Connect with us

Yaşam

Suyun ve yeşilin buluşma noktası: Dutlu Çeşme

Yayıncı

on

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çineli vatandaşların nefes alabilecekleri, sosyalleşebilecekleri, park ve yeşil alanları söz verdiği gibi artırırken, bu parkların olanaklarını da güçlendiriyor.
İlçenin önemli ihtiyaçlarından tatlı su çeşmelerinin sayılarını çoğaltan Çine Belediyesi, son olarak Madran Suyu Deposu’nun bulunduğu alandan başlayarak, toplam 4 bin 200 metrelik tatlı su boru hattını da tamamen yenileyip iki adet çeşmeyi hizmete açtı. Yenileme çalışmaları sırasında daha geniş borular kullanılarak suyun akış hızı güçlendirildi. Ayrıca, halk sağlığını korumak amacıyla yeni bir filtre sistemi de kuruldu.

BİN 100 METREKARELİK YENİ PARK HİZMETE AÇILDI
Başkan Dinçer öncülüğünde Çine Belediyesi’nin çalışmalarıyla, içinde iki adet çeşmenin de bulunduğu Kahraman ve Karakollar Mahalleleri arasındaki bin 100 metrekarelik büyük bir alan üzerine Dutlu Çeşme Parkı inşa edildi. Bu alanın 450 metrekarelik kısmı yeşil alan olarak düzenlenirken, 110 metrekarelik bir oyun alanı da çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için oluşturuldu. Güneş enerjili aydınlatma sistemi, çınar ve kırmızı erik ağaçlarıyla donatılan parkta vatandaşlar için oturma bankları da konumlandırıldı.

DUTLU ÇEŞME’DEN İLK SU, CUMHURİYET’İN YÜZÜNCÜ YILINDA AKTI
Başkan Dinçer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda çeşmenin açılışını da gerçekleştirdi. Karakollar Mahallesi Muhtarı Gültekin Celep’le birlikte yaptığı canlı bağlantı ile ilk suyu akıtan Başkan Dinçer, şöyle konuştu:
“Çine olarak çok şanslıyız; madenimiz var, köftemiz var, havamız güzel. En önemlisi de Madran suyumuz var. Daha önce şehir merkezimizde çeşmeler açmıştık. Daha sonra mahalleye dönüşen köylerimizden de talepler gelmeye başladı. Karakollar ve Kahraman Mahallerimizin ortak noktasında bulunan Dutlu Çeşme’mizi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kaynaklarımız ve teknik imkânlarımızın yettiği sürece yeni çeşmeler ve parklar açmaya devam edeceğiz. İlçemize hayırlı olsun.”

Reklam
Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşam

Aydınlılar yeni yıla kar yağışıyla girdi!

Yayıncı

on

Olay

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle her yıl olduğu gibi bu yıl da yapay kar yağdırıldı. Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe en çok çocuklar sevindi.

Aydın’da uzun yıllardır kar yağışı yaşanmazken Aydınlılar yapay kar makinalarıyla gerçekleştirilen etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşların bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiği etkinlik gece boyunca sürecek. Diğer taraftan Atatürk Kent Meydanı’ndaki havuzda da lazer ve ışık gösterisi düzenleniyor.

Vatandaşlar gönüllerince eğlendikleri etkinlik için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Reklam
Okumaya devam et

Yaşam

Didimli hayvansever dernekleri görünmez oldu

Yayıncı

on

Olay

Didim belediyesinin çok büyük önem verip, hizmetler sunduğu sokak hayvanları patili dostlar yollarda yiyecek gözlüyorlar.
Uzattığınız alalade bir kuru yemi dâhi iştahla yiyen güzel canlar, hayvan derneklerinin son yıllarda verimsiz çalıştığını belirtiyorlar.
Gerek hayvan derneklerine gerek belediyenin ilgili birimlerine sokakta daha çok yemleme yapmalarını öneriyoruz.
Bu işler şov işi olmasın. Yürekten olsun.

Okumaya devam et

Yaşam

Didim Belediyesi seramik kursları kayıtları başladı

Yayıncı

on

Olay

Didim Belediyesi tarafından Seramik Atölyesi kursları için kayıtlar başladı, kurslara katılmak isteyen vatandaşlar halk masasına başvuruda bulunabilecek.
Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Seramik Atölyesi kursları için kayıtlar başladı. Didim Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda kurulan, işinde uzman kişiler eşliğinde, kurslar ve eğitimlerin verildiği Seramik Atölyesi için kayıtlar başladı. Seramik Atölyesi kurslarına kayıt olmak isteyen vatandaşlar, Didim Belediyesi Halk Masalarına başvuruda bulunup 444 81 09 nolu çağrı merkezinden bilgi alabilecekler.
Kursların başladığını sosyal medya hesaplarından duyuran Didim Belediyesi, “Seramik Atölyesi’nde, sanatsal bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Hazırsanız Kayıtlarımız Başladı! Belediyemiz tarafından düzenlenen Seramik Kursu’na tüm hemşehrilerimiz davetlidir. Başvurularınızı Didim Belediyesi Halk Masasına yapabilir, 444 81 09 nolu çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.” İfadelerine yer verdi.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar