Connect with us

Siyaset

Ak Partili Ömer Özmen’den yatırım hamlesi açıklaması

Yayıncı

on

Ak Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen Aydın il Spor Müdürlüğü tarafından Aydın’a yapılan yatırımları tek tek sıraladı.

Efeler: Yapılan yatırımlar arasında 12 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 150 adet basketbol potası, Jandarma Filo Komutanlığı içerisine.1 adet kapalı sentetik çim yüzeyli futbol sahası ve 1 adet mahalle tipi spor salonu bulunuyor.
Efeler İlçesi’ne kazandırılan yatırımlar arasında Kardeşköy Mahallesi’ne inşa edilen nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 4’lü çelik soyunma odası, 500 seyircili çelik tribün ve aydınlatmanın yanı sıra Adnan Menderes Stadyumu’nun antrenman sahalarının sentetik çimle yenilenmesi de yer alıyor.
Ayrıca, Serçeköy Mahallesi’ne yapılan nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası, 2’li soyunma odası ve 500 seyircili tribün gibi modern tesisler, spor severlere daha iyi bir spor deneyimi sunmayı hedefliyor.
Yatırımlar arasında dikkat çeken diğer projeler arasında Efeler İlçesi’ne inşa edilecek olan 3500 seyircili spor salonu, Umurlu Mahallesi’nde gençlerin buluşma noktası olacak mahalle tipi gençlik merkezi, Pınarbaşı Mahallesi’ne kazandırılacak yarı olimpik yüzme havuzu ve Adnan Menderes Stadyumu’nun genel onarım işleri bulunuyor.
Mevcut stadyuma ek olarak yapılan ek tribünler, betonarme ve çelik portatif tribünlerin artırılmasıyla seyirci kapasitesini yükseltirken, doğal çim yüzeyli sahanın yenilenmesi ve açık tribünlerin bakım onarımları da spor kompleksi projeleri arasında öne çıkıyor.

Nazilli: 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Yüzme Havuzu bahçesine Go-Kart Pisti Yapımı tamamlandı.
Söke: ilçesinde ise 15 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı tamamlanırken, 1000 Seyircili Spor Salonu Yapımı, 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 1 Adet Gençlik Merkezi, Söke Stadyumunun Doğal Çim Yüzeyli Sahasının Yenilenebilmesi, 1500 Seyirci Kapasiteli Betonarme Trbün Yapımı ve Çevre İhate Duvarı yapımları halen devam ediyor.
Kuşadası: 6 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı, Kuşadası Spor Salonu İksa Duvarı Yapım İşi, Efeler Gençlik Kampı Drenaj Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Yapılması İşi tamamlanan yatırımlar arasında yer alıyor.

Didim: 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı ve Çim Yüzeyli Futbol Sahasına ve Didim Stadyumuna 4 lü Soyunma Odası Yapımı tamamlandı. 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı ve 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı devam ediyor.

Reklam

İncirliova: 8 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı tamamlandı. 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı, 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı ve 1 Adet Bireysel Antrenman Spor Salonu Yapımı devam etmektedir.

Çine: 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı tamamlandı. 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı vel Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı devam ediyor.

Germencik: 5 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı ve 1 adet Spor Tesisi Yapım İşi tamamlandı. 1 Adet Gençlik Merkezi Yapımı ve 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapımı devam ediyor.
Bozdoğan: 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, 1 Adet Tip Gençlik Merkezi ve 10 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımları tamamlandı.

Köşk: 6 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlandı.

Reklam

Kuyucak: Horsunlu Mahallesinde Mevcut Toprak Yüzeyli Futbol Sahasının Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahasına Dönüştürülmesi, Soyunma Odası Ve 250 Seyirci Kapasiteli Portatif Tribün ve 3 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımları tamamlandı.

Koçarlı: 4 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlanırken, 250 Seyircili Spor Salonu, 1 Adet Tip Gençlik Merkezi, 1 Adet Basketbol- Voleybol Sahası, Soyunma Odası Ve Çevre Düzenlemesi yapımına devam edilmekte.

Sultanhisar: 1 Adet Tip Spor Salonu ve 1 Adet Tip Gençlik Merkezi yapımına devam ediliyor.

Karacasu: 5 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlanmış
durumda.

Reklam

Buharkent: 1 Adet Mahalle Tipi Gençlik Merkezi yapımı, Ortakçı Mahallesine 1 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı, 4 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahasının Sentetik Zemininin Ve Tel Örgülerinin yenilenmesi ve Mevcut Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahasına 250 Seyircili Portatif Tribün yapımı tamamlandı.
Yenipazar: 4 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası Yapımı, Sentetik Çim Yüzeyli futbol Sahasına Soyunma Odası Yapımı ve Kapalı Spor Salonu ve Stadyum Bakım Onarımı tamamlanırken, Motokros pisti, 450 seyircili portatif tribün, tel örgüsü, soyunma odası, çevre düzenlemesi ve aydınlatmasının projeleri hazırlık aşamasında olup, 1 Adet Mahalle Tipi Gençlik Merkezi yapımına devam edilmektedir.

Karpuzlu: 5 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası yapımı tamamlandı. 1 Adet Spor Salonu yapımına devam ediliyor. 1 Adet Mahalle Tipi Gençlik Merkezi yapımı ise ihale aşamasındadır.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Açlık edebiyatı uzmanı Bülbül’den çok manidar açıklamalar

Yayıncı

on

Olay

Aydın Şafak’ta yayınlanan habere göre, Özlem Çerçioğlu’na yakın medyanın boy hedefi haline getirmeye çalıştığı CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, yaptığı paylaşım ile parti kulislerinden büyük destek gördü.

Süleyman Bülbül Aydın İl Danışma Kurulu toplantısında Özlem Çerçioğlu’nun gözlerinin içine baka baka, “Nasıl ülkede tek adama, tekçi düşünceye karşı çıkıyorsak, partinin içinde de bu tekçi düşünceye karşı çıkmalıyız, izin vermemeliyiz” demişti.

Bu konuşma parti içinde gündem olunca Özlem Çerçioğlu’na yakın medya, Süleyman Bülbül’ü boy hedefi haline getirdi. Bunun üzerine sevenlerine mesaj çeken Süleyman Bülbül, “Aydın İl Danışma Kurulunda yaptığım konuşmayı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz” ifadelerinı kullandı. Böylece Süleyman Bülbül, söylediklerinin arkasında olduğunu bir kez daha vurgulamış oldu.

PARTİLİLER ARTIK ONA “KÖROĞLU” DİYOR

Reklam

CHP büyük kongresinde Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu Kılıçdaroğlunu can siperane şekilde desteklerken Aydın’dan Özgür Özel-Ekrem İmamoğlu listesini Bülent Tezcan ve Ömer Günel ile birlikte destekleyen üç kişiden biri olan Süleyman Bülbül, Çerçioğlu taraftarlarınca yuhalanmış ve olmadık hakaret-itham-iftiralara maruz kalmıştı.

Buna karşın çıktığı yoldan dönmeyen Süleyman Bülbül’ün mücadelesi, parti tabanından da büyük destek görüyor. Pek çok partili Süleyman Bülbül’ü, haksızlığa ve kokuşmuş düzene karşı mücadele eden Köroğlu ile özdeşleştiriyor. Bu nedenle çok sayıda partili Süleyman Bülbül hakkında övgüyle söz ederken, “Aydın’ın Köroğlusu” ifadelerini kullanıyor.

CHP lideri Özgür Özel ise Çerçioğlu medyasının hedefleri haline gelen Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’den yana tavır koyduğunu, yaptığı icraatlarla gösterdi. Özlem Çerçioğlu dahi Özgür Özel ile resim çektirmeyi başaramaz iken CHP Genel Başkanı Özel, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’i kabul ederek beraber poz verdi. Bunun yanında Özlem Çerçioğlu’nun isteğiyle Nazilli Belediye Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanan Naim Atmaca’nın ataması, CHP Genel Merkezi tarafından uygun bulunmamış ve iptal edilmişti. Bu haberi yapan Aydın Şafak Gazetesi ise Çerçioğlu medyası tarafından kendilerince lince tabi tutulmaya çalışılmış, boylarının ölçüsünü alınca kuzuların sessizliğine bürünmüşlerdi.

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANININ DARBI GENEL MERKEZDE İNFİAL YARATTI

Reklam

Diğer yandan CHP Efeler Gençlik Kolları İlçe Eski Başkanı Artuğ Akosman’ın darbı, partide büyük sıkıntı yarattı. Bilindiği gibi Artuğ Akosman Anıtkabir gezisi sırasında otobüse alkollü gelen CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç’e tepki göstermiş, sonrasında görevden alınmıştı.

Medyaya düşen ve Artuğ Akosman tarafından sosyal medyadan yapılan yayınlardaki iddialara göre Akosman, Özlem Çerçioğlu’nun yakın ekibindeki Ozan Çavuşoğlu’nun çevresi tarafından bir araziye götürülerek darp edilmişti. Bu sadece darp suçunu değil, Ağır Ceza davasına konu özgürlüğün kısıtlanması eylemlerini de içeriyordu.

Haberlere yansıyan iddialara göre; Akosman darp raporı için hastaneye gittiğinde, Ozan Çavuşoğlu ve etrafındaki eski hükümlülerden oluşan bir grup tarafından yine şikayetçi olmaması için darba uğramıştı. Bilindiği gibi daha önce de gazeteci Serhan Seyhan saldırıya uğramıştı. Öte yandan Aydınpost yazarı Ahmet Gözen ise takip edilip çekilen resimleri, medya kurumlarına ve sosyal medya hesaplarına servis edilmişti. Ahmet Gözen kaleme aldığı bir yazısında konuyu kamuoyuyla paylaşmış, özetle “Etrafımdaki takip edenleri çek, yoksa onların kolunu bacağını kıracağım” şeklinde Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu uyardığını, Çerçioğlu’nun ise “Ben takip ettirmiyorum” şeklinde cevap verdiğini kaleme almıştı.

Parti kulislerinde Süleyman Bülbül’ün konuşmalarında ve vurgularında, bu iddialara ve de yaşananlara göndermede bulunduğu kaydediliyor.

Reklam

İşte Süleyman Bülbül’ün o paylaşımı;

Okumaya devam et

Siyaset

CHP’li Evrim Karakoz: Aydınlı çiftçilerimizin sesini duyun ve zamları geri çekin!

Yayıncı

on

Olay

CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Aydın’da sulama paralarına yapılan fahiş artışları TBMM gündemine taşıyarak zamların geri çekilmesi için Tarım ve Orman Bakanı’na ve DSİ yetkililerine çağrı yaptı.

DSİ’ye bağlı Koçarlı Adnan Menderes Sulama Birliği dekar başına 40 lira olan sulama paralarını 290 liraya çıkarmıştı. Çine ilçesine bağlı Karakollar Mahallesi ve Yolboyu Mahallesi muhtarları ve çiftçiler sulama paralarına yapılan yüzde 625 oranındaki zamma tepki göstermişlerdi.

Konuyu TBMM Genel Kurul gündemine taşıyan Evrim Karakoz, ayrıca verdiği önergeyle zamların geri çekilip çekilmeyeceğini Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya sordu.

CHP’li Karakoz TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Reklam

“AYDINLI ÜRETİCİLERİMİZ SU PARALARINA İSYAN EDİYOR”

“AKP iktidarı kötü ekonomi ve tarım politikaları nedeniyle perişan ettiği üreticilerimizi şimdi de susuzlukla tehdit ediyor. Özellikle, Aydın’da Çine ilçemize bağlı Karakollar ve Yolboyu mahallelerimizdeki üreticilerimiz Devlet Su İşlerine bağlı Koçarlı Sulama Birliğinin 40 liradan 290 liraya çıkardığı sulama paralarına isyan ediyor.”

“ATADAN DEDEDEN KALMA KAYNAKLARDAN KULLANILAN SULAR”

“Burada üreticilerimiz atadan, dededen kalma artezyenden ya da kendi imkânlarıyla açtıkları kuyulardan çektikleri suyu kullanıyor yani hiç hizmet verilmeden çiftçimizden para alınıyor, yetmiyor, bir de yüzde 625 oranında zam yapılıyor.”

Reklam

“ÇİFTÇİLERİMİZİN SESİNİ DUYUN, ZAMLARI GERİ ÇEKİN”

“Tarım ve Orman Bakanına çağrımızdır: Aydınlı çiftçilerimizin sesini duyun ve sulama paralarına yapılan fahiş zamları geri çekin. Aksi hâlde, tarih sizi üretici düşmanı bir iktidar olarak yazacak.”

Karakoz, TBMM Başkanlığına verdiği önergede Tarım ve Orman Bakanına şu soruları yöneltti:

1- Koçarlı Adnan Menderes Sulama Birliği’nin sulama paralarına yaptığı yüzde 650-y-zde 700’leri bulan zamlardan haberdar mısınız? Sulama paralarına yapılan zamlar Bakanlığınızın ve ilgili kurumlarınızın onayı ile mi yapılmaktadır?

Reklam

2- Koçarlı Adnan Menderes Sulama Birliği’nin sulama paralarına yaptığı zamların üreticilerimizin talebi doğrultusunda geri alınması için herhangi bir girişiminiz olacak mıdır?

3- Vatandaşlarımızın atadan, dededen kalma artezyenlerden ve açtıkları kuyulardan kendi imkanlarıyla çıkardıkları ve tarımsal sulamada kullandıkları sulardan hangi gerekçeyle para alınmaktadır? Üreticinin içinde bulunduğu zor koşullar göz önünde bulundurularak tarımsal sulamada kullanılan sularla ilgili üreticilerimizi destekleyici düzenlemeler yapmayı düşünüyor musunuz?

4- Çiftçilerimizin talebi doğrultusunda Aydın’ın Çine ilçesindeki Topçam Barajı’nın
Tarımsal sulama ihtiyacını karşılamaya yönelik kullanımı için herhangi bir çalışmanız var mıdır?

Reklam
Okumaya devam et

Siyaset

Buğday taban fiyatı en az 15 TL olarak bir an önce açıklanmalı

Yayıncı

on

Olay

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada buğday üreticisinin artan girdi maliyetlerine dikkat çekerek buğday taban fiyatlarının en az 15 lira olarak bir an önce açıklanması çağrısında bulundu.
“ÇİFTÇİ TABAN FİYATI BEKLİYOR”
Aydın’da buğday üretimi yapan çiftçilerle bir araya geldiğini belirten Karakoz, “Maliyetlerden dolayı kime dokunsanız çaresiz, kime dokunsanız dertli. Çiftçilerimiz mağdur ve çiftçilerimiz fiyat beklentisi içinde.” dedi.
CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz konuşmasında şunları söyledi:
“BUĞDAY ÜRETİCİSİNİN GİRDİ MALİYETLERİ ARTTI”
“1 ton buğday üretmek için tohum, gübre, kira, mazot, ilaç, işçilik gibi kalemlerden oluşan girdi maliyetleri geçen sene 7.600 lirayken bu yıl 1 ton buğdayın maliyetinin 10 bin lirayı geçmesi bekleniyor.”
“TABAN FİYAT EN AZ 15 LİRA OLMALI”
“Buradan iktidara çağrı yapıyorum: Tüm girdi maliyetleri ortadayken bir açıklama yapılmalı bir an önce ve 1 kilo buğdayın taban fiyatı en az 15 lira olarak belirlenmeli. TMO’da bir an önce hazırlıklarını yapmalı, çiftçimizin ürettiği tüm buğdayı almalı ve çiftçilerimiz mağdur edilmemeli.”

Okumaya devam et

Çok Okunanlar