Connect with us

Ekonomi

Bakkal Rafet Amca düzene meydan okuyor!

Yayıncı

on

Aydın’da ve Türkiye’de nesilleri tükenmeye yüz tutmuş, mahalle aralarında bulunan irili-ufaklı bakkallardan biri olan Keskin Büfe’de geçmişin izleri görülebiliyor.

Aydın Belediyesi’nden emekli olduktan sonra bakkallık yapmaya başlayan Rafet Keskin’in yüzü her zaman gülüyor, kliması ve kredi kartı makinası yok ama hayatından memnun, nakitle çalışıyor.
Eşiyle birlikte oturduğu evinin hemen yanında bulunan nostaljik görünümlü bakkal dükkanında hizmet veren Rafet Keskin Hüseyin Aksu’nun başkanlığı zamanında Mezarlıklar Müdürlüğü Daire Başkanı imiş, Keskin şunları söylüyor: 2003’ten beri bu işi yapıyorum belediyede çalışırken Hüseyin Aksu geldi ve beni asil müdürlüğe atadı, Hüseyin Aksu bir televizyon programında 3000 tane projeye imza attığını söyledi, kaç tane belediye başkanı atmıştır o kadar projeye imza. Veresiye vermiyoruz, trink para çalışıyoruz, yoksa mal alamazsınız, veresiye defteri kapandı, en iyi dostunu kaybedersin.

Okumaya devam et
Reklam
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekonomi

Hayat pahalılığı ona da tezgah açtırdı

Yayıncı

on

Olay

Artan hayat pahalılığı nedeniyle Aydınlılar ne yapacağını şaşırdı. Aydınlı seyyar girişimci çiftçi teyze merkezde bulunan kaldırıma koyduğu ürünlerini evinde tüketmek yerine gelir elde etmek için satmaya çalışıyor.

Teyzemiz bunların yanına marketten aldığı kağıt mendil, yara bandı gibi birkaç kalem ürünü de ekleyerek günü boş geçirmemek adına ekmek parası peşine düşmüş durumda.

Eylül ayının sonlarına geldiğimiz günlerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle işi hayli zor görünüyor.

Yaşı hayli ilerlemiş olan ablamıza kolaylıklar ve bol kazançlar

Reklam
Okumaya devam et

Ekonomi

4 futbol sahası büyüklüğündeki arazide şevketi bostan üretimi

Yayıncı

on

Olay

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın ilçe tarımını desteklemeye ve geliştirmeye yönelik çalışmaları sürüyor. Şevketibostan tohumları belediyenin 27 dönümlük arazisinde toprakla buluşturuldu.
Başkan Mehmet Fatih Atay’ın oldukça önem verdiği tarımsal kalkınma projeleri, belediye personelinin emeğiyle hayat buluyor. Belediye arazilerinde üretime devam eden Efeler Belediyesi; enginar, kuşkonmaz, kekik, ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı ve daha birçok tarımsal ürününün yanında lezzet ve şifa kaynağı şevketibostanları da toprakla buluşturmayı sürdürüyor. Belediye eliyle 3 yıldır üretimi yapılan şevketibostanların, bu yılki ikinci ekimi, Tepecik ve Şahnalı mahallelerindeki toplam 27 dönümlük arazide yapıldı. Özenle çalışan kadın emekçiler, Efeler’in bereketli topraklarına şevketibostan tohumlarını ekti. Şubat-Mart aylarında hasatı yapılacak şevketibostanlar, Efeler Belediyesi’nin %100 Tarımsal Ürün Fabrikası’nda konserve haline getirildikten sonra Efe Bakkal raflarında yerini alacak. Belediye, efelerpazari.com internet sitesi üzerinden verilen siparişlerle de yörenin bu kıymetli tadını Türkiye’nin her ulaştırmaya devam edecek.
BAŞKAN ATAY: “TARIMSAL ÜRETİMİ GELİŞTİRECEK KOŞULLARI OLUŞTURDUK”
“Halkımıza ve Efeler’imizin bereketli topraklarına olan borcumuzu ödemek için çalışıyoruz” diyen Başkan Atay; “Belediyemizin tarım arazilerinde yetiştirdiğimiz; enginar, şevketi bostan, ekmeklik buğday, karakılçık buğdayı, kekik, ejder meyvesi, domates, biber ve kuşkonmaz gibi ürünlerimizi fabrikamızda konserve haline getiriyoruz. Tarım ürünlerimizin sanayisinin gerçekleştiği, kadınların kendi ayakları üzerinde durabildiği koşulları oluşturduk, bu yöndeki çalışmalarımıza devam edeceğiz. İlçemizin yerli tarım ürünlerine katma değer kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

default

Okumaya devam et

Ekonomi

Aydın Balıkçılar Çarşısı’nda eski günlerden eser yok

Yayıncı

on

Olay

Ekonomik nedenlerle alım gücünün tamamen bittiği ülkemizin gıda konusunda en ucuz illerinden biri olan Aydın’da bile esnaflar sinek avlıyor. Vatandaşların oturup balık yediği restoran da fazla müşteri olmazken, insanların artık balık alıp pişirmeye bile gücü kalmamış.

Aydın’da bulunan Egemenlik Bulvarı üzerinde ve Büyükşehir Belediyesi’nin hemen karşısında bulunan balıkçılar çarşısında eski hareketli günlerden artık eser yok.

Manav ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan ve uygun fiyatlarıyla bilinen EGE ET dükkanında  geçtiğimiz yıllardaki kuyruklar kalmamış
Mağazadaki tezgahtarlar, kasaplar sinek avlıyor ve zaman geçirmek için birbirlerine fıkra anlatıyor. Peki bu gıda maddelerini kimler satın alabiliyor, işte orasını de size bırakalım, siz tahmin edin.

Reklam
Okumaya devam et

Çok Okunanlar