Connect with us

Gündem

Hüseyin Aksu’dan önemli basın açıklaması

Yayıncı

on

BASIN DUYURUSU
2024 Yerel Seçimlerinde, Yeniden Refah Partisinden Aydın Büyükşehir adayı olduğum yönünde haberler Basında yer almıştır. Bu doğru değildir. Yeniden Refah Partisinin İl Başkanı ve Ekibi Bana nezaket ziyaretinde bulundular. Bu ziyaret sırasında, Büyükşehir Belediyesine Partilerinden Aday olmam konusunda teklif getirdiler. Ancak bu teklifi çeşitli nedenlerle kabul edemeyeceğimi kendilerine bildirdim. Bu ziyaretleri sırasında; Merhum Sayın Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde tarafıma verilen Başbakanlık Başdanışmanlığı görevi kapsamında yaptığımız DEVLET BİLGİ REFORMU çalışmalarını anlattım ve bu çalışmaların nasıl devam ettirdiğimi ve güncellediğimi anlattım.

Sayın Yeniden Refah Partisi (YRP) İl Başkanı ve heyetine de açıkladığım gibi; Açık ve net biçimde, Değerli Basın aracılığı ile Kamuoyunda da açıklıyorum:

1- Siyasetten uzağım. Türkiye’de artık siyasi alan tamamen çekişme ve kamplaşmanın alanı haline gelmiştir. Aklı ve liyakati dışlamıştır. Siyasi alanda benim üslubuma uygun şekilde hizmet yapmak neredeyse imkânsız hale gelmiştir.

2- 2024 Belediye seçimlerinde hiçbir partiden hiçbir siyasi Makam için aday değilim. Aydın ve Ülkem İçin hazırladığım önemli projeleri destekleyecek adayları gözden geçirerek, Özellikle başlatmış olduğum ve siyasi sabotajlar sonucunda halen yapımı bekleyen “Sağlık Turizmi Projeleri”nin önünü açarak, Aydın’a en az iki milyar dolar ek turizm geliri ve en az 50 bin kişiye iş olanağı sağlayacak olan projelerime sahip çıkacak adaylara aktif destek verebilirim.

Reklam

3- Bilindiği gibi, 1993 yılında siyasete girerken hedefim sadece Ülkem ve Aydın için yapılamayan önemli proje ve uygulamaları bizzat gerçekleştirmekti. Siyasete girmeden önce, Ülkem ve Aydın için binlerce eser bırakmıştım. Siyaset öncesi dönemde, Ülkemin kalkınması için yapılması gerekenleri akademik ve pratik projeler haline getirmiştim. Bunları siyasetçilere ve bürokrasiye anlatamadığım veya ilgilenmedikleri için Siyasete girdim. Siyasi yaşamımda, ülkemizdeki kamplaşmayı öne çıkaran, takım tutar gibi partilere fanatik duygularla aklını kiraya veren anlayışa karşı mücadele ettim. Benim için önemli olan, vatandaşlarımız arasında etnik veya siyasi ayrım yapmadan doğruları yapmak ve eserler bırakarak, İnsanlarımıza huzurlu bir gelecek hazırlamaktı. Bunun için Siyaset döneminde büyük bir mücadele verdim. Maddi ve manevi yönden çok ağır faturalar ödedim. Ancak, bozuk sistemin beni yok etmesine izin vermedim. Siyasi kirlilerin itibarımı, mal varlığımı ve hürriyetimi ortadan kaldırmak için yaptıkları tüm saldırılara direnerek savdığım gibi, binlerce yeni eser bıraktım.

4- Siyaset öncesinde ve sonrasında sadece Aydın Kentine değil ulusal düzeyde çok önemli projeleri ülkeme kazandırdım. Bunlar arasında; Toplu Konut İdaresi, UYAP Ulusal Yargı Bilgi sistemi, TAKBİS Tapu ve kadastro Bilgi sistemi, T.C. Kimlik Numarası uygulaması gibi ülkemin önemli atılımları da yer aldı.

5- Bundan sonra da, evrensel, ulusal ve yerel Proje ve uygulamaları hayata geçirmek için Siyasetin dışında kalarak Ülkeme hizmet vermeye devam edeceğim. Ancak, kulvarları karışmış ve belirsizleşmiş olan; atla yılanın, aslanla tilkinin yarıştığı Siyaset arenasından hizmet ve ülkem insanı için kalkınma ve refah çıkmayacağını görerek; O arenayı terk ediyorum. Kuralları belli, yarışın ve rekabetin akılla ve çalışkanlıkla sürdürüldüğü siyaset dışı yeni bir pistte koşacağım. Allah’a bin şükür ki sağlığım fiziksel ve mental olarak en üst düzeyde. Sınırsız bir arzu ve enerji ile bu yeni kulvarda koşmaya hazırım. Bu alanda bana destek verecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Yolumuz açık Ülkemiz huzurlu ve mutlu olsun.

Ekim,2023
HÜSEYİN AKSU, İnş.Y.Müh.
Kent Bilimci

Reklam
Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Efeler Başkan görsün: Anıl Yetişkin göreve başladı

Yayıncı

on

Olay

31 Mart Yerel Seçimlerinde büyük bir farkla Efeler Belediye Başkanlığı görevine seçilen Anıl Yetişkin mazbatasını aldı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, CHP Efeler İlçe Başkanı Süha Bayırlı, Efeler Belediyesi Meclis Üyeleri, İl ve İlçe Kadın ve Gençlik Kolları ile çok sayıda partilinin katıldığı törende Anıl Yetişkin mazbatasını Efeler İlçe Seçim Kurulu Başkanı Rahime Burcu Arıkan’dan teslim aldı.


“EFELER HEPİMİZİN”
Törenin ardından Efeler Belediyesi’ne gelen Anıl Yetişkin, davul zurnayla karşılandı. Belediye personeli ve çok sayıda vatandaşın büyük coşkusu ve alkışları eşliğinde belediye hizmet binası önünde toplanan kalabalığa seslenen Başkan Yetişkin, burada yaptığı konuşmada destekleri için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başta olmak üzere tüm CHP ailesine, ayrıca eşi ve kızlarına da teşekkür etti. Seçim çalışmalarında kullandığı sloganlara da dikkat çeken Yetişkin, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çok keyifli, güzel ve centilmence bir seçim yarışı geçirdik. Yaklaşık 5 aydır sahada benimle ve parti örgütümüzle beraber koşan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Aydın İl Başkanımıza, Efeler İlçe Başkanımıza, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza ama özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na tüm bu süreçteki desteklerinden dolayı çok ama çok teşekkür ediyorum. Topuklu Efemiz iyi ki var. Bugün resmi olarak mazbatamızı aldık. Görevimizin başına geçeceğiz. Biz üç slogan belirlemiştik. İlk sloganımız Özlem Başkanımla beraber ‘Birlikte Güçlüyüz’ sloganıydı, ikincisi ‘İşimiz Gücümüz Efeler’di, üçüncüsü ‘Efeler Bizim’di. Ben şu dakika itibariyle sonuncu sloganı değiştiriyorum; Efeler Hepimizin.”


“EFELER’İ HUZURLU VE MUTLU BİR KENT YAPMAYA ANT İÇİYORUM”
“Bugün çok gururluyum. Ama en büyük gurur 1881’de Selanik’te doğan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden asla ayrılmamak” diyen Başkan Yetişkin, “Hiç kimseye ayrım yapmaksızın, hiç kimsenin partisine bakmaksızın tüm hemşehrilerimin belediye başkanı olacağım. Hepinize kapımız açık olacak, hepinizle birebir iletişim sağlayacağız. Bundan sonra hiçbir kapı kapalı olmayacak. Belediye Başkanı sadece belediye başkanlığı yapmaz, beraber bir çalışma arkadaşı, bir dosttur, bir arkadaştır. Hepinizi dinleyecek, sizlerle gülecek, sizlerle üzülecek bir belediye başkanı olacağım. Bundan sonraki süreçte desteklerinizi bekliyorum. Ancak şunu asla unutmamanızı talep ediyorum; biz Efeler Belediyesi’ni sizlerin gülümseyen, mutlu yüzleriyle yönetmek istiyoruz. Mutlu, huzurlu bir çalışma ortamı, sosyal belediyecilik anlayışı ile birlikte, şeffaf ve erişilebilir bir belediye kurmak amacımız. Topuklu Efemiz Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile beraber Efeler’i huzurlu ve mutlu bir kent yapmak için ant içiyorum, söz veriyorum.” diye konuştu.

 

Okumaya devam et

Gündem

Başkan Çerçioğlu gazetecileri iftar yemeğinde ağırladı

Yayıncı

on

Olay

Yerel Seçimden büyük bir zaferle çıkan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu gazetecilere iftar yemeğinde ağırladı.
Atatürk Spor Kompleksi restaurantında gerçekleştirilen iftar yemeği etkinliğine CHP Milletvekili Evrim Karakoz, CHP İl Başkanı Hikmet Saatçi, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin ve diğer parti yetkilileri de katıldı.

Yüksek oranda katılım sağlanan iftar yemeğinde Başkan Çerçioğlu haber sitemiz yayın yönetmeni Ümit Yeşildağ’ın seçim sürecinde en çok eleştirilen “Battı çıktılarla” ilgili sorusuna, “Bunu bütün Aydınlılar bilir ama tekrar anlatayım, biz yapmak istedik ama Karayolları yaptırmadı” şeklinde yanıt verdi.

Başkan Çerçioğlu’nun açıklamalarının tamamını videoda izleyebilirsiniz

 

Reklam
Okumaya devam et

Gündem

Aydın Büyükşehir Belediyesi Çölyaklıları unutmadı

Yayıncı

on

Olay

Ramazan ayı boyunca toplumun her kesimiyle bir araya gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi, çölyaklıları da unutmadı. Bu çerçevede, Büyükşehir Belediyesi çölyaklılar için Ramazan ayına özel bir iftar hazırladı. Turistik Park Tesisi’nde düzenlenen iftarda, Büyükşehir Belediyesi yemekhanesinde çölyaklılar için özel olarak pişirilen yemekler, tatlı ve ekmek ikram edildi.

Toplumun her kesimini kucaklayan ve onların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bir yaklaşım ile hizmet etmeye devam ettiklerini ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Çölyaklıların yaşadığı sıkıntıları biliyor ve hafifletmek için her türlü çalışmayı yapıyoruz”dedi. Çerçioğlu, Halk Ekmek’te vatandaşlara glütensiz ekmek ulaştırdıklarını da hatırlattı. Yine Halk Ekmek’te vatandaşların glütensiz un ihtiyaçlarını da giderdiklerinin altını çizen Başkan Çerçioğlu, her zaman çölyaklıların yanında olacaklarını söyledi. Aydın Çölyak ve Glutensiz Beslenme Derneği Başkan Yardımcısı Neslihan Salcı, düzenlenen bu özel iftar için Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar