Connect with us

Ekonomi

60 yaşından sonra ayakkabı boyacılığına başladı

Yayıncı

on

Aydın Kökenli olduğunu ve İstanbul Kasımpaşa’da doğup büyüdüğünü söyleyen Selma Koldaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da komşusu olduğunu söyledi. Zihinsel engelli kızına bakmak ve borçlarını ödemek için ayakkabı boyacılığına başlamış.

Geçim sıkıntısı ve yaşadığı problemler nedeniyle 60 yaşından sonra bir boya sandığı alarak ayakkabı boyacılığına başlayan Selma Koldaş (60) geçimini sağlamaya çalışıyor.

Ülkemizde, tarimizde yaşanmayan mega sorunlar ve ekonomik sıkıntılar, ayrıca eniştesinin tedavisi için borçlanan ve borçlarını ödeyemeyen, 3’e 5’e katlanan Selma Hanım’ın sorunları katlanarak büyümüş.

“Ne kadınlığımı yaşadım, ne genç kızlığımı”

Selma Hanım şunları söyledi: Bir tane kızım var zihinsel engelli, gençliğimizde cahildik bilmiyorduk, imam nikahıyla evlendim, bir kızım oldu ve zaten o da öldü, şu anda kirada oturuyorum, bu işi yeni yapıyorum ben, geçimimi sağlayamıyorum, eniştem rahatsızdı, kanserdi, 5 sene Nazilli’de oturdum, eniştemi üniversitesi hastanesine getirip-götürmekten bir yığın borca girdim, çaresiz kaldım, PTT’den kredi veriyoruz diye, İzmir’den birisi çağırdı beni, insan evladı dedik, kendisine de hatta söyledim, ensesi kalınlara belki yaparsın ama bana yapma kardeşim benim engelli bir çocuğum var dedim, abla kesinlikle olmayacak dedi, 12,5 milyar para aldım, 47 milyar borç çıkarttılar beni, evraklar imzalattalar, bütün herşeyden feragat etmişim, hiç bilmiyordum, haberim yoktu, böyle birşeyleri hiç bilmem. Avukat tuttum bir tanıdığımızın vasıtasıyla şimdi o koşturuyor. Aydın kökenliyiz ama İstanbul Kasımpaşa’da doğdum büyüdüm, Kasımpaşa bile demeye utanıyorum, çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın komşusuyduk, Kasımpaşa Fırın Sokağı’nda oturuyorlardı Kızılay Meydanı’nda, sonra Bayramyeri’ne taşındılar. Annem Erdoğan ve ailesine börek yapıp götürürdü, Erdoğan’da annemi gördüğünde “Tombiş Teyze hani bizim börekler” diye takılırdı, durumları o kadar iyi değildi, vefasız çıktı. Kusura bakmasın ama Cumhurbaşkanı Erdoğan memleketi öyle bir hale getirdi ki, O’nu toprak bile kabul etmez artık, bakın ne haldeyiz. Hayatım çilelerle geçti zaten, ne genç kızlığımı yaşadım, ne de kadınlığımı.

Reklam

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Marka Sepeti Online Alışverişin Yeni Trendsetter’ı Olmayı Hedefliyor!

Yayıncı

on

Olay

Aydın Olay Gazetesi olarak bu hafta, online alışveriş dünyasına yepyeni bir soluk getiren ve birçok kişinin merakla takip ettiği MarkaSepeti.com‘u yakından inceledik.

MarkaSepeti.com, Aralık 2022’de Murat ALÇI ve Resul ALÇI liderliğinde kurulan ALC Grubu şirketi tarafından hayata geçirildi. Online alışverişin güvenilir adresi olma misyonuyla yola çıkan Marka Sepeti, birbirinden özel ürünleri ve premium hizmet anlayışıyla dikkat çekiyor.

MarkaSepeti.com: Güvenilir ve Trendsetter Bir Online Alışveriş Platformu

Marka Sepeti.com, güvenilir alışveriş deneyimi sunma konusundaki kararlılığı ile öne çıkıyor. Geniş ürün yelpazesi içinde yer alan giyim, ayakkabı, saat, parfüm, kişisel bakım, teknoloji ve aksesuar kategorilerinde, sektörde öne çıkan markaların özenle seçilmiş ürünleri bulunmaktadır. Bu, kullanıcılara kaliteli ve çeşitli seçenekler sunarak alışveriş deneyimini zenginleştirmeyi amaçlamaktadır.

Marka Sepeti Röportaj

MarkaSepeti.com’un Kurucuları Murat ALÇI ve Resul ALÇI ile Sorular Yanıt Buluyor

Reklam

Aydın Olay Gazetesi: MarkaSepeti.com’u kurma kararı nasıl ortaya çıktı ve hangi değerler üzerine inşa edildi?

Murat ALÇI: MarkaSepeti.com’u kurarken temel hedefimiz, kullanıcıların alışveriş deneyimini premium hizmet anlayışıyla değiştirmek oldu. Güvenilirlik, kalite ve çeşitlilik, işimizin temel taşları. Kullanıcılarımızın beklentilerini aşmak ve onlara özel bir alışveriş atmosferi sunmak için buradayız.

Aydın Olay Gazetesi: MarkaSepeti.com’un güvenilirliği konusunda neler söylemek istersiniz?

Resul ALÇI: Güvenilirlik, bizim için en önemli önceliklerden biridir. Tüm iş ortaklarımızı titizlikle seçiyor ve müşterilerimize en kaliteli ürünleri sunma konusunda kararlıyız. Ayrıca, kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini korumak ve güvenli bir alışveriş ortamı sağlamak için gerekli güvenlik önlemlerini alıyoruz.

Reklam

Marka Sepeti – Güven ve Şıklık Adresiniz

Marka Sepeti, kullanıcılarına güvenilir alışverişin yanı sıra şıklık ve lüksü bir arada sunan bir platform olma vizyonuyla ilerliyor. Özel röportajımızda kurucularıyla yaptığımız görüşme, MarkaSepeti.com‘un sektördeki iddialı konumunu ve geleceğe yönelik hedeflerini daha yakından anlama fırsatı sundu.

Eğer siz de online alışverişte güvenilir bir adres arıyorsanız, MarkaSepeti.com’u ziyaret etmeyi unutmayın. Üstelik, kurucularımızdan Murat ALÇI’nın Aydın Olay Gazetesi okurları için özel bir mesajı ve sürpriz kampanyalarıyla dolu röportajını kaçırmayın!

Aydın Olay Gazetesi: Marka Sepeti.com’un gelecek hedefleri nelerdir? Sektörde nasıl bir iz bırakmayı amaçlıyorsunuz?

Murat ALÇI: Gelecekteki hedeflerimiz arasında, MarkaSepeti.com’u Türkiye’nin önde gelen online alışveriş platformlarından biri haline getirmek var. Daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak, ürün çeşitliliğimizi artırmak ve teknolojiyle entegre edilmiş kullanıcı dostu bir platform sunarak müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak istiyoruz.

Reklam

Tüm marka ürünlerini bulabileceğiniz bir platform haline getirmek istiyoruz. Bu doğrultuda, işbirliği yaptığımız marka ve tedarikçi sayısını artırarak ürün çeşitliliğimizi daha da genişleteceğiz. Kullanıcılarımıza en sevdiği markaların en yeni ve özel ürünlerini sunmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, uluslararası pazarda da adım atarak global bir marka olmayı hedefliyoruz.

Aydın Olay Gazetesi: MarkaSepeti, online alışverişin güvenilir adresi olduğunu vurguluyor. Kullanıcılarınıza güvenilir alışverişinizi nasıl temin ediyorsunuz?

Murat ALÇI: Güvenilir alışveriş deneyimi sağlamak bizim önceliklerimizden biri. İlk olarak, işbirliği yaptığımız marka ve tedarikçileri özenle seçiyoruz. Güvenilirlikleri, kaliteleri ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışları bizim için kritik öneme sahip. Ayrıca, kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini en üst düzeyde korumak için gerekli güvenlik önlemlerini alıyoruz. Sitemiz ve uygulamamız üzerindeki ödeme sistemleri de güvenilir ödeme yöntemleriyle entegre edilmiştir.

Aydın Olay Gazetesi: Online alışverişin güvenilirliği, tüketiciler için son derece önemli bir konu. Marka Sepeti.com olarak, müşteri bilgilerinin güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Reklam

Murat ALÇI: Müşteri bilgilerinin güvenliği bizim için kritik bir konudur. Tüm kişisel ve finansal bilgiler, güçlü şifreleme yöntemleri ve güvenli bağlantılarla korunmaktadır. Ayrıca, ödeme işlemlerinde PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) standartlarına tam uyumluluk sağlıyoruz. Bu, müşterilerimizin ödemelerini güvenle gerçekleştirebilmeleri adına önemli bir güvenlik protokolüdür.

Marka Sepeti.com – Güven, Kalite ve Şıklığı Bir Arada Sunar!

Marka Sepeti.com, online alışverişin yeni trendsetter’ı olma hedefiyle yola çıktı ve misyonunu başarıyla sürdürüyor. Güvenilir alışveriş, geniş ürün yelpazesi ve özel kampanyalarla kullanıcılarına keyifli bir alışveriş deneyimi sunan Marka Sepeti.com’u keşfetmek için hemen uygulamamızı indirin veya web sitemizi ziyaret edin.

Reklam
Okumaya devam et

Ekonomi

Çay ve gazete fiyatları ekmek fiyatını geçti!..

Yayıncı

on

Olay

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle çay ve simitle karnını doyuran başta emekliler olmak üzere büyük bir kitle bulunuyor.

Prensip olarak kahvehanelerdeki tek bardaklık çay fiyatlarının ekmek fiyatlarını geçmemesi gerekirken, en ücra köşelerde bulunan çay ocaklarında bile 1 fırtlık çay en az 7 liradan satılıyor.

Aynı şekilde yine gazete fiyatları da ekmek fiyatlarıyla kafa kafaya veya daha yüksek oranlardan satılıyor. Oysa yine medya sahiplerinin titizlikle uyguladığı ama günümüzde artan maliyetler nedeniyle uygulanması zorlaşan gazeteler de en az 5, en çok 7,5 liradan satılıyor.

 

Reklam
Okumaya devam et

Ekonomi

Aydın Milletvekili Av. Ömer Özmen’in buzağı destekleme açıklaması

Yayıncı

on

Olay

Buzağı Desteklemeleri Ödeniyor…

2022 yılı 2. Dönem Buzağı Destekleme Ödemesi kapsamında Aydın’da 11.977 üreticimize 41.126 hayvan için 26.367.500,00 TL ödeme yapılacaktır.

Ödemeler T.C. kimlik no 4- 6- 8 olanlara 06 Ekim Cuma günü 18.00’den sonra, 0-2 olanlara 13 Ekim Cuma günü 18.00’den sonra Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından yetiştiricilerimizin Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacaktır.

Tüm yetiştiricilerimize hayırlı, bereketli olması temennisiyle…

Reklam

YüzYılı Üretimin, Üreticinin Yüzyılı

Av. Ömer Özmen
AK Parti Aydın Milletvekili
TBMM Adalet Komisyonu Üyesi

Okumaya devam et

Çok Okunanlar