Connect with us

Siyaset

Aydın şu anda el freni çekilmiş bir araba gibi

Yayıncı

on

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Savaş, Nazilli’de STK ve oda başkanlarıyla gerçekleştirdiği programda kentin kayıp yıllarına ve sorunlarına dikkat çekerek “Aydın şuanda el freni çekilmiş bir araba gibi” dedi.

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Savaş, Nazilli Ticaret Odası’nda Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve Oda Başkanları ile bir araya geldi. Savaş’ı Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Cumhur İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı Esat Ergüler, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Volkan Beyazıt, MHP İlçe Başkanı Hasan Eren karşıladı.
Programa AK Parti MKYK Üyesi Umut Tuncer, önceki dönem AK Parti Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, STK Başkanları, oda başkanları ve iş dünyası katıldı.
Kentin ve bölgenin sorunlarının görüşüldüğü toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
‘Savaş’a Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız’ şeklinde hitap eden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Genel ve yerel iktidarın birlikte olması gerekiyor. Biz buna şahit olduk. Yerel ve genel iktidarı birlikte yürütürsek bir yıl içerisinde Nazilli’deki sorunların çok hızlı bir şekilde çözüldüğünü göreceksiniz.” dedi
‘DESTEK SİZDEN HİZMET BİZDEN’
Nazilli Belediye Başkanı adayı Esat Ergüler, “Benim belediye başkanlığı görevim sürecinde kamu kaynakları güzel kullanılacak. Her vatandaşa eşit bir şekilde kamu kaynakları kullanılacak. Şeffaf olacağız. Her kuruşun hesabını size vereceğiz. Destek sizden hizmet bizden” diye konuştu.
‘AYDIN’IN BİR 5 YIL DAHA KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜ YOK’
Üç dönemdir milletvekili olarak Aydın’ı Ankara’da mecliste temsil ettiğini belirten Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Savaş, “İlimize eser kazandırmak adına milletvekili arkadaşlarımızla güzel çalışmalar yaptık. Belediye başkanı adayı olarak karşınızdayım. 1 Nisandan sonra size belediye başkanı olarak hizmet etmek istiyorum. Aydın’ın kayıp yılları var. Aydın’ın bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü yok. Tarihi, medeniyeti, coğrafyası ile dillere destan bir coğrafyamız var. Yeni bir sayfa açmaya Aydın hazır. Aydın hizmete aç. Eser ve hizmet siyaseti ile kenti buluşturmak için yola çıktık. Aydın’ın ve Nazilli’nin eksikleri biliyoruz. Yapacaklarımızı biliyoruz. Dersimize çalıştık. İlk üç ayda, üç yılda ne yapacağımızı biliyoruz ve ilk 5 yılda Aydın bambaşka bir şehir olacak.” dedi.
Muazzam yatırımların Aydına geleceği bir dönemi vadeden Savaş, “İstihdam, üretim, ihracat kapasitesinin artacağı bir dönem vadediyorum. İlimizin daha fazla üretmesi adanı ve ürettiğini değer katması adına ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. İstihdam, üretim kapasitesini arttırmak adına ne gerekiyorsa yapacağız. Nazilli’de ve Aydın’da çok önemli fırsatlar var. İş insanları buraya davet edeceğiz.” diyerek kararlılığını gözler önüne serdi.

Otopark, trafik, altyapı probleminin olduğuna vurgu yapan Savaş, “Aydın’ın merkezinde hala kanalizasyon yok. İncirliova ve Germencik’te arıtma yok. Didim ve Kuşadası’nda fosebtik çukurları var. Nazilli’de arıtma çalışmıyor. Katı atık bertaraf tesisleri kurulmamış. Her gün 25 tır çöp Nazilli’den Aydın’a geliyor. Neden Nazilli’de katı atık bertaraf tesisi kurmuyorsunuz? Buharkent’ten Didim’e kadar 22 tane battı çıktı yapacaklarını 2014 yılında söylemişlerdi ama iki tane yaptılar. Biz seçildiğimiz zaman ilk üç ayda üst geçit temellerimizi atıp şehrin eksiklerini en kısa sürede tamamlayacağız.” dedi.
AYDIN’DA YATIRIMCI BİR BELEDİYE BAŞKANI GEREKİYOR
Dünyada her alanda değişim olduğunu dikkat çeken Savaş, “Şuanda Aydın, el freni çekilmiş bir araba gibi. Bereketli toprakları, dinamik insan gücü var. Bunların harekete geçirilmesi gerekiyor. Yatırımcı bir belediye başkanı olması gerekiyor. Ama Aydın’da iş bilmez bir belediye yönetimi var. Muhtarlarımız belediyeye gittiğinde daire başkanları ve müdürler çekmeceyi açıyorlarmış. Muhtarım kusura bakma senin mahalleden bize oy çıkmadı. Bizde böyle bir şey olmaz. Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanı olacağız. Aydın’ın en ücra mahallesi ile il merkezindeki mahalleye aynı hizmeti götüreceğiz.” diye konuştu.
Savaş, 31 Marta kadar kapı kapı dolaşıp gönüllere girmesi gerektiğini hatırlattı. Nazilli’nin sorunlarını bildiğini dile getiren Savaş, Aydın’ın kayıp yıllarını telefi etmek istediklerini söyledi.
Savaş, “Bu şehir bize emanet, bu şehre karşı hepimizin sorumluluğu var. Çocuklarımıza daha güzel, yaşanabilir, sorunlarını çözebilen, dünya ile rekabet eden bir şehir inşa etmek istiyoruz. Bunu da yapabilecek güç ve ekip bizde var.” diyerek oda başkanları ve STK temsilcilerinden destek istedi.
Konuşmaların ardından Nazilli Ticaret Odası’nın yaptığı çalışmaların yer aldığı tanıtım videosu izletilip sorun ve talepler dinlendi.

Reklam
Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Siyaset

Deve Güreşlerini bütün renkleriyle geleceğe taşıyacağız

Yayıncı

on

Olay

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Köşk’te deve güreşine katıldı. Savaş, “Aydın’a daha nice arenalar kazandırıp bu güreşleri tüm renkleriyle geleceğe taşıyacağız” dedi.

Köşk Belediyesi tarafından 13. Geleneksel Deve Güreşi Festivali düzenlendi. Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Köşk’teki deve güreşine katıldı. İlginin yoğun olduğu güreşte 150 deve güreşti. Halk oyunu ekibi zeybek gösterisi yaptı. Savaş, Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler ile birlikte vatandaşlara yağlık dağıttı. Büyükşehir Adayı Savaş ile el sıkışan vatandaşlar, “Bizim başkanımız siz olacaksınız” diyerek destek vereceklerini ifade etti.

Köşk’te muhteşem bir kalabalığın olduğunu belirten Savaş, Ege Bölgesinin geleneksel kültürü olan bu deve güreşlerine sahip çıkacaklarını söyledi. Savaş, “Köşk’teki güreşte muhteşem bir atmosfer var. Çanakkale’den Antalya’ya uzanan bu Yörük kültürünü koruyacağız, gelecek nesillere aktaracağız. Bu güreşler tüm renkliliği ve çeşitliliği ile devam edecek. Hemşerilerimiz yapacağımız güzel arenalarda sosyalleşip aileleriyle güzel vakit geçirecek.” dedi.

Reklam
Okumaya devam et

Siyaset

Savaş: “Aydın’ı 31 Mart’ta Bu vizyonsuz yönetimden kurtaracağız”

Yayıncı

on

Olay

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, kentin kayıp yıllarına dikkat çekerek, “Aydın makus talihi kırmak elimizde. Aydın’ı 31 Mart’ta bu vizyonsuz yönetimden kurtaracağız” dedi.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ve Efeler Belediye Başkan Adayı Burak Pehlivan, mimar ve inşaat sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi. Şehirdeki sorunlara dikkat çeken Savaş, dışarıdan Aydın’a gelenlerin hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

BU ŞEHRİN KADERİNİ DEĞİŞTİRELİM
Aydın’da plansızlık olduğunu ifade eden Savaş, “Aydın’ın 1 yıl daha kaybetmeye tahammülü yok. Aydın, yönünü bulamamış ve nereye doğru gelişeceğini bilemeyen bir kent haline gelmiş. Beceriksizlerin, iş bilmezlerin elinde bu şehir. Şehrin ulaşım master planı yok. Turizm master planı yok. Şehirde plansızlık var. Plansızlığın olduğu bir şehirde istediğiniz kadar online, istediğiniz kadar düzenleme yapalım. Aydın, el freni çekilmiş bir araba gibi yerinde sayan bir şehir halinde. Bu şehir için dertlenen bir büyükşehir belediye başkanı yok. Bu kaderi değiştirmek elimizde. Bunu hep beraber yapacağız. Şehrin kaderini değiştirelim. 31 Mart bunun için bir milat” dedi.

İHALEYİ NEDEN AÇIKLAMIYORSUN?
Aydın’ın ulaşım sorununa dikkat çeken Savaş, “Mevcut başkan çıkmış şimdi 1 milyara Yeni Dörtyol, Eski Dörtyola köprülü kavşak yapacağım diyor. Hangi parayla yapıyorsun. Niye bu zamana kadar yapmadın? 1 milyara sen 2 tane köprülü kavşağı yapabilir misin? Peki yaptığın o ihaleyi niye açıklamıyorsun. O master planında Eski Dörtyol, Yeni Dörtyol köprülü kavşak ve trafik ile ilgili ne tür bir düzenleme yaptığını neden kamuoyu ile paylaşmıyorsun? Böyle bir master planı yok.” dedi.

Reklam

BİLANÇOLARI VE FALİYET RAPORLARI TEL TEL DÖKÜLÜYOR
Aydın’da kaynakların etkin kullanılmadığını ifade eden Savaş, “ASKİ çok önemli bir yatırım kuruluşu. Ama kendi binası yok. Düne kadar kirada kalıyordu. 700 bin su abonesi var. Türkiye’nin en pahalı suyunu Aydın kullanıyor. Topladığı paraları belediyeye borç veriyor ve kendisi de bankadan kredi kullanıyor. Bakın şu beceriksizliğe. Bilançoları ve faaliyet raporları tel tel dökülüyor. Proje, vizyon, ekip, organizasyon, hesap kitap yok. Yalan, dolan, reklam ve algı var. Buna dur deme vakti geldi.” diye konuştu.

SEFERBERLİK RUHUYLA ÇALIŞMALIYIZ
31 Mart’ta yapılacak yerel seçimin önemine dikkat çeken Savaş, “Aydın’ın bu makus talihini kırmak elimizde. Fazla söze, lafa hiç gerek yok. Eğip bükmeden net bir şekilde konuşmak lazım. Bunu yapabilir miyiz, yaparız? Bu şehir hepimiz. Bu şehir bize emanet. Hepimizin üzerine sorumluluk düşüyor. Onun için 31 Mart milat. Bir seferberlik ruhu ile 31 Mart’a kadar çalışmalıyız. 1 yıl daha kaybetmeye bu şehrin tahammülü yok.” diyerek herkesin çalışmasını istedi.

Okumaya devam et

Siyaset

Başkan Çerçioğlu gençlerle “Özlem” giderdi!..

Yayıncı

on

Olay

Biribirlerini çok özlemiş olmalılar ki öyle sevindiler, öyle sarıldılar biribirlerine, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özlem Çerçioğlu 5 yıl sonra gençlerle “özlem” giderdi!..

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kurslarda Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanan gençlerle bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltıda gençlere seslenen Çerçioğlu, kamuda işe alımlarda KPSS sınav sonucunun yanı sıra uygulanan mülakat sisteminin mağduriyetlere sebep olduğunun altını çizdi. Kahvaltıda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı ile CHP Efeler Belediye başkan adayı Anıl Yetişkin’in de eşlik etti. Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini ifade edip, “Her zaman gençlerin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Gençlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Çerçioğlu, “Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime çok önem veriyoruz. Bu sebeple birçok kreş açtık, açmaya da devam edeceğiz. Kreşleri çok önemsiyoruz; 3-4 yaşından itibaren eğitime başlamak gerekiyor. Bizler kreşlerimizde dezavantajlı ailelerin çocuklarına öncelik veriyoruz. Anneler çocuğuyla tek yaşıyorsa kreşlerimizde bu annelerin çocuklarına öncelik veriyoruz. Çünkü, maalesef ki dışarıda kreşler çok pahalı. Kreşin masrafını karşılamak isteyen ve asgari ücretle çalışan bir annenin bu yükün altından kalkabilmesi imkânsız duruma geldi” şeklinde konuştu.

‘Otizm destek merkezleri açtık’
Eğitimde fırsat eşitliği için otizm destek merkezleri de açtıklarını hatırlatan Çerçioğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak Nazilli, Karacasu, Germencik, Kuşadası’nda bir; Efeler’de iki tane otizm merkezi açtık. Çünkü otizmli çocuk sayısı her geçen gün artıyor. Özel çocuklarımıza merkezlerimizde ücretsiz olarak 45 saat eğitim veriyoruz. Çünkü otizmde eğitim çok önemli bir yere sahip. Bizler dezavantajlı çocuklarımıza da dokunuyoruz” dedi.
Bütün hizmetlerinin içerisinde en fazla sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini belirten Çerçioğlu, “Bizler altyapı ve üstyapı gibi yapmamız gereken hizmetlerimizi fazlasıyla yapıyoruz. Fakat daha çok sosyal belediyeciliğe önem veriyoruz. Bugünün Türkiye’sinde sosyal belediyeciliğin çok önemli olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam

‘Kamuda mülakat sistemi adil değil’
Büyükşehir Belediyesi’nin KPSS kurslarına gelen gençler en büyük çekincelerinin sınavdan çok mülakat sistemi olduğunu belirtti. Gençleri anladıklarını, kamuda işe alımlarda KPSS puanının yanı sıra getirilen mülakat sisteminin adalet duygusunu yaraladığının altını çizen Çerçioğlu, “Uzun süre dirsek çürütüp sınavda en yüksek puanı alıp başarılı oluyorsunuz, fakat bir ‘dayınız’ olmadığı için mülakatı geçemiyorsunuz. Bu adil değil. En fazla yaralanan da sizler kadar sizlere emek veren anneleriniz-babalarınız oluyor” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar