Connect with us

Gündem

Hüseyin Aksu’dan önemli basın açıklaması

Yayıncı

on

BASIN DUYURUSU
2024 Yerel Seçimlerinde, Yeniden Refah Partisinden Aydın Büyükşehir adayı olduğum yönünde haberler Basında yer almıştır. Bu doğru değildir. Yeniden Refah Partisinin İl Başkanı ve Ekibi Bana nezaket ziyaretinde bulundular. Bu ziyaret sırasında, Büyükşehir Belediyesine Partilerinden Aday olmam konusunda teklif getirdiler. Ancak bu teklifi çeşitli nedenlerle kabul edemeyeceğimi kendilerine bildirdim. Bu ziyaretleri sırasında; Merhum Sayın Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde tarafıma verilen Başbakanlık Başdanışmanlığı görevi kapsamında yaptığımız DEVLET BİLGİ REFORMU çalışmalarını anlattım ve bu çalışmaların nasıl devam ettirdiğimi ve güncellediğimi anlattım.

Sayın Yeniden Refah Partisi (YRP) İl Başkanı ve heyetine de açıkladığım gibi; Açık ve net biçimde, Değerli Basın aracılığı ile Kamuoyunda da açıklıyorum:

1- Siyasetten uzağım. Türkiye’de artık siyasi alan tamamen çekişme ve kamplaşmanın alanı haline gelmiştir. Aklı ve liyakati dışlamıştır. Siyasi alanda benim üslubuma uygun şekilde hizmet yapmak neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

2- 2024 Belediye seçimlerinde hiçbir partiden hiçbir siyasi Makam için aday değilim. Aydın ve Ülkem İçin hazırladığım önemli projeleri destekleyecek adayları gözden geçirerek, Özellikle başlatmış olduğum ve siyasi sabotajlar sonucunda halen yapımı bekleyen “Sağlık Turizmi Projeleri”nin önünü açarak, Aydın’a en az iki milyar dolar ek turizm geliri ve en az 50 bin kişiye iş olanağı sağlayacak olan projelerime sahip çıkacak adaylara aktif destek verebilirim.

Reklam

3- Bilindiği gibi, 1993 yılında siyasete girerken hedefim sadece Ülkem ve Aydın için yapılamayan önemli proje ve uygulamaları bizzat gerçekleştirmekti. Siyasete girmeden önce, Ülkem ve Aydın için binlerce eser bırakmıştım. Siyaset öncesi dönemde, Ülkemin kalkınması için yapılması gerekenleri akademik ve pratik projeler haline getirmiştim. Bunları siyasetçilere ve bürokrasiye anlatamadığım veya ilgilenmedikleri için Siyasete girdim. Siyasi yaşamımda, ülkemizdeki kamplaşmayı öne çıkaran, takım tutar gibi partilere fanatik duygularla aklını kiraya veren anlayışa karşı mücadele ettim. Benim için önemli olan, vatandaşlarımız arasında etnik veya siyasi ayrım yapmadan doğruları yapmak ve eserler bırakarak, İnsanlarımıza huzurlu bir gelecek hazırlamaktı. Bunun için Siyaset döneminde büyük bir mücadele verdim. Maddi ve manevi yönden çok ağır faturalar ödedim. Ancak, bozuk sistemin beni yok etmesine izin vermedim. Siyasi kirlilerin itibarımı, mal varlığımı ve hürriyetimi ortadan kaldırmak için yaptıkları tüm saldırılara direnerek savdığım gibi, binlerce yeni eser bıraktım.

4- Siyaset öncesinde ve sonrasında sadece Aydın Kentine değil ulusal düzeyde çok önemli projeleri ülkeme kazandırdım. Bunlar arasında; Toplu Konut İdaresi, UYAP Ulusal Yargı Bilgi sistemi, TAKBİS Tapu ve kadastro Bilgi sistemi, T.C. Kimlik Numarası uygulaması gibi ülkemin önemli atılımları da yer aldı.

5- Bundan sonra da, evrensel, ulusal ve yerel Proje ve uygulamaları hayata geçirmek için Siyasetin dışında kalarak Ülkeme hizmet vermeye devam edeceğim. Ancak, kulvarları karışmış ve belirsizleşmiş olan; atla yılanın, aslanla tilkinin yarıştığı Siyaset arenasından hizmet ve ülkem insanı için kalkınma ve refah çıkmayacağını görerek; O arenayı terk ediyorum. Kuralları belli, yarışın ve rekabetin akılla ve çalışkanlıkla sürdürüldüğü siyaset dışı yeni bir pistte koşacağım. Allah’a bin şükür ki sağlığım fiziksel ve mental olarak en üst düzeyde. Sınırsız bir arzu ve enerji ile bu yeni kulvarda koşmaya hazırım. Bu alanda bana destek verecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Yolumuz açık Ülkemiz huzurlu ve mutlu olsun.

Ekim,2023
HÜSEYİN AKSU, İnş.Y.Müh.
Kent Bilimci

Reklam
Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

TEMA Vakfı; öğretmen ve öğrencilerle buluştu

Yayıncı

on

Olay

Mezun TEMA Sayın Hatice SABANCI’nın koordine ettiği, etkinlik için TEMA Vakfı İl Temsilcisi Mehmet ÖZDEMİR Yardımcıları Elvan YAŞAR, Hayriye KÖSEM ve M. Ali FENDAL ile birlikte, Efeler Özel Başak Koleji Salonunda 3., 4., 5. sınıflarında okuyan geleceğimiz, yarınımızın güvencesi, gözbebeğimiz 250 öğrenci, öğrencileri geleceğe hazırlayan 13 öğretmen ve yöneticilerle buluştular.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Mehmet ÖZDEMİR 5.Aralık günü ile ilgili olarak;
5.Aralık.1934 Başoğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından “Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı”nın verildiğini,.
5.Aralık.1985 Birleşmiş Milletlerin “Dünya Gönüllüler Günü”nü kabul ettiğini,
5.Aralık 2013 Birleşmiş Milletlerin “Dünya Toprak Günü”nü kabul ettiğini söyledi ve bu tarihler hakkında açıklamalar yaptı.“Türk Kadınına Seçme ve seçilme hakkının verilmesiyle, bu gün Aydın’ın Karpuzlu ilçesi, 1934’lerin Demirdere Köyü, 1934 yılı muhtarlık seçiminde Gül ESİN’i ülkemizin ilk kadın muhtarı olarak seçti. Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesi, “Türk Kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın.” Diyen ATATÜRK’ün dünya milletlerine örnek ve önde bir kararıydı.Birleşmiş Milletler, 5 Aralık. 1985 tarihinde, 5.Aralık gününü “Dünya Gönüllüler Günü” olarak kabul etmekle; gönüllülerin, daha iyi bir gelecek için, çevre ile uyumlu sürdürülebilir bir kalkınmanın gerçekleştirilmesi, gönüllülük çalışmalarının görünür kılınması amaçlandı.
Birleşmiş Milletler, 5.Aralık.2013 tarihinde, 5.Aralık Gününü “Toprak Günü” olarak kabul etmekle; Toprağın tüm canlıların hayatlarının varlığı ve sürekliliği için vazgeçilmez olduğu, korunması, üretimde kalması gerektiğine dikkat çekilmiştir.” Dedi.

TEMA Vakfı tanıtımı, “Toprak” konulu Temsilci Sunumu yapıldı.

TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi Mehmet ÖZDEMİR, Aydın’a özel eğitim öğretim alanında bir marka olan Efeler Özel Başak Kolejinin Okul Müdürü Sayın Süleyman ÇOKAY’a, Müdür Yardımcıları Sayın Sümeyra MİLAN’a, Sayın Serpil KÖMÜRCÜOĞLU’na, Doğa Eğitimi Programı uygulayan öğretmenlere, etkinliği koordine eden Mezun TEMA, Efeler Özel Başak Koleji öğretmeni Sayın Hatice SABANCI’ya, ilgi ve destekleri için teşekkür etti.

Reklam

Okumaya devam et

Gündem

Aydın Büyükşehir kadına şiddete dikkat çekecek!

Yayıncı

on

Olay

Aydın Büyükşehir Belediyesi kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için “Şiddete Yer Yok” etkinliği düzenliyor. Atatürk Kent Meydanı’nda kurulacak olan etkinlik alanında kadın haklarına dikkat çekilecek.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, herkesi 25 Kasım Cumartesi günü saat 11.00’de açılacak olan “Şiddete Yer Yok” etkinliğine davet etti.
Çerçioğlu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü sebebiyle düzenlenecek organizasyonla ilgili “Genç yaşlarında hayattan koparılan Başakları, Özgecanları, Münevverleri unutmuyoruz ve unutturmayacağız. Bu gencecik fidanlarımızın bazıları çocuklarının gözleri önünde; eşi, kardeşi, babası, sevgilisi tarafından katledildi. Bizler sadece kadınlarımızın geleceğe umutla bakabilmelerini; adil ve eşit bir yaşam hakkına sahip olabilmelerini istiyoruz. Bunu sağlamanın en önemli adımlarından birisi kadınlarımıza ekonomik özgürlüklerini kazandırmaktır. Bizler de kadınlarımıza yeni iş imkânları sağlayarak onlara ekonomik özgürlüklerini kazandırıyoruz” şeklinde konuştu.
“Cumhuriyet bir kadın devrimidir ve bu devrimi hakkıyla yaşatabilmek için kadına karşı şiddetin her türlüsüne karşı çıkmalıyız” ifadelerini kullanan Çerçioğlu, “Kadın Kenti Aydın”da kadınları desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Okumaya devam et

Gündem

Aydın Milletvekili Av. Ömer Özmen’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Yayıncı

on

Olay

Geleceğimizin mimarı saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesi gibi çok kutsal ve onurlu bir görevi ifa eden; bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri önder ve örnek şahsiyetlerdir.

Hepimizin gönlünde çok müstesna bir yeri olan saygıdeğer öğretmenlerimiz kültür ve medeniyetimizde anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdirler.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir.” diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini en veciz şekilde ifade etmiştir.

Reklam

2023, yeni vizyonumuz Türkiye Yüzyılı’nın hayata geçirebilmesi ancak bilinçli, birikimli, aklın ve bilimin rehberliğinde değişen dünyaya ayak uydurabilecek; bilgili, donanımlı, dinamik, vatanını ve milletini canından çok seven, milli ve manevi değerlerine saygılı nesiller ile mümkün olacaktır. Bu da kıymetli öğretmenlerimizin çabaları, emekleri ve fedakarlığı ile mümkün olacaktır.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle saygıdeğer öğretmenlerimize bir kez daha şükran ve minnet duygularımı sunuyor. Şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum. Saygılarımla.

Av. Ömer Özmen
AK Parti Aydın Milletvekili
TBMM Adalet Komisyonu Üyesi
TBMM APA Üyesi

Reklam
Okumaya devam et

Çok Okunanlar