Connect with us

Ekonomi

60 yaşından sonra ayakkabı boyacılığına başladı

Yayıncı

on

Aydın Kökenli olduğunu ve İstanbul Kasımpaşa’da doğup büyüdüğünü söyleyen Selma Koldaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da komşusu olduğunu söyledi. Zihinsel engelli kızına bakmak ve borçlarını ödemek için ayakkabı boyacılığına başlamış.

Geçim sıkıntısı ve yaşadığı problemler nedeniyle 60 yaşından sonra bir boya sandığı alarak ayakkabı boyacılığına başlayan Selma Koldaş (60) geçimini sağlamaya çalışıyor.

Ülkemizde, tarimizde yaşanmayan mega sorunlar ve ekonomik sıkıntılar, ayrıca eniştesinin tedavisi için borçlanan ve borçlarını ödeyemeyen, 3’e 5’e katlanan Selma Hanım’ın sorunları katlanarak büyümüş.

“Ne kadınlığımı yaşadım, ne genç kızlığımı”

Selma Hanım şunları söyledi: Bir tane kızım var zihinsel engelli, gençliğimizde cahildik bilmiyorduk, imam nikahıyla evlendim, bir kızım oldu ve zaten o da öldü, şu anda kirada oturuyorum, bu işi yeni yapıyorum ben, geçimimi sağlayamıyorum, eniştem rahatsızdı, kanserdi, 5 sene Nazilli’de oturdum, eniştemi üniversitesi hastanesine getirip-götürmekten bir yığın borca girdim, çaresiz kaldım, PTT’den kredi veriyoruz diye, İzmir’den birisi çağırdı beni, insan evladı dedik, kendisine de hatta söyledim, ensesi kalınlara belki yaparsın ama bana yapma kardeşim benim engelli bir çocuğum var dedim, abla kesinlikle olmayacak dedi, 12,5 milyar para aldım, 47 milyar borç çıkarttılar beni, evraklar imzalattalar, bütün herşeyden feragat etmişim, hiç bilmiyordum, haberim yoktu, böyle birşeyleri hiç bilmem. Avukat tuttum bir tanıdığımızın vasıtasıyla şimdi o koşturuyor. Aydın kökenliyiz ama İstanbul Kasımpaşa’da doğdum büyüdüm, Kasımpaşa bile demeye utanıyorum, çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın komşusuyduk, Kasımpaşa Fırın Sokağı’nda oturuyorlardı Kızılay Meydanı’nda, sonra Bayramyeri’ne taşındılar. Annem Erdoğan ve ailesine börek yapıp götürürdü, Erdoğan’da annemi gördüğünde “Tombiş Teyze hani bizim börekler” diye takılırdı, durumları o kadar iyi değildi, vefasız çıktı. Kusura bakmasın ama Cumhurbaşkanı Erdoğan memleketi öyle bir hale getirdi ki, O’nu toprak bile kabul etmez artık, bakın ne haldeyiz. Hayatım çilelerle geçti zaten, ne genç kızlığımı yaşadım, ne de kadınlığımı.

Reklam

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Hayat pahalılığı ona da tezgah açtırdı

Yayıncı

on

Olay

Artan hayat pahalılığı nedeniyle Aydınlılar ne yapacağını şaşırdı. Aydınlı seyyar girişimci çiftçi teyze merkezde bulunan kaldırıma koyduğu ürünlerini evinde tüketmek yerine gelir elde etmek için satmaya çalışıyor.

Teyzemiz bunların yanına marketten aldığı kağıt mendil, yara bandı gibi birkaç kalem ürünü de ekleyerek günü boş geçirmemek adına ekmek parası peşine düşmüş durumda.

Eylül ayının sonlarına geldiğimiz günlerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle işi hayli zor görünüyor.

Yaşı hayli ilerlemiş olan ablamıza kolaylıklar ve bol kazançlar

Reklam
Okumaya devam et

Ekonomi

4 futbol sahası büyüklüğündeki arazide şevketi bostan üretimi

Yayıncı

on

Olay

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın ilçe tarımını desteklemeye ve geliştirmeye yönelik çalışmaları sürüyor. Şevketibostan tohumları belediyenin 27 dönümlük arazisinde toprakla buluşturuldu.
Başkan Mehmet Fatih Atay’ın oldukça önem verdiği tarımsal kalkınma projeleri, belediye personelinin emeğiyle hayat buluyor. Belediye arazilerinde üretime devam eden Efeler Belediyesi; enginar, kuşkonmaz, kekik, ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı ve daha birçok tarımsal ürününün yanında lezzet ve şifa kaynağı şevketibostanları da toprakla buluşturmayı sürdürüyor. Belediye eliyle 3 yıldır üretimi yapılan şevketibostanların, bu yılki ikinci ekimi, Tepecik ve Şahnalı mahallelerindeki toplam 27 dönümlük arazide yapıldı. Özenle çalışan kadın emekçiler, Efeler’in bereketli topraklarına şevketibostan tohumlarını ekti. Şubat-Mart aylarında hasatı yapılacak şevketibostanlar, Efeler Belediyesi’nin %100 Tarımsal Ürün Fabrikası’nda konserve haline getirildikten sonra Efe Bakkal raflarında yerini alacak. Belediye, efelerpazari.com internet sitesi üzerinden verilen siparişlerle de yörenin bu kıymetli tadını Türkiye’nin her ulaştırmaya devam edecek.
BAŞKAN ATAY: “TARIMSAL ÜRETİMİ GELİŞTİRECEK KOŞULLARI OLUŞTURDUK”
“Halkımıza ve Efeler’imizin bereketli topraklarına olan borcumuzu ödemek için çalışıyoruz” diyen Başkan Atay; “Belediyemizin tarım arazilerinde yetiştirdiğimiz; enginar, şevketi bostan, ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı, kekik, ejder meyvesi, domates, biber ve kuşkonmaz gibi ürünlerimizi fabrikamızda konserve haline getiriyoruz. Tarım ürünlerimizin sanayisinin gerçekleştiği, kadınların kendi ayakları üzerinde durabildiği koşulları oluşturduk, bu yöndeki çalışmalarımıza devam edeceğiz. İlçemizin yerli tarım ürünlerine katma değer kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

default

Okumaya devam et

Ekonomi

Aydın Balıkçılar Çarşısı’nda eski günlerden eser yok

Yayıncı

on

Olay

Ekonomik nedenlerle alım gücünün tamamen bittiği ülkemizin gıda konusunda en ucuz illerinden biri olan Aydın’da bile esnaflar sinek avlıyor. Vatandaşların oturup balık yediği restoran da fazla müşteri olmazken, insanların artık balık alıp pişirmeye bile gücü kalmamış.

Aydın’da bulunan Egemenlik Bulvarı üzerinde ve Büyükşehir Belediyesi’nin hemen karşısında bulunan balıkçılar çarşısında eski hareketli günlerden artık eser yok.

Manav ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan ve uygun fiyatlarıyla bilinen EGE ET dükkanında  geçtiğimiz yıllardaki kuyruklar kalmamış
Mağazadaki tezgahtarlar, kasaplar sinek avlıyor ve zaman geçirmek için birbirlerine fıkra anlatıyor. Peki bu gıda maddelerini kimler satın alabiliyor, işte orasını de size bırakalım, siz tahmin edin.

Reklam
Okumaya devam et

Çok Okunanlar