın gönüller arasındaki buzların erimesi, sıla-i rahim ruhunun vatanımızın her yöresinde tıpkı bir bayrak gibi yükselmesi yürekten niyazımdır.Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Milletimizin, efe yürekli hemşerilerimin, ülkücü kardeşlerimin Mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum.Bayram tatili münasebetiyle yollara düşen kardeşlerimizin kazadan beladan uzak bir şekilde tatillerini geçirmelerini, sevdiklerine ve sevenlerine saadet içinde kavuşmalarını diliyorum.“Hac Farizası” için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, ibadetlerinin makbul olmasını, dualarında olabilmeyi ve sağlıcakla dönmelerini içtenlikle temenni ediyorum.Kurban Bayramı’mız kutlu olsun. Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.”dedi.
Bu yıl kurban bayramının ilk günü aynı zamanda Babalar Günü oldunu söyleyen başkan Alıcık; “Ebediyete intikal edenlere Rabbim’den rahmet diliyor, başta şehit ve gazilerimizin kıymetli babaları olmak üzere tüm babalarımızın babalar günü kutluyorum.
Evlerimizin güven direkleri muhterem büyüklerimizi saygı ve minnetle anıyor, sağlıklı huzurlu ömür diliyorum.
Babalar günü kutlu olsun.” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

AK Parti Aydın Milletvekili Av. Ömer Özmen’in Kurban Bayramı Mesajı

Yayıncı

on

Olay

Bayram günleri Millet olarak bizleri birbirimize bağlayan, birlikte yaşamanın sevinç ve mutluluğunu yaşadığımız müstesna zamanlardır. Bayram vesilesiyle, aile olmanın önemini idrak etmek, yakınlarımızı ziyaret etmek, komşularımızın hal ve hatırını sormak, fakr-u zaruret içerisinde yaşayan insanlara el uzatmak ve yardım etmek Millet olma bilincimizi kuvvetlendirmektedir. Kurban Bayramı, mukaddes değerler uğrunda en kıymetli varlığını feda edebilme anlayışını, varlıklarımızı yardıma muhtaç olanlarla paylaşma faziletini ifade etmesi bakımından özel bir anlam taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Kurban Bayramınızı canı gönülden tebrik eder, Bayramın; Gazze’de yaşanan insanlık dramının son bulmasına, ülkemize, gönül coğrafyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah (C.C)’tan niyaz ederim.

Nice bayramlara kavuşmanız temennisiyle hayırlı bayramlar.

Av. Ömer ÖZMEN
AK Parti Aydın Milletvekili
TBMM Adalet Komisyonu Üyesi

Reklam
Okumaya devam et

Çok Okunanlar