Connect with us

Asayiş

Aydın’da şok operasyonlar

Yayıncı

on

Aydın İl J.K.lığı JASAT Timi ve Koçarlı İlçe Jandarma Komutanlığınca aranan şahsın yakalanması amacıyla yürütülen koordineli çalışmalarda; Aydın, Siirt, Antalya, Mersin, Ankara illerinde “
– Kasten Yaralama,
– Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak,
– Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama(2 Dosya),
– Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma (2 Dosya),
– Elde veya üstte taşınan eşyayı çekip almak suretiyle hırsızlık,
– Başkasını bir malı teslimi veya malın alınmasına karşı koymamaya mecbur kılmak suretiyle yağma suçu olmak üzere toplam (8) suçtan aranan ve hakkında toplam (10) yıl (2) ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan (A.Ö) isimli şahıs detaylı araştırma ve takip sonucu Koçarlı ilçesi Cincin mahallesinde yakalanmıştır. Hükümlü şahıs adli makamlardaki işlemlerinin ardından Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.
Aydın İl J.K.lığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği, Çevre Timi ve Aile Sosyal Hizmetlerde görevli personel ile birlikte Bozdoğan, Buharkent, Karacasu, Kuyucak, Nazilli, Sultanhisar ve Yenipazar İlçe Jandarma Komutanlığında görevli rütbeli personele Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında Mağdura Yaklaşım ve Görüşme Teknikleri, 6284 Sayılı Kanun, Elektronik Kelepçe Uygulaması ve Çevre Koruma Kanunu Konularında eğitim faaliyeti gerçekleştirildi.
Aydın İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu madde kullanan veya satan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda; Aydın ili Söke ilçesinde icra edilen yol kontrol faaliyeti esnasında otobüs firmalarında seyahat eden şahısların üst ve eşyalarında uyuşturucu madde köpekleri (Ödev, Hırçın, Veston ile yapılan farklı tarihlerde yapılan aramalarda; (M.K) ve (Y.G) isimli şüpheli şahsa ait olduğu tespit edilen (4) gram kubar esrar ele geçirilmiştir. (F.B) isimli şüpheli şahsa ait olduğu tespit edilen (6) gram esrar ele geçirilmiştir. (İ.K) isimli şüpheli şahsa ait olduğu tespit edilen (10) gram kubar esrar, 1 adet esrar öğütme aparatı ele geçirildi. Adli süreç ise devam ediyor.
Aydın ili efeler ilçesi Kızılcaköy mahallesinde meydana gelebilecek suçların önlenmesi ve aranan şahıs ve malzemelerin ele geçirilmesi amacıyla (1) Asayiş Timi, (1) motosikletli asayiş timi ve (1) trafik timi ile “ Şok yol kontrol faaliyeti icra edildi. Yapılan aramalarda;
– (421) Şahıs sorgusu,
– (289) Araç sorgusu yapıldı.
– (10) Araç/sürücüsü hakkında ceza işlem yapılarak, (3) araç trafikten men edildi.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asayiş

Aydın 2023 yılı trafik analizi

Yayıncı

on

Olay

Aydın’da kusurlu bulunan 22.940 araca, 33.268.247 TL para cezası uygulandı.
Trafik güvenliğinin artırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde, İl Emniyet ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından, 2023 yılı Aralık ayı içerisinde, toplam 141.622 araç kontrolü yapıldı. Bu araçlardan kusurlu bulunan 22.940 araca, 33.268.247 TL para cezası uygulandı.

Aralık ayında yapılan denetimlerde ise, kusurlu 226 sürücü ve 844 araç trafikten men olurken, 389 sürücünün ehliyetine el konuldu.
30 kişi ise kusurları sebebiyle mahkemeye sevk edildi.
Alınan tüm etkin önlemlere rağmen, trafik kurallarına riayet edilmemesi sebepli, 2023 Aralık ayı itibariyle ilimiz sınırlarında toplam 330 maddi hasarlı, 336 yaralanmalı ve 2 ölümlü olmak üzere toplam 668 trafik kazası meydana geldi.
Bu kazalarda toplam 473 vatandaşımız yararlanırken, maalesef 2 vatandaşımız hayatını kaybetti.
Aydın Valiliğince rafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin sağlamasına yönelik alınan tüm önlemler, arttırılarak aynı kararlılıkla ve çabayla sürdürülecektir.
Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleri ile katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları ve kural ihlali yapanların 112 Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbarı hususlarında vatandaşlarımızın bilgi ve desteğine ihtiyaç duyuluyor

Okumaya devam et

Asayiş

Didim Narkotik şubeden operasyon!

Yayıncı

on

Olay

Didim’de uyuşturucu operasyonu, 7 kişi gözaltına alındı, 1 kişi tutuklandı, operasyonlar sürüyor.
Aydın’ın Didim ilçesinde uyuşturucu ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar kapsamında;

Didim Narkotik Suçlarla Mücadele Büro amirliği tarafından,
“Türk Ceza Kanunu 188. maddesi uyarınca ‘ Uyuşturucu Madde Ticareti’ ile ilgili olarak, 04.01.2024 tarihinde yapılan operasyonda;
13.72 gram metamfetamin maddesi ele geçirilmiş, olayla ilgili T.K, M.Y, Ş.B, U.A, M.A, S.Y ve B.B isimli 7 şahıs yakalanmış; 6 şahıs uyuşturucu madde kullanımı sâikli işlem tespiti sonrası salıverilmiş, uyuşturucu madde kullanan bu şahıslara madde sattığı tespit olunan TL isimli şahıs ise 04.01.2024 günü çıkarıldığı adlî merciler tarafından tutuklandı.

Okumaya devam et

Asayiş

Aydın Emniyeti’nden kıraathane kumar baskınları

Yayıncı

on

Olay

Kumar oynayan şahıslara da toplam 42.000 TL idari para cezası yazılarak, işyeri sahipleri hakkında da, “Kumar Oynamak İçin Yer Temini” sâiki ile soruşturma başlatıldı.
Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube müdürlüğü ahlak büro amirliği ekipleri tarafından yapılan “Kumarla Mücadele” kapsamında yapılan çalışmalarda, iki kıraathaneye bir hafta içinde baskın yapılmış, kumar oynayan 8 şahıs suçüstü olarak yakalandı. Kumarda kullanılan çok sayıda materyal, 3000: TL kumar parası ve kumar masasına el konuldu.

Kumar oynayan şahıslara da toplam 42.000 TL idari para cezası yazılarak, işyeri sahipleri hakkında da, ” Kumar Oynamak İçin Yer Temini” sâiki ile soruşturma başlatıldı.

Operasyonların devam edeceği öğrenildi.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar