Connect with us

Siyaset

Ak Partili Ömer Özmen’den yatırım hamlesi açıklaması

Yayıncı

on

Ak Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen Aydın il Spor Müdürlüğü tarafından Aydın’a yapılan yatırımları tek tek sıraladı.

Efeler: Yapılan yatırımlar arasında 12 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 150 adet basketbol potası, Jandarma Filo Komutanlığı içerisine.1 adet kapalı sentetik çim yüzeyli futbol sahası ve 1 adet mahalle tipi spor salonu bulunuyor.
Efeler İlçesi’ne kazandırılan yatırımlar arasında Kardeşköy Mahallesi’ne inşa edilen nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 4’lü çelik soyunma odası, 500 seyircili çelik tribün ve aydınlatmanın yanı sıra Adnan Menderes Stadyumu’nun antrenman sahalarının sentetik çimle yenilenmesi de yer alıyor.
Ayrıca, Serçeköy Mahallesi’ne yapılan nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 2’li soyunma odası ve 500 seyircili tribün gibi modern tesisler, spor severlere daha iyi bir spor deneyimi sunmayı hedefliyor.
Yatırımlar arasında dikkat çeken diğer projeler arasında Efeler İlçesi’ne inşa edilecek olan 3500 seyircili spor salonu, Umurlu Mahallesi’nde gençlerin buluşma noktası olacak mahalle tipi gençlik merkezi, Pınarbaşı Mahallesi’ne kazandırılacak yarı olimpik yüzme havuzu ve Adnan Menderes Stadyumu’nun genel onarım işleri bulunuyor.
Mevcut stadyuma ek olarak yapılan ek tribünler, betonarme ve çelik portatif tribünlerin artırılmasıyla seyirci kapasitesini yükseltirken, doğal çim yüzeyli sahanın yenilenmesi ve açık tribünlerin bakım onarımları da spor kompleksi projeleri arasında öne çıkıyor.

Nazilli: 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Yüzme Havuzu bahçesine Go-Kart Pisti Yapımı tamamlandı.
Söke: ilçesinde ise 15 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı tamamlanırken, 1000 Seyircili Spor Salonu Yapımı, 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 1 Adet Gençlik Merkezi, Söke Stadyumunun Doğal Çim Yüzeyli Sahasının Yenilenebilmesi, 1500 Seyirci Kapasiteli Betonarme Trbün Yapımı ve Çevre İhate Duvarı yapımları halen devam ediyor.
Kuşadası: 6 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı, Kuşadası Spor Salonu İksa Duvarı Yapım İşi, Efeler Gençlik Kampı Drenaj Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Yapılması İşi tamamlanan yatırımlar arasında yer alıyor.

Didim: 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı ve Çim Yüzeyli Futbol Sahasına ve Didim Stadyumuna 4 lü Soyunma Odası Yapımı tamamlandı. 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı ve 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı devam ediyor.

Reklam

İncirliova: 8 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı tamamlandı. 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı, 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı ve 1 Adet Bireysel Antrenman Spor Salonu Yapımı devam etmektedir.

Çine: 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı tamamlandı. 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı vel Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı devam ediyor.

Germencik: 5 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı ve 1 adet Spor Tesisi Yapım İşi tamamlandı. 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı ve 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı devam ediyor.
Bozdoğan: 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 1 Adet Tip Gençlik Merkezi ve 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımları tamamlandı.

Köşk: 6 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlandı.

Reklam

Kuyucak: Horsunlu Mahallesinde Mevcut Toprak Yüzeyli Futbol Sahasının Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahasına Dönüştürülmesi, Soyunma Odası Ve 250 Seyirci Kapasiteli Portatif Tribün ve 3 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımları tamamlandı.

Koçarlı: 4 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlanırken, 250 Seyircili Spor Salonu, 1 Adet Tip Gençlik Merkezi, 1 Adet Basketbol- Voleybol Sahası, Soyunma Odası Ve Çevre Düzenlemesi yapımına devam edilmekte.

Sultanhisar: 1 Adet Tip Spor Salonu ve 1 Adet Tip Gençlik Merkezi yapımına devam ediliyor.

Karacasu: 5 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlanmış
durumda.

Reklam

Buharkent: 1 Adet Mahalle Tipi Gençlik Merkezi yapımı, Ortakçı Mahallesine 1 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı, 4 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahasının Sentetik Zemininin Ve Tel Örgülerinin yenilenmesi ve Mevcut Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahasına 250 Seyircili Portatif Tribün yapımı tamamlandı.
Yenipazar: 4 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı, Sentetik Çim Yüzeyli futbol Sahasına Soyunma Odası Yapımı ve Kapalı Spor Salonu ve Stadyum Bakım Onarımı tamamlanırken, Motokros pisti, 450 seyircili portatif tribün, tel örgüsü, soyunma odası, çevre düzenlemesi ve aydınlatmasının projeleri hazırlık aşamasında olup, 1 Adet Mahalle Tipi Gençlik Merkezi yapımına devam edilmektedir.

Karpuzlu: 5 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlandı. 1 Adet Spor Salonu yapımına devam ediliyor. 1 Adet Mahalle Tipi Gençlik Merkezi yapımı ise ihale aşamasındadır.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Deve Güreşlerini bütün renkleriyle geleceğe taşıyacağız

Yayıncı

on

Olay

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Köşk’te deve güreşine katıldı. Savaş, “Aydın’a daha nice arenalar kazandırıp bu güreşleri tüm renkleriyle geleceğe taşıyacağız” dedi.

Köşk Belediyesi tarafından 13. Geleneksel Deve Güreşi Festivali düzenlendi. Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Köşk’teki deve güreşine katıldı. İlginin yoğun olduğu güreşte 150 deve güreşti. Halk oyunu ekibi zeybek gösterisi yaptı. Savaş, Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler ile birlikte vatandaşlara yağlık dağıttı. Büyükşehir Adayı Savaş ile el sıkışan vatandaşlar, “Bizim başkanımız siz olacaksınız” diyerek destek vereceklerini ifade etti.

Köşk’te muhteşem bir kalabalığın olduğunu belirten Savaş, Ege Bölgesinin geleneksel kültürü olan bu deve güreşlerine sahip çıkacaklarını söyledi. Savaş, “Köşk’teki güreşte muhteşem bir atmosfer var. Çanakkale’den Antalya’ya uzanan bu Yörük kültürünü koruyacağız, gelecek nesillere aktaracağız. Bu güreşler tüm renkliliği ve çeşitliliği ile devam edecek. Hemşerilerimiz yapacağımız güzel arenalarda sosyalleşip aileleriyle güzel vakit geçirecek.” dedi.

Reklam
Okumaya devam et

Siyaset

Savaş: “Aydın’ı 31 Mart’ta Bu vizyonsuz yönetimden kurtaracağız”

Yayıncı

on

Olay

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, kentin kayıp yıllarına dikkat çekerek, “Aydın makus talihi kırmak elimizde. Aydın’ı 31 Mart’ta bu vizyonsuz yönetimden kurtaracağız” dedi.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ve Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan, mimar ve inşaat sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi. Şehirdeki sorunlara dikkat çeken Savaş, dışarıdan Aydın’a gelenlerin hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

BU ŞEHRİN KADERİNİ DEĞİŞTİRELİM
Aydın’da plansızlık olduğunu ifade eden Savaş, “Aydın’ın 1 yıl daha kaybetmeye tahammülü yok. Aydın, yönünü bulamamış ve nereye doğru gelişeceğini bilemeyen bir kent haline gelmiş. Beceriksizlerin, iş bilmezlerin elinde bu şehir. Şehrin ulaşım master planı yok. Turizm master planı yok. Şehirde plansızlık var. Plansızlığın olduğu bir şehirde istediğiniz kadar online, istediğiniz kadar düzenleme yapalım. Aydın, el freni çekilmiş bir araba gibi yerinde sayan bir şehir halinde. Bu şehir için dertlenen bir büyükşehir belediye başkanı yok. Bu kaderi değiştirmek elimizde. Bunu hep beraber yapacağız. Şehrin kaderini değiştirelim. 31 Mart bunun için bir milat” dedi.

İHALEYİ NEDEN AÇIKLAMIYORSUN?
Aydın’ın ulaşım sorununa dikkat çeken Savaş, “Mevcut başkan çıkmış şimdi 1 milyara Yeni Dörtyol, Eski Dörtyola köprülü kavşak yapacağım diyor. Hangi parayla yapıyorsun. Niye bu zamana kadar yapmadın? 1 milyara sen 2 tane köprülü kavşağı yapabilir misin? Peki yaptığın o ihaleyi niye açıklamıyorsun. O master planında Eski Dörtyol, Yeni Dörtyol köprülü kavşak ve trafik ile ilgili ne tür bir düzenleme yaptığını neden kamuoyu ile paylaşmıyorsun? Böyle bir master planı yok.” dedi.

Reklam

BİLANÇOLARI VE FALİYET RAPORLARI TEL TEL DÖKÜLÜYOR
Aydın’da kaynakların etkin kullanılmadığını ifade eden Savaş, “ASKİ çok önemli bir yatırım kuruluşu. Ama kendi binası yok. Düne kadar kirada kalıyordu. 700 bin su abonesi var. Türkiye’nin en pahalı suyunu Aydın kullanıyor. Topladığı paraları belediyeye borç veriyor ve kendisi de bankadan kredi kullanıyor. Bakın şu beceriksizliğe. Bilançoları ve faaliyet raporları tel tel dökülüyor. Proje, vizyon, ekip, organizasyon, hesap kitap yok. Yalan, dolan, reklam ve algı var. Buna dur deme vakti geldi.” diye konuştu.

SEFERBERLİK RUHUYLA ÇALIŞMALIYIZ
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimin önemine dikkat çeken Savaş, “Aydın’ın bu makus talihini kırmak elimizde. Fazla söze, lafa hiç gerek yok. Eğip bükmeden net bir şekilde konuşmak lazım. Bunu yapabilir miyiz, yaparız? Bu şehir hepimiz. Bu şehir bize emanet. Hepimizin üzerine sorumluluk düşüyor. Onun için 31 Mart milat. Bir seferberlik ruhu ile 31 Mart’a kadar çalışmalıyız. 1 yıl daha kaybetmeye bu şehrin tahammülü yok.” diyerek herkesin çalışmasını istedi.

Okumaya devam et

Siyaset

Başkan Çerçioğlu gençlerle “Özlem” giderdi!..

Yayıncı

on

Olay

Biribirlerini çok özlemiş olmalılar ki öyle sevindiler, öyle sarıldılar biribirlerine, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu 5 yıl sonra gençlerle “özlem” giderdi!..

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kurslarda Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanan gençlerle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltıda gençlere seslenen Çerçioğlu, kamuda işe alımlarda KPSS sınav sonucunun yanı sıra uygulanan mülakat sisteminin mağduriyetlere sebep olduğunun altını çizdi. Kahvaltıda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ile CHP Efeler Belediye başkan adayı Anıl Yetişkin’in de eşlik etti. Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini ifade edip, “Her zaman gençlerin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Gençlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Çerçioğlu, “Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime çok önem veriyoruz. Bu sebeple birçok kreş açtık, açmaya da devam edeceğiz. Kreşleri çok önemsiyoruz; 3-4 yaşından itibaren eğitime başlamak gerekiyor. Bizler kreşlerimizde dezavantajlı ailelerin çocuklarına öncelik veriyoruz. Anneler çocuğuyla tek yaşıyorsa kreşlerimizde bu annelerin çocuklarına öncelik veriyoruz. Çünkü, maalesef ki dışarıda kreşler çok pahalı. Kreşin masrafını karşılamak isteyen ve asgari ücretle çalışan bir annenin bu yükün altından kalkabilmesi imkânsız duruma geldi” şeklinde konuştu.

‘Otizm destek merkezleri açtık’
Eğitimde fırsat eşitliği için otizm destek merkezleri de açtıklarını hatırlatan Çerçioğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak Nazilli, Karacasu, Germencik, Kuşadası’nda bir; Efeler’de iki tane otizm merkezi açtık. Çünkü otizmli çocuk sayısı her geçen gün artıyor. Özel çocuklarımıza merkezlerimizde ücretsiz olarak 45 saat eğitim veriyoruz. Çünkü otizmde eğitim çok önemli bir yere sahip. Bizler dezavantajlı çocuklarımıza da dokunuyoruz” dedi.
Bütün hizmetlerinin içerisinde en fazla sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini belirten Çerçioğlu, “Bizler altyapı ve üstyapı gibi yapmamız gereken hizmetlerimizi fazlasıyla yapıyoruz. Fakat daha çok sosyal belediyeciliğe önem veriyoruz. Bugünün Türkiye’sinde sosyal belediyeciliğin çok önemli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam

‘Kamuda mülakat sistemi adil değil’
Büyükşehir Belediyesi’nin KPSS kurslarına gelen gençler en büyük çekincelerinin sınavdan çok mülakat sistemi olduğunu belirtti. Gençleri anladıklarını, kamuda işe alımlarda KPSS puanının yanı sıra getirilen mülakat sisteminin adalet duygusunu yaraladığının altını çizen Çerçioğlu, “Uzun süre dirsek çürütüp sınavda en yüksek puanı alıp başarılı oluyorsunuz, fakat bir ‘dayınız’ olmadığı için mülakatı geçemiyorsunuz. Bu adil değil. En fazla yaralanan da sizler kadar sizlere emek veren anneleriniz-babalarınız oluyor” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar